Kierowco, nie ubezpieczyłeś samochodu w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC? Pójdź za Naszą radą i zrób to jak najszybciej, bowiem wysokość kary z tytułu braku ubezpieczenia OC dla auta osobowego w 2014 wzrośnie do 3360 złotych. To dużo, biorąc pod uwagę, że znajdziemy dla Ciebie ubezpieczenie OC, za które zapłacisz kilkakrotnie mniej.

Wyższe kary, dlaczego?

Wzrost wysokości kary za brak ubezpieczenia OC nie jest spowodowany zmianami w ustawie. Całe szczęście – bo ostatnia nowelizacja weszła w życiu w lutym 2012 roku i jeszcze nie każdy zdążył zapoznać się z „nowymi” przepisami. Skąd więc zmiany w karach? Otóż kary uzależnione są od wysokości minimalnego wynagrodzenia, a właśnie to w 2014 wzrośnie do kwoty 1680 zł.

tabela-kary-za-brak-OC

Albo się uda, albo się nie uda

Twój pojazd nie jest użytkowany – to nie ma znaczenia, OC musisz mieć. Liczysz, że nikt się nie dopatrzy braku ważnej polisy OC? Możesz się przeliczyć. Wykrywalność aut pozostających bez ubezpieczenia OC rośnie. Dlatego nie zwlekaj z zawarciem ubezpieczenia, kup tanie OC i wykorzystaj do tego ubezpieczamy-auto.pl.

Jaka skuteczność?

Sprawdziliśmy skuteczność wykrywania pojazdów bez ważnej polisy OC. Liczby są smutnie wysokie. W 2013 roku, a konkretnie w pierwszych III kwartałach, do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wpłynęło ok. 50 000 zgłoszeń dotyczących „mobilków” bez OC. Większość z nich pochodziła od policji oraz instytucji rejestrujących pojazdy.

W razie braku ubezpieczenia OC dla pojazdu, UFG wzywa jego właściciela do zapłaty kary. Uchylanie się od zapłacenia sankcji nic nie daje. Spowoduje jedynie wszczęcie egzekucji, w wyniku której karę ściąga urząd skarbowy.

Sprawdź także:
Wypowiedzenie OC
Podatek od kupna samochodu

Kara to nie wszystko

Wydaje Ci się, że kara z UFG to jedyna przykra konsekwencja jaka może Cię spotkać, jeśli nie ubezpieczasz swojego pojazdu? No właśnie nie…, tak naprawdę to najmniejsze zło jakiego możesz doświadczyć. Wyobraź sobie jak wiele może Cię kosztować zwrot odszkodowania, jeśli spowodujesz szkodę poruszając się nieubezpieczonym pojazdem – oj możesz zostać zmuszony do sięgnięcia głęboko do kieszeni. Co prawda w 2012 roku większość szkód, które były przedmiotem regresu nie przekroczyła 10 000 zł, ale za to rekordowa wysokość odszkodowania, jaką będzie musiał zwrócić sprawca wypadku wynosi 1,5 mln złotych.

Ubezpieczamy-auto.pl radzi

Drogi Kierowco, zamiast drżeć, czy w Twojej skrzynce na listy również znajdzie się pismo od UFG, wykorzystaj nasz kalkulator, porównaj ceny ubezpieczeń i kup tanie OC. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy, a gwarantujemy, że będzie to kilkanaście ofert, spośród których będziesz mógł wybrać najtańsze ubezpieczenie.Porównaj ceny w kalkulatorze ubezpieczeń OC!

 

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet o 50%!

Porównaj Ceny