[Głosów:120    Średnia:4.4/5]

Początki TU Aviva sięgają roku 1696, kiedy to powstaje jedno z pierwszych w Europie towarzystw ubezpieczeniowych Hand-in-Hand. Na polskim rynku działa od roku 2009.

Towarzystwo Aviva zdobyło do tej pory wiele nagród wyróżnień, m.in. Firma Przyjazna Klientowi w 2015 r. oraz w 2016 r., Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa, Solidny Pracodawca 2014, Firma Przyjazna Rodzicom, czy też Trusted Brand Kryształ 2013 jako marka godna zaufania.

OC Aviva – ochrona podstawowa + atrakcyjne dodatki

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w towarzystwie Aviva oferowane jest na dokładnie takich samych zasadach, jak każda tego rodzaju polisa w innych firmach. Podstawą jest tu ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z jej zapisami w razie spowodowania szkody przez kierującego chronionym pojazdem to właśnie ubezpieczyciel zajmie się wypłatą odszkodowania dla wszystkich pokrzywdzonych osób.

aviva-oc-ac

Klienci Avivy, w ramach obowiązkowej polisy otrzymują także bezpłatną polisę assistance (pomoc w razie kolizji lub wypadku) oraz zieloną kartę. Za dodatkową opłatą można również zwiększyć zakres ochrony o NNW, rozszerzony assistance, ochronę szyb, czy też pomoc prawną. Towarzystwo Aviva daje również możliwość po wypadku lub kolizji skorzystać z bezpłatnej lekcji na torze w Szkole Bezpiecznej Jazdy Aviva.

aviva-oc-ac2

Aviva – Ubezpieczenie AC

Podstawowym warunkiem zawarcia ubezpieczenia AC w towarzystwie Aviva będzie przede wszystkim wiek pojazdu, który nie może być wyższy niż 15 lat. Polisa ta będzie z kolei chronić w razie:

 • kolizji z innym pojazdem, przedmiotem, przeszkodą oraz z osobami lub zwierzętami znajdującymi się na zewnątrz pojazdu,
 • aktów wandalizmu,
 • pożaru lub wybuchu,
 • huraganu, opadu atmosferycznego, gradu, uderzenia pioruna, powodzi, zapadania lub osuwania ziemi, lawiny, trąby powietrznej, upadku meteoru,
 • zalania i zatopienia, oprócz sytuacji zassania wody przez silnik,
 • kradzieży auta.

Naprawa samochodu z kolei może być przeprowadzona w dwóch wariantach. Pierwszym z nich będzie kosztorys, który polega na obliczeniu przez likwidatora szkody wydatków potrzebnych na naprawę pojazdu i wypłacie środków na konto właściciela auta. Drugim z kolei będzie serwis, czyli oddanie auta do warsztatu naprawczego, który rozliczy szkodę bezpośrednio z towarzystwem.

kalkulacja-oc

Aviva NNW

Polisa, która ma za zadanie przede wszystkim zapewnić dodatkowe środki dla kierowcy oraz pasażerów danego samochodu, w przypadku, gdy ulegną oni wypadkowi i doznają jakiegoś urazu. Ubezpieczenie OC w towarzystwie Aviva można kupić w dwóch wariantach: podstawowy (urazy związane z pojazdem) oraz rozszerzonym (urazy w życiu codziennym)

Warunkiem rozszerzenia umowy NNW będzie wykupienie tej polisy w jej podstawowej wersji.

Aviva ASS

Pomoc na drodze, która oferowana jest w wielu różnych sytuacjach. Od wybranego zakresu zależeć będzie na co dokładnie będzie mógł liczyć kierowca danego pojazdu w momencie unieruchomienia do na drodze

Ubezpieczenie ASS w towarzystwie Aviva posiada 3 warianty:

 • podstawowy
 • rozszerzony
 • maksymalny

Aviva Kalkulator OC

Kalkulator OC AC Aviva zawiera 36 pytań, na podstawie których towarzystwo Aviva przelicza wysokość składki, którą może danemu właścicieli auta zaoferować. Pytanie związane są z samym pojazdem, jego właścicielem i współwłaścicielami oraz dodatkowymi kierowcami, zwłaszcza tymi młodymi. Istotna jest również historia ubezpieczenia każdego ze współwłaścicieli pojazdu.

Wypowiedzenie OC w Avivie

Aby wypowiedzieć umowę należy pobrać i wypełnić odpowiedni formularz na stronie towarzystwa. Następnie, po jego wypełnieniu i podpisaniu, konieczne jest jego wysłanie do Aviva:

 • pocztą na adres korespondencyjny

lub

 • przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:
  • kontakt@aviva.pl – jeśli polisa została zakupiona przez Internet lub telefon;
  • bok@aviva.pl – jeśli polisa została kupiona u agenta lub w placówce;

lub

 • pozostawić u agenta ubezpieczeniowego, pamiętając o zabraniu  potwierdzenia złożenia wypowiedzenia, z datą i podpisem  przedstawiciela towarzystwach

Aviva Kontakt

Adres korespondencyjny:

Aviva

ul. Inflancka 4b

00-189 Warszawa

Adres mailowy:

bok@aviva.pl – dla polis kupionych u agenta lub w placówce

kontakt@aviva.pl – dla polis kupionych przez Internet lub telefon

Telefon: 22 563 28 28

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

46
Dodaj komentarz

avatar
38 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
MarekjurekczesiutopGearedGar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomas
Gość
Tomas

Aviva to najlepszy wybór w moim zyciu, polecam

Tomek
Gość
Tomek

Polisa w Avivie rzeczywiście wydaje się atrakcyjna. Z moim ostatnim towarzystwem ubezpieczeniowym nie miałem zbyt dobrych doświadczeń.

trytka
Gość
trytka

Jestem w Avivie od dłuższego czasu i zdecydowanie wszystkim, którzy zastanawiają się, na jaką ofertę się zdecydować mogę polecić.

Konik
Gość
Konik

Bardzo fajnie, wszystkie informacje odnośnie ubezpieczeń z Avivą w pigułce niemalże. Można poczytać, rozważyć, zastanowić się. Polecam też poczytać sobie nieco więcej o ubezpieczeniu ASS, bo nie ma co się w ciemno decydować na jakąkolwiek ofertę.

wężyk
Gość
wężyk

W Avivie jestem od dłuższego czasu i absolutnie nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń.

gosc
Gość
gosc

Ja tak samo polecam ubezpieczać się w Avivie.

Brodson
Gość
Brodson

Każdy, kto mieszka na „podejrzanym” osiedlu doskonale wie o tym, że odpowiednie ubezpieczenie samochodu to podstawa. Niestety w moim przypadku akty wandalizmu to coś, co wbrew pozorom ma miejsce. Całe szczęście, że mam ubezpieczenie w Avivie 😉

Maciej
Gość
Maciej

Ode mnie z rodziny chyba wszyscy są w Avivie i jeszcze nigdy nie słyszałem żadnego narzekania. To znaczy, że warto polecać.

Piotrek
Gość
Piotrek

Ubezpieczenia Aviva to naprawdę korzystna oferta. Mam ubezpieczony dom i samochód i bardzo sobie chwalę. Nigdy nie wywiązały się jakiekolwiek problemowe sytuacje. Wszystko zawsze załatwiane jest sprawnie i w dobrej atmosferze. Jak się ma jakieś pytania, to polecam po prostu dzwonić na infolinię i można się wszystkiego dowiedzieć.

spinek
Gość
spinek

To, co od razu mogę powiedzieć, to że warto skusić się na rozszerzone NNW w Avivie. Ja na takich rzeczach staram się nie oszczędzać, czego w ogóle nie żałuję.

digidong
Gość
digidong

Mam ubezpieczenie AC w Avivie i jestem usatysfakcjonowany na 100%! Także jak ktoś się zastanawia, to mogę polecić.

jessy
Gość
jessy

Aviva Kalkulator OC – czy ktoś się orientuje czego dokładnie dotyczą te pytania? Bo szczerze, to jak zobaczyłam, że jest ich prawie 40 to się troszkę przeraziłam 🙂

gosc
Gość
gosc

Ja wolę sprawdzać ceny OC w takim rankomacie i przynajmniej widze co kto proponuje. Czasami zdarzy mi się kupić online, co polecam, bo jest zawsze trochę taniej.

tosiek
Gość
tosiek

To może skorzystaj z innej porównywarki OC np na ubezpieczamy auto?

Anna
Gość
Anna

Oczywiście nikomu nie życzę najgorszego, a i sama nie zakładam, że będę miała jakikolwiek wypadek, ale wiadomo, że nigdy nie wie się co może się wydarzyć i lepiej po prostu ubezpieczyć się na nieszczęśliwe sytuacje. Według mnie Aviva NNW to bardzo fajne rozwiązanie.

tonek
Gość
tonek

W Avivie jestem już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony, nie wiem jak inni, ale ja naprawdę sobie chwalę.

wyga
Gość
wyga

Ubezpieczenia to bardzo ważna kwestia, do której moim zdaniem ludzie wciąż przykładają zbyt małą uwagę. A przecież wybór odpowiedniej oferty może naprawdę pomóc, Oferta w Avivie jest według mnie bardzo fajna.

Stanisław Tarnów
Gość
Stanisław Tarnów

Mam pakiet OC i do tego Assistance i bardzo sobie chwalę. Wywiązują się ze swoich obowiązków jako ubezpieczyciel.

Kaśka 32
Gość
Kaśka 32

Kupiłam OC dla mojej czerwonej strzały w avivie bo było najtaniej. Za pół roku jak znowu zaproponują mi korzystną cenę to też pewnie ich wezmę.

Kaukaz
Gość
Kaukaz

Szczerze nie polecam. Tyle przejść co z nimi miałem to brak słów… ciągłe zasłanianie się procedurami i szukanie kruczków żeby tylko uniknąć wypłaty odszkodowania.

maniek
Gość
maniek

Bardzo tanie ubezpieczenie dla młodego kierowcy. Zdecydowałem się sam zbierać zniżki. Składka najniższa nie jest ale po tych podwyzkach to wszędzie tak jest ale przynajmiej pracuje na własne konto.

Sandr@
Gość
Sandr@

Bez wychodzenia z domu wykupiłam OC z NNW w Avivie. Polecam takie rozwiązanie.

m@trix
Gość
m@trix

36 pytań? serio? co oni nawet o nr buta pytają? masakra jakaś, szkoda życia na odpowiadanie na tyle pytań, które w więszkości są bezużyteczne

Kaszub
Gość
Kaszub

Nie chcesz to nie odpowiadaj. Umów się z agentem ubezpieczeniowym i zapłać więcej bo oni tego za darmo nie robią. Ja tam wole poświęcić parę minut więcej i zapłacic mniej.

m@trix
Gość
m@trix

Tu nie o to chodzi ale po co tyle pytań jak wiekszosc i tak nie ma znaczenia. Na innych stronach tych pytań jest dużo mniej. Poza tym ja tylko chce sprawdzić cene. Rozumiem te pytania jak bede kupował ubezpieczenie a nie przy sprawdzaniu. Co jak sie nie zdecyduje? Zmarnowany czas i tyle

kowal99
Gość
kowal99

Człowieku to wejdz na stronę jakiejś niezależnej porównywarki ubezpieczeń tam będziesz miał przegląd cen to ułatwi ci wybór a potem na stronie ubezpieczyciela będziesz musiał jeszcze raz na nie odpowiadać ale przynajmniej u tego na kogo jesteś zdecydowany

Ubezpieczony
Gość
Ubezpieczony

Ubezpieczenie w Avivie jest bardzo korzystne

harrry
Gość
harrry

Przeszedłem z PZU do Avivy bo na ta chwile mieli nizsza cene. Kupije tylko oc wiec nie zamierzam przeplacac

Tomas24
Gość
Tomas24

Porównywałem oferty na tej stonie i wyszło że za ubezpieczenie mojego citroena najtaniej będę miał w Avivie.

Tereska P
Gość
Tereska P

Jakie znaczenie dla kwoty ma kolor samochodu?

HorAcy
Gość
HorAcy

Czerwone częściej kradną. Jak masz OC w avivie to lepiej dokup AC 🙂

gramatic
Gość
gramatic

Jak dla mnie aviva to najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe.

krasy
Gość
krasy

Zgadzam się. Ja też mam w avivie i płace niedużo za ubezpieczenie

human
Gość
human

36 pytań? ktoś tu chyba upadł na głowę.

baśka
Gość
baśka

Zdałam prawko 2 lata temu ale dopiero teraz kupiłam samochód. Wiedziałam, że trochę zapłacę za ubezpieczenie ale nie chciałam dopisywać nikogo do swojego oc bo nie chce żeby brat czy tata wypominali mi utratę zniżek przy ewentualnej nie przygodzie. Dzięki temu jeżdżę na własny rachunek. Spory rachunek bo trochę musiałam za to zapłacić ale ze wszystkich firm gdzie sprawdzałam to aviva wyszła mi najtaniej.

kabert
Gość
kabert

Trochę sporo tych pytań ale wole poświęcić chwilę odpowiedzieć na nie i mieć ubezpieczenie z głowy.

wincent
Gość
wincent

Choćbym chciał to nie moge powiedzieć nic dobrego o avivie. Całe szczęście że umowa podpisywana jest na rok a nie dłużej.

Marek
Gość
Marek

Ubezpieczyłem całą swoja flotę w avivie bo było najtaniej ze wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.

malwina
Gość
malwina

Szukałam ubezpieczenia dla swojej felusi, której za miesiąc stuknie 18-stka. Myślałam, że jak mam stary samochód to za ubezpieczenie nie zapłacę dużo i tu sie trochę zdziwiłam bo 3/4 ofert za OC przekraczało wartość samochodu. Najtaniej wyszło mi w avivie bo bez ubezpieczenia jeździć nie będę.

user12345
Gość
user12345

Aviva i link4 to wg mnie najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe. Polecam

asdfa
Gość
asdfa

Fajnie, że teraz ubezpieczenie samochodu można kupić on line. Nie dość, że oszczędzam czas to jeszcze nie muszę spotykać się z tymi cwaniakami z firm ubezpieczeniowych, którzy wcisną ci takie ubezpieczenie gdzie maja najlepszą prowizję.

edGar
Gość
edGar

Porównywałem ceny kilku towarzystw i finalnie zdecydowałem się na Avivę. W porównaniu do najwyższej oferty zapłaciłem 40% mniej.

topGear
Gość
topGear

OC, AC NWW i assistance na całą unie europejską, ukraine i kraje bałkanskie 1900 zł to nie jest tak źle

czesiu
Gość
czesiu

Z porównywarki wyszło mi, że najtaniej mam w jakiejś firmie no name (przynajmniej dla mnie) a aviva na drugim miejscu o 80 zł więcej ale chyba zdecyduje się na avive bo przynajmniej znana mi firma.

jurek
Gość
jurek

policzcie ile dostaniecie za szkode nie z waszej winy a nie ile musicie zaplacic

Marek
Gość
Marek

tez polecma!

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00