[Głosów:115    Średnia:4.4/5]

Początki TU Aviva sięgają roku 1696, kiedy to powstaje jedno z pierwszych w Europie towarzystw ubezpieczeniowych Hand-in-Hand. Na polskim rynku działa od roku 2009.

Towarzystwo Aviva zdobyło do tej pory wiele nagród wyróżnień, m.in. Firma Przyjazna Klientowi w 2015 r. oraz w 2016 r., Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa, Solidny Pracodawca 2014, Firma Przyjazna Rodzicom, czy też Trusted Brand Kryształ 2013 jako marka godna zaufania.

OC Aviva – ochrona podstawowa + atrakcyjne dodatki

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w towarzystwie Aviva oferowane jest na dokładnie takich samych zasadach, jak każda tego rodzaju polisa w innych firmach. Podstawą jest tu ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z jej zapisami w razie spowodowania szkody przez kierującego chronionym pojazdem to właśnie ubezpieczyciel zajmie się wypłatą odszkodowania dla wszystkich pokrzywdzonych osób.

aviva-oc-ac

Klienci Avivy, w ramach obowiązkowej polisy otrzymują także bezpłatną polisę assistance (pomoc w razie kolizji lub wypadku) oraz zieloną kartę. Za dodatkową opłatą można również zwiększyć zakres ochrony o NNW, rozszerzony assistance, ochronę szyb, czy też pomoc prawną. Towarzystwo Aviva daje również możliwość po wypadku lub kolizji skorzystać z bezpłatnej lekcji na torze w Szkole Bezpiecznej Jazdy Aviva.

aviva-oc-ac2

Aviva – Ubezpieczenie AC

Podstawowym warunkiem zawarcia ubezpieczenia AC w towarzystwie Aviva będzie przede wszystkim wiek pojazdu, który nie może być wyższy niż 15 lat. Polisa ta będzie z kolei chronić w razie:

 • kolizji z innym pojazdem, przedmiotem, przeszkodą oraz z osobami lub zwierzętami znajdującymi się na zewnątrz pojazdu,
 • aktów wandalizmu,
 • pożaru lub wybuchu,
 • huraganu, opadu atmosferycznego, gradu, uderzenia pioruna, powodzi, zapadania lub osuwania ziemi, lawiny, trąby powietrznej, upadku meteoru,
 • zalania i zatopienia, oprócz sytuacji zassania wody przez silnik,
 • kradzieży auta.

Naprawa samochodu z kolei może być przeprowadzona w dwóch wariantach. Pierwszym z nich będzie kosztorys, który polega na obliczeniu przez likwidatora szkody wydatków potrzebnych na naprawę pojazdu i wypłacie środków na konto właściciela auta. Drugim z kolei będzie serwis, czyli oddanie auta do warsztatu naprawczego, który rozliczy szkodę bezpośrednio z towarzystwem.

kalkulacja-oc

Aviva NNW

Polisa, która ma za zadanie przede wszystkim zapewnić dodatkowe środki dla kierowcy oraz pasażerów danego samochodu, w przypadku, gdy ulegną oni wypadkowi i doznają jakiegoś urazu. Ubezpieczenie OC w towarzystwie Aviva można kupić w dwóch wariantach: podstawowy (urazy związane z pojazdem) oraz rozszerzonym (urazy w życiu codziennym)

Warunkiem rozszerzenia umowy NNW będzie wykupienie tej polisy w jej podstawowej wersji.

Aviva ASS

Pomoc na drodze, która oferowana jest w wielu różnych sytuacjach. Od wybranego zakresu zależeć będzie na co dokładnie będzie mógł liczyć kierowca danego pojazdu w momencie unieruchomienia do na drodze

Ubezpieczenie ASS w towarzystwie Aviva posiada 3 warianty:

 • podstawowy
 • rozszerzony
 • maksymalny

Aviva Kalkulator OC

Kalkulator OC AC Aviva zawiera 36 pytań, na podstawie których towarzystwo Aviva przelicza wysokość składki, którą może danemu właścicieli auta zaoferować. Pytanie związane są z samym pojazdem, jego właścicielem i współwłaścicielami oraz dodatkowymi kierowcami, zwłaszcza tymi młodymi. Istotna jest również historia ubezpieczenia każdego ze współwłaścicieli pojazdu.

Wypowiedzenie OC w Avivie

Aby wypowiedzieć umowę należy pobrać i wypełnić odpowiedni formularz na stronie towarzystwa. Następnie, po jego wypełnieniu i podpisaniu, konieczne jest jego wysłanie do Aviva:

 • pocztą na adres korespondencyjny

lub

 • przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:
  • kontakt@aviva.pl – jeśli polisa została zakupiona przez Internet lub telefon;
  • bok@aviva.pl – jeśli polisa została kupiona u agenta lub w placówce;

lub

 • pozostawić u agenta ubezpieczeniowego, pamiętając o zabraniu  potwierdzenia złożenia wypowiedzenia, z datą i podpisem  przedstawiciela towarzystwach

Aviva Kontakt

Adres korespondencyjny:

Aviva

ul. Inflancka 4b

00-189 Warszawa

Adres mailowy:

bok@aviva.pl – dla polis kupionych u agenta lub w placówce

kontakt@aviva.pl – dla polis kupionych przez Internet lub telefon

Telefon: 22 563 28 28

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00