Najtańsza polisa OC jest na wyciągnięcie ręki. Nie chcesz przepłacać? Słusznie! Zapoznaj się z naszym poradnikiem. Prezentujemy sprawdzone sposoby, dzięki którym również Ty możesz zaoszczędzić setki złotych i kupić tanie ubezpieczenie OC.

Niezależnie od tego, jak często korzystasz z pojazdu, musisz posiadać polisę OC – w przeciwnym razie zostanie na Ciebie nałożona wysoka kara. Pamiętaj, że OC reguluje ustawa, więc warunki ochrony będą takie same, bez względu na wysokość składki! Dzięki temu każdy kierowca przy jego wyborze może kierować się wyłącznie ceną! Tanie OC to rozsądny wybór! Porównując oferty można zaoszczędzić np.: 700 zł.

Najtańsze ubezpieczenie OC w 2019 r. – ranking OC

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Najtańsze oferty ubezpieczenia OC
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
411,57 zł* rata od 41 zł
Dodatkowo: Opony  
Gefion Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
453,00 zł* rata od 45 zł
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
462,00 zł* rata od 46 zł
Aviva
OC
AC
Assistance
NNW
544,00 zł* rata od 54 zł
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
853,00 zł* rata od 84 zł
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
1003,00 zł* rata od 99 zł
Proama
OC
AC
Assistance
NNW
1120,00 zł* rata od 111 zł
Najtańsze oferty ubezpieczenia OC
Link4
411,57 zł* rata od 41.00
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: Opony
Gefion Insurance
453,00 zł* rata od 45.00
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
462,00 zł* rata od 46.00
OC
AC
Assistance
NNW
Aviva
544,00 zł* rata od 54.00
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
853,00 zł* rata od 84.00
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
1003,00 zł* rata od 99.00
OC
AC
Assistance
NNW
Proama
1120,00 zł* rata od 111.00
OC
AC
Assistance
NNW

* Warto porównać ceny tanich ubezpieczeń OC w naszym kalkulatorze OC bo każde TU może zaproponować kierowcy inną cenę za ubezpieczenie samochodu. W powyższym przykładzie 45 letnia mieszkanka Buczyny, posiadająca 50% zniżek, jeżdżąca Skodą Felicją z 2000 roku 1.3 54 KM (40 KW) otrzymała oferty różniące się o niemal 700 zł.

*W powyższym przykładzie 42 letni mieszkaniec Wschowy, posiadający 50% zniżek, jeżdżący Skodą Felicją z 2000 roku, otrzymał oferty OC, różniące się o ponad 700 zł.

Tanie OC w kalkulatorze OC AC!

Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na zakupie obowiązkowego ubezpieczenia OC? Jednym z najprostszych sposobów jest skorzystanie z kalkulatora OC/AC zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Za jego pomocą szybko porównasz oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Aby zaprezentować, jak duże są różnice w propozycjach cenowych różnych ubezpieczycieli, sporządziliśmy symulacje dla doświadczonego i młodego kierowcy, którzy korzystają z tych samych pojazdów.

Symulacja OC dla mężczyzny w wieku 61 lat, żonaty, bez dzieci, mieszkaniec Bydgoszczy, ubezpiecza samochód od ponad 10 lat, w historii ubezpieczenia nie posiada szkód. Posiada auto fiat punto z 2005 r., pojemność silnika 1638 cm3, benzyna . Jak widać poniżej między ceną najtańszego a najdroższego OC z assistance jest 415 zł różnicy! Właśnie tyle zostało w kieszeni kierowcy, który dzięki kalkulatorowi OC/AC bez wychodzenia z domu porównał dostępne oferty.

TOWARZYSTWO

UBEZPIECZENIE CENA (zł)
AXA DIRECT OC + ASS 507
AVIVA OC + ASS 570
LINK4 OC + ASS 574,94
BENEFIA OC + ASS 796
ALLIANZ OC + ASS

922

Porównaj ceny OC

Symulacja OC dla mężczyzny w wieku 20 lat, kawaler, bez dzieci, mieszkaniec Bydgoszczy, ubezpiecza samochód od ponad 1 roku, w historii ubezpieczenia nie posiada szkód. Fiat Punto z 2005 r., pojemność silnika 1638 cm3, benzyna. Różnica ceny między najtańszym a najdroższym pakietem ubezpieczeń OC i assistance jest jeszcze większa – wynosi 4176 zł! Skąd tak duże różnice w cenach? Ubezpieczyciele sami decydują, który z wymienionych wyżej czynników będzie dla nich najważniejszy przy tworzeniu propozycji cenowych.

TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIE CENA (zł)

AXA DIRECT

OC + ASS

1413

LINK4

OC + ASS

2184, 67

BENEFIA

OC + ASS

2458

AVIVA

OC + ASS

2980

ALLIANZ

OC + ASS

5589

Porównaj ceny OC

Tanie ubezpieczenie OC – czynniki wpływające na cenę OC

Zastanawiasz się, dlaczego Twój znajomy za OC płaci inną składkę, mimo że korzystacie z takich samych modeli pojazdów? Wyliczając wysokości składki, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę następujące czynniki:

Wiek kierowcy

Zależność między ceną ubezpieczenia OC a wiekiem kierowcy jest zauważalna. Im młodszy kierowca, tym większą składkę przyjdzie mu zapłacić. Dlaczego? Towarzystwa ubezpieczeniowe doceniają doświadczonych kierowców, bo – jak wynika ze statystyk policyjnych – to właśnie oni na drodze zachowują się najbardziej rozważnie. I tak cena OC dla doświadczonego kierowcy wynosiła śr. 583 zł, natomiast dla świeżo upieczonego użytkownika samochodu aż 1575 zł – to prawie 1000zł różnicy.

tanie oc a wiek kierowcy


Doświadczeni kierowcy najczęściej mogą pochwalić się też długą historią ubezpieczeniową. Ponieważ ubezpieczyciele za każdy rok bezszkodowej jazdy naliczają zniżki, to w rezultacie właśnie ta grupa klientów ma możliwość zakupu ubezpieczenia OC na najkorzystniejszych warunkach.

Miejsce zamieszkania

Dla ubezpieczycieli znaczenie ma również miejsce zamieszkania kierowcy. Im większe miasto, tym wyższe prawdopodobieństwo kolizji czy wypadku i tym samym wyższa składka tytułem OC.

 

najtańsze oc a miejsce zamieszkania

 

Jak wynika z powyższej grafiki, w pierwszym półroczu 2019 r. najwięcej za ubezpieczenie OC płacili mieszańcy Gdańska (893 zł), Warszawy (841 zł) i Wrocławia (943 zł). Z kolei najtańszą polisę OC mogli zakupić mieszkańcy Rzeszowa (607 zł), Kielc (642 zł) czy Opola (651 zł).

Marka samochodu

Przy wyliczaniu wysokości składki OC znaczenia ma nie tylko wiek czy doświadczenie kierowcy, ale również marka samochodu. Jesteś właścicielem samochodu Volkswagen, Audi lub BMW? Za OC zapłacisz więcej niż posiadacze samochodów marek Skoda czy Toyota. Dla marki BMW to koszt rzędu aż 904 zł, natomiast dla marki skoda cena OC wynosiła 612 zł (dane z I półrocza 2019 r.)

 

marka samochodu a cena oc

 

 

Pojemność silnika

Dla ubezpieczycieli znaczenie ma również pojemność silnika. Im jest ona większa, tym wyższa jest składka OC. Powód jest prosty – mocny silnik pozwala rozwinąć duże prędkości, a to z kolei oznacza większe ryzyko kolizji lub wypadku. Dla silników o pojemności od 1,1 l do 1,5 l cena polisy wynosi śr. 605 zł, z kolei dla silników o pojemności 3,1 l i więcej aż 952 zł.

 

tanie ubezpieczenie oc a pojemność silnika

 

Chcesz oszczędzać na obowiązkowym ubezpieczeniu OC? Wybieraj silniki z małą pojemnością. W ten sposób zapewnisz sobie niższą cenę.

Stan cywilny

Przy wyliczaniu wysokości składki OC towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę również stan cywilny klienta. Korelację między stanem cywilnym, a wysokością składki prezentuje poniższa grafika.

najtańsze oc a stan cywilny

Z powyższych danych wynika, że ubezpieczyciele uznają tych kierowców, którzy założyli rodzinę, za najmniej skłonnych do ryzykownych zachowań na drodze, dlatego mogą oni liczyć na tańsze OC, śr. 603 zł, w gorszej sytuacji są osoby niezamężne, cena OC wynosi śr. 964 zł.

Najtańsze OC – 3 dodatkowe sposoby, dzięki którym kupisz tanie OC

Skorzystanie z kalkulatora OC/AC pozwala na szybkie znalezienie najtańszej polisy na rynku. Aby jednak propozycje ubezpieczycieli były jeszcze korzystniejsze, warto pamiętać także o:

  • bezpiecznej jeździe. Za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymasz zniżkę, która korzystnie wpłynie na wysokość składki OC. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych po 3 latach bezszkodowej jazdy otrzymasz zniżkę w wysokości 60 proc.;
  • jednorazowej płatności za ubezpieczenie OC. Za możliwość rozłożenia składki OC na raty ubezpieczyciele najczęściej naliczają dodatkową opłatę;
  • współdzieleniu pojazdu z doświadczonym kierowcą. To sprawdzone rozwiązanie dedykowane młodym kierowcom, którzy chcą obniżyć koszty ubezpieczenia OC.

Nie przepłacaj – porównaj oferty, korzystając z kalkulatora OC/AC

Podsumowanie

Tanie OC jest w zasięgu każdego kierowcy. Aby otrzymać najlepszą ofertę, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Najwygodniejszym sposobem jest porównanie dostępnych propozycji przy użyciu kalkulatora OC/AC. Potrzebujesz tylko kilku minut, aby kupić OC w najkorzystniejszej cenie – przekonaj się sam!

[Głosów:677    Średnia:4.3/5]

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00