BeeSafe jest marką funkcjonującą od 2020 roku. Towarzystwo działa jako agent ubezpieczeniowy Compensa TU S.A. Obie firmy są częścią Viena Insurance Group (VIG). Wśród produktów oferowanych przez Beesafe znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne, domu i mieszkania, NNW szkolne.

Towarzystwo oferuje zakup ubezpieczenia online, za pośrednictwem strony internetowej. To prosta i wygodna procedura. Wyliczenie składki zajmuje klientom kilka minut.

Ubezpieczenia komunikacyjne w BeeSafe

BeeSafe oferuje produkty Compensy, wśród których znalazły się ubezpieczenia komunikacyjne dla właścicieli samochodów, ale również dla rowerzystów oraz osób poruszających się na deskorolkach. Oferta BeeSafe obejmuje obowiązkowe OC oraz dobrowolne ubezpieczenia:

 • autocasco,
 • assistance,
 • NNW.

BeeSafe specjalizuje się w sprzedaży produktów dla kierowców, dlatego oferuje również ubezpieczenie szyb, opon, ubezpieczenie akumulatora oraz bagażu. Towarzystwo proponuje swoim klientom także tzw. ubezpieczenia miejskie, które chronią kierowcę przemieszczających się nie samochodem, ale rowerem, deskorolką, monocyklem czy hulajnogą.

Na stronie BeeSafe można również znaleźć ciekawą propozycję usługi concierge – pracownicy towarzystwa zorganizują przegląd auta, naprawę, wynajem samochodu zastępczego. Produkt ten dostępny jest jako opcja "Wygodny kierowca".

Ubezpieczenie OC w BeeSafe

OC to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, o którym musi pamiętać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Za brak ważnej polisy OC Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć wysoką karę finansową. Zakres ochrony ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej został uregulowany przepisami Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Ustawa z 22 maja 2003 roku).

Ubezpieczenie samochodu OC zazwyczaj gwarantuje ochronę przez 12 miesięcy. Wysokość składki można wyliczyć szybko za pomocą kalkulatora internetowego dostępnego na stronie BeeSafe.

Polisa OC chroni kierowcę przed odpowiedzialnością finansową za spowodowane szkody powstałe podczas:

 • kolizji czy wypadku,
 • wsiadania,
 • wysiadania z pojazdu,
 • zatrzymania i postoju samochodu,
 • załadunku lub rozładunku.

Ubezpieczyciel zrekompensuje je w imieniu ubezpieczonego.

Polisa assistance w BeeSafe

Ubezpieczenie assistance przydaje się w przypadku awarii samochodu podczas podróży. BeeSafe oferuje swoim klientom polisę w czterech różnych wariantach. Assistance zapewnia naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, odholowanie do warsztatu, zorganizowanie samochodu zastępczego, transport pasażerów. Zakres ochrony zależy od wybranego wariantu polisy:

 • Assistance Mini – gwarantuje naprawę na miejscu zdarzenia, jeśli doszło do niego na terenie Polski lub odholowanie do warsztatu/wskazanego miejsca oddalonego do 150 km; w ramach polisy oferowana jest również pomoc informacyjna; suma ubezpieczenia to 500 euro;
 • Assistance Basic – zapewnia naprawę na miejscu lub holowanie do najbliższego warsztatu, wynajem samochodu zastępczego na 3 dni; w ramach ochrony ubezpieczonemu przysługuje pomoc telefoniczna/informacyjna na temat adresów hoteli, warsztatów, restauracji, pomocy drogowej; suma ubezpieczenia to 2500 euro;
 • Assistance Standard – to szerszy wariant oferujący naprawę na miejscu, holowanie do 200 km, dostarczenie paliwa i części zamiennych, kontynuację podróży lub zakwaterowanie w hotelu (do 2 dni), pojazd zastępczy oraz pomoc medyczną; suma ubezpieczenia to 5000 euro;
 • Assistance Premium – poza wymienioną wyżej pomocą ubezpieczenie oferuje opiekę po hospitalizacji i rehabilitacji, dostarczenie leków, finansowanie badań, zabiegów, holowanie do 1000 km, pojazd zastępczy na 14 dni, zakwaterowanie w hotelu do 4 dni; suma ubezpieczenia to 10000 euro.

Ubezpieczenie Beesafe ASS może mieć różny zakres, dlatego warto wcześniej zapoznać się z OWU i wybrać najlepiej dopasowaną do potrzeb opcję.

Ubezpieczenie autocasco w BeeSafe - warianty

Autocasco, czyli AC to nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu. W BeeSafe można wykupić AC dla samochodów, które mają nie więcej niż 15 lat. Kierowca ma do wyboru AC Mini oraz AC pełne (all risk). Pakiet mini wybierają najczęściej właściciele starszych pojazdów, którzy potrzebują ochrony przed kradzieżą, czy działaniem sił natury (deszcz, huragan, powódź).

Na zakup pełnego AC decydują się właściciele nowszych samochodów. Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk gwarantuje wsparcie niezależnie od przyczyny uszkodzenia, zniszczenia pojazdu, a także w przypadku kradzieży. Naprawa samochodu może być realizowane w ASO lub warsztatach partnerskich. Również umowa na ubezpieczenie AC podpisywana jest na 12 miesięcy.

AC działa nie tylko w Polsce, ale również w części państw należących do Unii Europejskiej – na terenie:

 • Albanii,
 • Bośni i Hercegowiny,
 • Czarnogóry,
 • Białorusi,
 • Islandii,
 • Mołdawii,
 • Monako,
 • Norwegii,
 • Serbii,
 • Szwajcarii,
 • Turcji,
 • Ukrainy,
 • Watykanu,
 • Rosji,
 • Irlandii Północnej,
 • Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii,
 • Liechtensteinu,
 • San Marino.

Osoby, które korzystają z oferty BeeSafe, mają zagwarantowane proste zasady likwidacji szkody, obniżoną cenę AC (wkład własny w wysokości 500 zł), sieć warsztatów partnerskich TU Compensa. Odszkodowanie zostanie wypłacone niezależnie od tego, kto był sprawcą – w przypadku uszkodzenia pojazdu (przez siły natury, osoby trzecie, wypadek), a także w przypadku kradzieży.

Ubezpieczenie NNW w BeeSafe

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to kolejna oferta BeeSafe. Pomoc finansowa udzielana jest w sytuacji, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu podczas jazdy samochodem (także wsiadania, wysiadania, załadunku, rozładunku, postoju w trakcie podróży, pożaru pojazdu). Ochroną objęty jest zarówno kierowca, jak i pasażer. Ubezpieczony może liczyć na:

 • pomoc ambulatoryjną, lekarską;
 • zakup lekarstw, środków opatrunkowych;
 • transport do szpitala;
 • pokrycie kosztów pobytu w szpitalu, zabiegów, badań i operacji.

Ubezpieczenie NNW dostępne jest w wariancie Mini oraz Komfort, które różnią się sumą ubezpieczenia.

Produkty dodatkowe w ofercie BeeSafe

BeeSafe to przede wszystkim ubezpieczenia komunikacyjne. Towarzystwo oferuje także dodatkowe usługi do obowiązkowego OC, czy dobrowolnego AC. To przede wszystkim bezpośrednia likwidacja szkód, ochrona prawna, ubezpieczenie akumulatora, ubezpieczenie opon, sprzętu sportowego, czy ubezpieczenie bagażu.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się ciekawe pakiety – "Ubezpieczenie Miejskie" czy "Wygodny Kierowca". Ubezpieczenie Miejskie przeznaczone jest dla osób, które poruszają się nie samochodami, ale innymi środkami transportu – hulajnogami, rowerami itp.

Jak przebiega zgłoszenie szkody w BeeSafe?

Jak zgłosić szkodę w BeeSafe? Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie beesafe.pl. podając niezbędne informacje (dane osobowe, adres, numer polisy).

W zgłoszeniu należy opisać okoliczności zdarzenia. Wraz z kompletnym formularzem należy przesłać dokumenty, np. protokół policyjny, oświadczenie sprawcy, wypis ze szpitala itp. Procedura zgłaszania szkody trwa zaledwie kilka minut.

Innym sposobem zgłoszenia szkody jest kontakt telefoniczny z ubezpieczycielem (500 965 626).

BeeSafe oferuje dwa rodzaje rozliczenia szkody:

 • szybką wypłatę (kosztorys) – przygotowana propozycja wypłaty opiera się na istniejących bazach służących wycenie kosztów napraw; klient może tę propozycję zaakceptować lub skonsultować się z ekspertem ds. likwidacji;
 • opcja warsztat – naprawę można przeprowadzić w jednym z partnerskich warsztatów (2400); po zgłoszeniu szkody ubezpieczony otrzymuje listę miejsc, w których może naprawić samochód.

Jak wypowiedzieć umowę OC w BeeSafe?

Aby wypowiedzieć umowę OC w BeeSafe, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela. Trzeba pamiętać, że wypowiedzenie musi zawierać własnoręczny podpis klienta. Kiedy można wypowiedzieć OC? Jest to możliwie w kilku konkretnych przypadkach:

 • ubezpieczenie OC dobiega końca;
 • nabywca samochodu chce zrezygnować z polisy poprzedniego właściciela;
 • kierowca zakupił ubezpieczenie OC w innym towarzystwie, a w obecnym nastąpiło automatyczne odnowienie OC.

Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a za jego brak kierowcy grożą wysokie kary finansowe (już za jeden dzień zwłoki). Wypowiedzenie OC należy złożyć najpóźniej dzień przed wygaśnięciem polisy. Jeśli ubezpieczony chce odstąpić od umowy zawartej na odległość, np. telefonicznie lub przez Internet, może to zrobić w ciągu 30 dni od momentu jej zawarcia.

Jakie opinie ma towarzystwo BeeSafe?

Czy warto wybierać ubezpieczenia BeeSafe? Jak sprawdzić, czy OC, AC tego towarzystwa spełni oczekiwania? Pierwszym krokiem może być sprawdzenie opinii innych konsumentów, a także przeanalizowanie liczby skarg wpływających do Rzecznika Finansowego. Warto też sprawdzić, za co ubezpieczeni cenią dane towarzystwo, które oferty cieszą się największą popularnością i dlaczego.

Kierowcy chętnie korzystają dziś z usług towarzystw dostępnych online. BeeSafe oferuje możliwość obliczenia wysokości składki, zakupu ubezpieczenia, czy zgłoszenia szkody przez internet. Strona ubezpieczyciela jest przejrzysta, łatwa do nawigowania.

Składkę OC i AC można obliczyć szybko, odpowiadając zaledwie na trzy pytania. Klientów przekonują również niewygórowane ceny, czy przyznawanie punktów lojalnościowych, a także łatwe zarządzanie polisą na swoim koncie.

Sprawdzając liczbę skarg, które wpływają do Rzecznika Finansowego, możemy przekonać się, że BeeSafe nie ma na liście. Wynika to też z faktu, że jest ono częścią grupy Compensa TU.

Z kolei Compensa znalazła się na 15 pozycji najlepszych TU w 2020 roku. Warto pamiętać, że analizując liczbę skarg należy brać pod uwagę udział danego towarzystwa w polskim rynku ubezpieczeniowym.

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - BeeSafe

al. Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny