[Głosów:50    Średnia:3.4/5]

EUROINS Insurance Group (EIG) zaliczane jest do największych Grup ubezpieczeniowych w Europie Wschodniej i Centralnej. Firma ubezpiecza obecnie ponad 2 miliony klientów. W Polsce, EUROINS jest stosunkowo nowym graczem na rynku ubezpieczeń, a oferta tej firmy została skierowana wyłącznie do właścicieli pojazdów mechanicznych.

Przedstawicielem EUROINS w naszym kraju jest EINS Polska Sp. z o.o. Firma posiada już wieloletnią praktykę i doświadczenie w procesie obsługi klienta. Dzięki temu, zawarcie umowy ubezpieczenia oraz proces likwidacji szkody przebiega szybko i bezproblemowo.

OC EUROINS – sprawdź cenę polisy

Ubezpieczenie OC EUROINS chroni przed finansowymi skutkami szkód (osobowych i majątkowych), wyrządzonych osobom trzecim. Zakres ochrony reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. W związku z tym, towarzystwo EUROINS zapewnia takie same świadczenia z polisy OC, jak każda inna firma, prowadząca działalność ubezpieczeniową w Polsce.

OC w EUROINS może różnić się od oferty innych ubezpieczycieli wyłącznie ceną, ponieważ każde towarzystwo dowolnie konstruuje swój taryfikator i w inny sposób ocenia ryzyko ubezpieczenia. Przed zakupem polisy warto więc porównać propozycje OC jak największej grupy towarzystw.

Ubezpieczenie AC w EUROINS

Dobrowolne ubezpieczenie autocasco EUROINS zostało opracowane w formule all-risk. Polisa działa więc praktycznie w każdej sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia samochodu, m.in. po: kolizji z innym pojazdem z winy kierowcy, działaniu osób trzecich, zderzeniu ze zwierzęciem lub innym obiektem, działaniu sił przyrody.

Ubezpieczenie AC w EUROINS gwarantuje również wypłatę odszkodowania po kradzieży pojazdu.

Uwaga! W zapisach każdej umowy AC w formule all-risk pojawiają się wyłączenia od odpowiedzialności, czyli szczegółowy spis sytuacji, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Polisę AC w EUROINS mogą kupić posiadacze samochodów osobowych oraz ciężarowych (o masie do 3,5t), przyczep lekkich (o masie całkowitej do 750 kg) i przyczep kempingowych. Ubezpieczenie działa w Polsce i Europie.

Przed zawarciem umowy autocasco z EUROINS, właściciel pojazdu może wybrać sposób likwidacji szkody:

 • Kosztorys – odszkodowanie wypłacane jest na konto klienta, po uprzednim sporządzeniu przez rzeczoznawcę kosztorysu oraz akceptacji właściciela pojazdu,
 • Sieć Partnerska – naprawa samochodu przeprowadzana jest w jednym z warsztatów partnerskich EUROINS, a jej koszt rozliczany bezpośrednio w warsztacie,
 • Wariant ASO – likwidacja szkody następuje w dowolnym warsztacie (także w ASO). EUROINS rozlicza się z klientem po okazaniu faktur, wystawionych przez serwis.

EUROINS umożliwia dopasowanie warunków umowy AC do potrzeb klienta, m.in. poprzez:

 • wprowadzenie stałej sumy ubezpieczenia,
 • ustalenie udziału własnego w szkodzie,
 • ubezpieczenie pojazdu zgodnie z jego wartością netto lub brutto.

NNW w EUROINS

EUROINS kieruje ofertę NNW do posiadaczy samochodów osobowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, którzy wykupili w tym towarzystwie polisę OC.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zapewnia finansowe wsparcie dla kierowcy oraz pasażerów pojazdu, jeżeli w wyniku wypadku doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ochroną objęte jest także życie wszystkich podróżnych.

NNW EUROINS obejmuje zdarzenia, do których doszło podczas ruchu samochodu oraz: wsiadania i wysiadania, załadunku i rozładunku, zatrzymania i postoju, naprawy na drodze podczas awarii.

Wysokość świadczenia zależy od wybranej przez klienta sumy ubezpieczenia (5000 zł, 15000 zł lub 45000 zł) oraz stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu (odszkodowanie wypłaca się procentowo, zgodnie z warunkami umowy). EUROINS pokrywa także udokumentowane koszty:

 • nabycia protez lub innych środków pomocniczych (do 10% sumy ubezpieczenia),
 • przeszkolenia zawodowego (do 10% sumy ubezpieczenia),
 • operacji plastycznej (do 1000 zł),
 • transportu zwłok (do 1.000 zł).

Właściciel pojazdu może również wykupić w EUROINS polisę NNW, wyłącznie dla kierowcy pojazdu (EUROINS NNW – Dodatkowa ochrona kierowcy).

Jakie Assistance oferuje EUROINS?

W ramach ubezpieczeniach ASS, EUROINS zapewnia organizację i finansowanie pomocy dla kierowcy oraz jego pasażerów, jeżeli  podczas podróży doszło do kolizji, awarii lub kradzieży auta.

Oferta ASS EUROINS została podzielona na kilka oddzielnych produktów. Dzięki temu, klient towarzystwa może wybrać zakres ochrony, dopasowany do swoich potrzeb.

 • Pomoc na drodze

Ubezpieczenie ASS EUROINS Pomoc na drodze dostępne jest w jednym z pięciu wariantów: Podstawowy, Rozszerzony Polska, Rozszerzony Europa, Maksymalny, Maksymalny PLUS.

Zakres oferowanych usług różni się w zależności od przewidzianego w danym wariancie zakresu ochrony i może obejmować m.in.:

 • pomoc informacyjną,
 • usprawnienie auta na miejscu zdarzenia lub holowanie do warsztatu,
 • pokrycie kosztów noclegu w hotelu,
 • transport kierowcy i pasażerów,
 • kontynuowanie podróży,
 • samochód zastępczy.
 • Organizacja naprawy pojazdu: ubezpieczyciel organizuje naprawę samochodu w jednym z warsztatów partnerskich EUROINS, po wypadku lub odzyskaniu auta po kradzieży w stanie uszkodzonym.
 • Opony: pomoc towarzystwa polega na wymianie koła na miejscu zdarzenia lub holowaniu samochodu do serwisu wskazanego przez CENTRUM POMOCY EUROINS (jeśli wymiana koła lub kół na miejscu zdarzenia jest niemożliwa).
 • Akumulator – Gwarancja Rozruchu: ubezpieczyciel organizuje pomoc drogową po rozładowaniu lub uszkodzeniu akumulatora w ubezpieczonym pojeździe. Ubezpieczenie obejmuje uruchomienie ubezpieczonego pojazdu oraz pokrycie kosztów dojazdu i robocizny.

Kalkulator OC w EUROINS

EUROINS nie udostępnia kalkulatora składek online oc.

Wypowiedzenie OC w EUROINS

Aby skutecznie wypowiedzieć umowę OC w EUROINS, należy złożyć odpowiedni dokument:

 • najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia (polisy całoroczne),
 • w dowolnym momencie (polisy po zbywcy pojazdu oraz wznowione automatycznie)

Druk wypowiedzenia OC EUROINS można pobrać ze strony http://eins.pl/przydatne-dokumenty/. Formularz należy uzupełnić, podpisać, a następnie zeskanować (lub zrobić zdjęcie).

EIROINS akceptuje dokumenty nadesłane za pośrednictwem strony http://eins.pl/sprzedaz-pojazdu-wypowiedzenie-oc-zmiany-na-polisie/ lub tradycyjną pocztą, na adres:

EINS Polska Sp. z o.o.

ul. Puławska 543

02-844 Warszawa

Kontakt EUROINS

 • infolinia +48 22 243 84 86
 • Siedziba oraz adres polskiego przedstawiciela EUROINS:

EINS Polska Sp. z o.o.

ul. Puławska 543

02-844 Warszawa

 • email biuro@eins.pl
 • strona internetowa http://eins.pl/

Zgłaszanie szkód:

 • infolinia +48 22 243 84 84  
 • formularz kontaktowy na stronie http://eins.pl/zgloszenie-szkody/zglos-szkode/
 • e-mail: szkody@eins.pl

(formularz pobieramy ze strony http://eins.pl/przydatne-dokumenty/. Skan wypełnionego i podpisanego formularza wysyłamy na podany powyżej adres e-mail)

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00