[Głosów:927    Średnia:4.4/5]

Gefion Insurance to duńskie towarzystwo ubezpieczeniowe, działające na terenie Danii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Estonii, a od niedawna także Polski. Gefion Insurance działa w oparciu o wysoce zautomatyzowaną platformę techniczną. Firma ma wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i posiada w swojej ofercie produkty zapewniające bezpieczeństwo i stabilność. Zapewnia kompleksową obsługę klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych klientów korporacyjnych.

W ofercie Gefion znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne:

  • OC,
  • Autocasco,
  • Autopomoc,

Obsługą polskich klientów, korzystających z ubezpieczeń Gefion Insurance, zajmuje się obecnie firma Polins.

OC w Gefion Insurance – podstawowa ochrona kierowców

Polisa OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w Gefion Insurance, obejmuje kierowców ochroną zgodną z przepisami ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Firma uznaje zniżki za bezszkodową jazdę, dzięki czemu kierowca ma szansę na zakup polisy ze zniżką do 60%. Ponadto, właściciel pojazdu ma możliwość rozszerzenia podstawowej ochrony o usługę assistance Autopomoc, która zapewnia holowanie po wypadku lub kolizji.

Kalkulator OC AC Gefion Insurance

Gefion Insurance nie oferuje swojego kalkulatora OC/AC online. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia w Gefion Insurance to koniecznie zobacz nasz kalkulator OC w którym będziesz miał możliwość porównania oferty OC Gefion Insurance z innymi Towarzystwami na rynku.

Autopomoc w nagłej sytuacji na drodze

Dodatkowa polisa, dostępna dla każdego ubezpieczonego w ramach obowiązkowego OC w Gefion Insurance. Kierowca może liczyć na zorganizowanie i pokrycie kosztów holowania unieruchomionego po kolizji lub wypadku pojazdu, do najbliższego warsztatu lub miejsca, które wskaże właściciel samochodu. Limit holowania wynosi 50 km od miejsca, w którym auto zostało unieruchomione.

Atutem polisy Autopomoc jest możliwość skorzystania z usług pomocowych nie tylko przez właściciela auta, ale także innego kierowcę upoważnionego do jego prowadzenia. Usługa Autopomoc wygasa wraz z zakończeniem obowiązywania umowy OC.

Gefion Autocasco –  kompleksowa formuła „all risk”

Ubezpieczenie AC w Gefion Insurance to ochrona od tzw. wszystkich ryzyk. Oczywiście nie oznacza to, że właściciel samochodu może liczyć na wypłatę odszkodowania w każdej sytuacji, jednak towarzystwo ma prawo jej odmówić tylko w wypadkach uwzględnionych w wyłączeniach odpowiedzialności. Wystąpienie każdego innego zdarzenia objęte jest ochroną.

Klient sam może zdecydować, jaki sposób likwidacji szkody jest dla niego bardziej korzystny. Ma do wyboru dwie możliwości:

  • kosztorys – właściciel auta otrzymuje odszkodowanie w wysokości ustalonej przez rzeczoznawcę po oględzinach samochodu; podczas sporządzania kosztorysu uwzględniany jest system AUDATEX lub EUROTAX;
  • warsztat – właściciel pojazdu oddaje auto do warsztatu, a ten po naprawie samochodu rozlicza się bezpośrednio z towarzystwem Gefion Insurance; dla klienta jest wariant tzw. bezgotówkowy;

Standardowa umowa AC w Gefion Insurance uwzględnia amortyzację części. Jeśli klient chce z niej zrezygnować, musi liczyć się z wyższym kosztem polisy.

Dodatkowe wyposażenie zainstalowane w aucie również może zostać objęte ochroną, jednak jego wartość na polisie nie może przekroczyć 20% całkowitej sumy ubezpieczenia.

Poszukujesz dobrego i taniego OC/AC? Porównaj oferty w naszym kalkulatorze ubezpieczeń OC AC – nawet 76 ofert ubezpieczeniowych w 7 minut!

Kontakt:

Polins Sp. z o.o.
Ul. Gabriela Narutowicza 18,
99-320 Żychlin, Polska

Infolinia:

22 292 24 48

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00