[Głosów:48    Średnia:4.5/5]

Generali – ubezpieczenia na miarę przyszłości

Generali to jedna z największych grup finansowo – ubezpieczeniowych, której historia sięga 1837 roku. Generali Polska jest częścią tej grupy. W jej ofercie znajdziemy ubezpieczenia majątkowe, życia oraz korporacyjne. Generali wspiera również swoich klientów w oszczędnościach emerytalnych.

Polska działalność Generali jest prowadzona przez spółki:

 • Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 • Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 • Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.
 • Generali Finance Sp. z o.o.

Jak zapewnia samo towarzystwo – Generali buduje ubezpieczenia przyszłości, a jego misją są min. „Proste, łatwo dostępne i zrozumiałe rozwiązania. Zawsze konkurencyjne jakościowo i cenowo”

Generali – OC pojazdu

Ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe, a jego zakres reguluje ustawa. Dlatego Generali, podobnie jak każde towarzystwo, gwarantuje te same warunki ochrony. Zakup polisy OC zabezpieczy właściciela auta przed finansowymi skutkami szkód, jakie wyrządzi osobom trzecim.

Generali rekompensuje straty do wysokości (sumy gwarancyjne ustawowe):

 • 5 mln EUR w szkodach osobowych,
 • 1 mln EUR w szkodach majątkowych.

Ubezpieczenie OC Generali działa na terytorium Polski i krajów Unii Europejskiej oraz w Andorze, Serbii, Chorwacji i Szwajcarii.

Promocje cenowe do OC Generali

 

Wybierając Generali OC otrzymamy ubezpieczenie assistance po wypadku oraz dodatkową ochronę bagażu. Towarzystwo oferuje atrakcyjne zniżki dla doświadczonych i bezszkodowych kierowców. Nie zapomina także o młodych osobach, wspierając ich 15% obniżką przy zakupie pierwszego ubezpieczenia. (Więcej na temat zniżek dla początkujących kierowców znajdziesz w artykule OC dla młodych kierowców – jak oszczędzić?) Generali udziela również dodatkowych zniżek przy zakupie dodatkowych produktów.

baner-tanie-oc

AC w Generali

Towarzystwo Generali oferuje swoim klientom polisę autocasco (AC) w formule all risks. Dzięki temu samochód jest chroniony kompleksowo, od wszystkich nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie Generali AC działa na terenie Polski i całej Europy.

Wybierając AC Generali ubezpieczamy auto nie tylko od wypadku, ale także m.in. od: szkód parkingowych, kradzieży, wandalizmu, podpalenia czy zatopienia.

Ubezpieczenia Generali można dowolnie kształtować, dobierając ochronę do swoich potrzeb. W ten sposób wpływamy również na wysokość składki.

Atuty ubezpieczenia AC Generali to z pewnością:

 • ochrona pojazdu od wielu zdarzeń losowych,
 • indywidualny dobór zakresu ubezpieczenia (kształtowanie składki),
 • samodzielny wybór sposobu likwidacji szkody ((wycena przez eksperta Generali,     naprawa w warsztacie lub w autoryzowanej stacji obsługi (ASO)),
 • możliwość wypłaty odszkodowania wg kosztów naprawy stosowanych w ASO,
 • 15% zniżka na pierwszą umowę AC.

Towarzystwo Generali honoruje doświadczonych i bezszkodowych kierowców dodatkowymi bonusami cenowymi.

Przed zakupem polisy autocasco należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Generali (OWU). Zawierają one dokładne informacje na temat obowiązków ubezpieczonego oraz odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ubezpieczenia dodatkowe w Generali

Generali NNW, czyli wsparcie po wypadku

Skutki wypadku można odczuwać nawet do końca życia. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), które zapewni nam i naszym pasażerom dodatkową finansową pomoc podczas leczenia i rehabilitacji.

NNW Generali jest dostępne w wariancie dla kierowcy (NNW Kierowcy) lub dla kierowcy i jego pasażerów (NNW Pojazdu). Polisa chroni przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, do których doszło na terenie całej Europy.

Zakres odpowiedzialności towarzystwa Generali w NNW komunikacyjnym obejmuje:

 • śmierć osoby objętej ochroną (w ciągu dwóch lat od wypadku),
 • trwały uszczerbek na zdrowiu,
 • pobyt w szpitalu (1% sumy ubezpieczenia za każdy dzień, ale nie więcej niż 10% za cały pobyt).

NNW Generali to ponadto:

 • wysoka suma ubezpieczenia (do 100 tysięcy złotych),
 • dodatkowa zniżka na polisę OC.

Generali Assistance – całodobowa pomoc na drodze

Polisy Generali Assistance gwarantują ich posiadaczom kompleksową i fachową pomoc podczas podróży, na wypadek unieruchomienia pojazdu na drodze.

Z Auto Assistance Generali otrzymamy wsparcie w razie awarii, wypadku i kradzieży auta, na terenie Polski lub krajów europejskich. Zakres ochrony i suma ubezpieczenia zależy od wybranej opcji ASS.

Generali oferuje trzy warianty ubezpieczenia:

 • Standard – ochrona po wypadku na terenie Polski, z pomocą informacyjną,     holowaniem i pojazdem zastępczym (do 3 dni). Suma ubezpieczenia – 1 000 zł na jeden wypadek;
 • Komfort – ochrona na terenie Polski i innych krajów europejskich. Polisa działa po awarii, wypadku lub kradzieży i gwarantuje min. pomoc informacyjną, tłumacza, holowanie, zakwaterowanie, kontynuację podróży, pojazd zastępczy lub kierowcę zastępczego. Suma ubezpieczenia – 5 000 zł na jedno zdarzenie assistance;
 • Lux – najbardziej rozbudowana wersja ASS z podwyższoną sumą     ubezpieczenia (20000 zł na jedno zdarzenie), bez limitu ilości zaistniałych zdarzeń podczas trwania ochrony.

Zakup polisy Generali Assistance powinien być poprzedzony dokładną analizą OWU Generali (ogólnych warunków ubezpieczenia). Warto przyjrzeć się przede wszystkim limitom świadczonych usług oraz zastanowić nad indywidualnymi potrzebami. Pamiętajmy, że im szerszy zakres ochrony, tym wyższa będzie opłata za ubezpieczenie.

Generali – zgłoszenie szkody

Towarzystwo Generali dokłada wszelkich starań, aby zgłoszenie szkody komunikacyjnej odbywało się szybko i bez zbędnych formalności.

Klienci, którzy chcą zgłosić szkodę w Generali, kontaktują się z ubezpieczycielem:

 • telefonicznie, dzwoniąc od poniedziałku do piątku na numer 913 913 913 w godzinach 8.00-18.00 (kontakt w związku z pomocą assistance przez całą dobę),
 • wypełniając formularz zgłoszenia szkody on-line (https://www.generali.pl/web/kontakt/zgloszenie-szkody/komunikacyjna),

W sprawie likwidacji szkody można również wysłać e-maila na adres: szkody@generali.pl

Podczas rozmowy telefonicznej przydadzą się następujące dokumenty:

 • polisa OC lub AC,
 • prawo jazdy,
 • dowód  osobisty,
 • dowód  rejestracyjny lub umowa kupna-sprzedaży,
 • dokument potwierdzający wystąpienie szkody (np. oświadczenie sprawcy, protokół Policji).

Kalkulator OC Generali

Zniżki przy zakupie ubezpieczenia Generali oraz szeroka i elastyczna oferta przemawiają na korzyść tego towarzystwa. Ale w przypadku OC będzie się liczyć głównie cena. Czy polisy Generali są tanie? Odpowiedzi na to pytanie może udzielić tylko właściciel pojazdu, po wykonaniu kalkulacji ceny, np.: w naszym kalkulatorze OC AC. Pozwoli to sprawdzić wysokość składki na tle propozycji kilkunastu innych ubezpieczycieli. Pamiętajmy, że jest ona naliczana indywidualnie.

ubezpieczenie-ac

Wypowiedzenie umowy OC Generali

Całoroczną umowę OC możemy wypowiedzieć tylko w określonych sytuacjach:

 • z końcem ochrony ubezpieczeniowej (najpóźniej dzień przed końcem polisy),
 • rezygnując z polisy zbywcy pojazdu (w każdej chwili obowiązywania OC),
 • po automatycznym odnowieniu OC (w każdym momencie trwania     ubezpieczenia).

Pisemną rezygnację z polisy OC Generali można wysłać tradycyjną pocztą (liczy się data stempla pocztowego) na adres:

Generali T.U. S.A.

ul. Postępu 15B

02-676 Warszawa

lub złożyć osobiście u przedstawiciela towarzystwa.

Wzór wypowiedzenia OC można pobrać ze strony http://wypowiadamoc.pl/

Koniecznie należy pamiętać o podpisaniu wydrukowanego i uzupełnionego dokumentu. Wypowiedzenie OC Generali bez własnoręcznego podpisu właściciela (i/lub współwłaściciela) będzie nieważne.

Kontakt z Generali

Sprzedaż ubezpieczeń:

tel.: 913 913 913

e-mail: direct@generali.pl

Centrum klienta:

tel.: 913 913 913

e-mail: centrumklienta@generali.pl

Likwidacja szkód:

tel.: 913 913 913

e-mail: szkody@generali.pl

Siedziba firmy:

Budynek Marynarska Point

ul. Postępu 15B

02-676 Warszawa

Fax: (22) 543-08-99

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LowelasDaroMieciuLidziAjeruu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawidoff
Gość
Dawidoff

Kupiłem pakiet oc ac w generali i jestem mega zadowolony.

jeruu
Gość
jeruu

Nie polecam tych oszustow. Najgorsza firma z jaka sie spotkalem

LidziA
Gość
LidziA

Specjalista od ubezpieczeń wyszukał dla mnie ubezpieczenie samochodu za 1000 zł a ja sama w generali znalazłam za 870 zł. I co najważniejsze wszystko załatwiłam przez Internet. Polecam wszystkim.

Mieciu
Gość
Mieciu

Dwie stówki taniej niz w axa za ubezpieczenie cytrynki mojej zony!

Daro
Gość
Daro

Mam 5 letniego opelka a prawko od 3 lat wiec zniczek za duzo nie mam, szukałem szukałem i trafiłem na generali. Dodam ze to mój pierwszy samochód wiec i pierwsze ubezpieczonko w sumie nigdzie tanio nie było ale w generali wyliczyli mi najmniej zobaczymy jak to będzie dalej.

Lowelas
Gość
Lowelas

Genealnie moge polecic generali. Dobra oferta ubezpieczenia samochodu nic więcej mi nie trzeba

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00