Towarzystwo Ubezpieczeń S.A Gothaer (dawniej PTU S.A.) pojawiło się na polskim rynku ponad 20 lat temu. Przez cały czas działalności spółka przeszła szereg zmian, wdrażając nowe strategie produktowe. Obecna oferta Gothaer obejmuje produkty:

 • majątkowe i NNW,
 • emerytalne,
 • ubezpieczenia     na życie i zdrowotne.

W linii biznesowej Gothaer znajduje się również zarządzanie aktywami i doradztwo w zarządzaniu ryzykiem.

Towarzystwo Gothaer dąży do zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów - poszerzając ofertę, podnosząc jakość usług i gwarantując poczucie bezpieczeństwa.

OC Gothaer – nie tylko ustawowa ochrona

Ubezpieczenie samochodu oznacza przejęcie przez towarzystwo finansowej odpowiedzialności za szkodę komunikacyjną, wyrządzoną osobom trzecim. Bez względu na wybór firmy, warunki ochrony pozostaną takie same (określa je ustawa). W związku z tym, o wyborze ubezpieczyciela zdecyduje cena OC oraz/lub dodatkowe produkty, które otrzymamy wraz z polisą.

Oblicz ubezpieczenia auta w kalkulatorze OC AC!

Jakie atuty ubezpieczenia OC posiada towarzystwo Gothaer?

Z tytułu zakupu OC Gothaer otrzymamy darmowy Auto Assistance Podstawowy z pojazdem zastępczym oraz możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia za minimalną opłatą:

 • szyb,
 • opon (7 zł rocznie),
 • bagażu (3 zł rocznie).

W Gothaer obniżymy cenę polisy OC, korzystając nie tylko ze standardowych zniżek za bezszkodowa jazdę. Towarzystwo premiuje: zakup ubezpieczenia na kolejny pojazd, wiek auta, a także jego kompleksową ochronę.

Łączne zniżki z tytułu OC mogą sięgać nawet 80%

oszczedzaj-na-oc

Gotaher – AC w all risks

TU Gothaer przyjmuje do ubezpieczenia autocasco pojazdy do 15 lat (starsze tylko przy kontynuacji AC). Przy sumie ubezpieczenia poniżej 100 000 złotych towarzystwo nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych.

Autocasco Gothaer wyróżnia bardzo elastyczna oferta. Formuła all risks stosowana w AC Gothaer daje najszerszy możliwy zakres ubezpieczenia, a w nim ochronę pojazdu od wszelkich zdarzeń, niezależnych od woli kierowcy, np.:

 • zderzenia z innym pojazdem,
 • działania osób trzecich,
 • wybuchu i pożaru,
 • działania czynnika chemicznego i lub/termicznego,
 • kradzieży pojazdu i/lub jego wyposażenia,
 • działania sił przyrody.

Szkoda z AC Gothaer rozliczana jest w dwóch wariantach, zależnie od wieku pojazdu:

 • serwis – pojazdy nie starsze niż 3 lata – naprawa bezgotówkowa w     autoryzowanym warsztacie,
 • kosztorys – samochody starsze niż 3 lata – wypłata środków na naprawę pojazdu “do ręki”.

Na wniosek ubezpieczonego i za dodatkową dopłatą zakres ochrony autocasco może zostać rozszerzony.

Korzyści AC Gothaer:

Każdy klient Gothaer wraz z polisą AC otrzymuje Auto Assistance Podstawowy z holowaniem auta, pojazdem zastępczym lub naprawą na miejscu zdarzenia (po wypadku).

Ubezpieczyciel stosuje także bardzo atrakcyjne zniżki w AC, np. za kontynuację umowy, ubezpieczenie kolejnego pojazdu oraz za wiek auta.

Kalkulator OC AC Gothaer

Wchodząc na stronę www.gothaer.pl nie znajdziemy kalkulatora OC/AC online. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia w TU Gothaer to koniecznie zobacz nasz kalkulator OC w którym będziesz miał możliwość porównania oferty OC Gothaer z innymi Towarzystwami na rynku.

Gothaer – NNW

NNW komunikacyjne, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to całoroczna ochrona na wypadek utraty życia lub zdrowia kierowcy i jego pasażerów. Polisa NNW Gothaer działa na terenie naszego kraju oraz innych państw Europy.

Świadczenie NNW Gothaer przysługuje, gdy do wypadku doszło podczas ruchu pojazdu, a także w czasie:

 • wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
 • postoju na trasie,
 • podczas naprawy.

W zakres ubezpieczenia wchodzi świadczenie z tytułu:

 • trwałego uszczerbku na zdrowiu (1% sumy ubezpieczenia za każdy procent     uszczerbku),
 • śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku (100% sumy ubezpieczenia),

Gothaer NNW gwarantuje również zwrot kosztów:

 • zakupu środków pomocniczych (do 10% sumy ubezpieczenia),
 • leczenia (do 10% sumy ubezpieczenia),
 • pogrzebu (do 10% sumy ubezpieczenia).

Towarzystwo Gothaer daje możliwość poszerzenia zakresu ochrony na:

 • NNW kierowcy i współmałżonka w życiu prywatnym na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Takie rozszerzone NNW Gothaer jest dostępne tylko dla osób fizycznych, zgłoszonych jako użytkownicy samochodu osobowego i ich współmałżonków. Polisa działa tylko na terytorium Polski;
 • NNW na wypadek śmierci kierowcy w wyniku nieszczęśliwego wypadku, w związku z ruchem pojazdu, zwiększone odpowiednio o dwu-, trzy- lub czterokrotność sumy ubezpieczenia.

Assistance Gothaer – najlepsza pomoc podczas podróży

Każdy kierowca, praktycznie w każdym momencie użytkowania auta może potrzebować pomocy drogowej. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie assistance.

Towarzystwo Gothaer podzieliło swoją ofertę ASS na:

 • Auto     Assistance Podstawowy – po wypadku - z pomocą techniczną, holowaniem pojazdu ubezpieczonego i osoby poszkodowanej, pojazdem zastępczym na 24 h,     pomocą informacyjną i pomocą dla zwierząt. Ubezpieczenie Gothaer Assistance Podstawowy jest dodawane bezpłatnie do polisy OC i AC;
 • Auto Assistance Plus – w razie awarii pojazdu, wypadku, kradzieży i nagłego     zachorowania – ze znacznie rozbudowaną ilością usług. W     zależności od wybranego przez klienta wariantu (Standard lub LUX) ochrona ubezpieczeniowa będzie się różnić zakresem terytorialnym (Polska lub Polska i Europa), ilością dostępnych świadczeń i wielkością obejmujących je limitów.
 • Auto Assistance Pojazd Zastępczy – z pełną organizacją pojazdu zastępczego, pokryciem kosztów wynajmu (samochód osobowy kat. A lub B), dostarczeniem i odbiorem auta od klienta. TU Gothaer oferuje ubezpieczenie ASS z pojazdem     zastępczym w czterech wariantach: na 3, 7,14 lub 21 dni.
 • Auto Assistance Opony – ubezpieczenie dla przezornych, którzy wymianę koła wolą powierzyć fachowcom. Gothaer proponuje zakup całorocznej polisy za jedyne 7 zł. W ramach ochrony ASS Opony gwarantuje pomoc informacyjną, organizację i pokrycie kosztów wymiany koła, holowanie lub naprawę uszkodzonego ogumienia.

Szczegóły ubezpieczeń Gothaer Assistance dostępne są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU komunikacyjne GoAuto).

Wypowiedzenie OC w Gothaer

Posiadacz polisy OC, który nie zamierza kontynuować umowy w kolejnym roku, powinien złożyć pisemne wypowiedzenie najpóźniej na 1 dzień przed końcem ubezpieczenia.

Wzór dokumentu wypowiedzenia OC, TU Gothaer udostępnia na swojej stronie internetowej: na podstronie „poradnik”, w zakładce „formularze i druki”.

Wydrukowane i uzupełnione pismo należy:

 • wysłać  listem poleconym na adres:

Centrala Gothaer, ul. Wołoska 22 A, 02-675 Warszawa,

 • przesłać e-mailem na: kontakt@gothaer.pl
 • dostarczyć osobiście do przedstawiciela towarzystwa.

Właściciel auta, który przejął umowę OC Gothaer od zbywcy, ma prawo do jej wypowiedzenia w każdym momencie trwania ubezpieczenia.

banner-kup-oc-od-480-zl

Kontakt z Gothaer

Klienci towarzystwa Gothaer mogą skontaktować się z ubezpieczycielem korzystając z formularzy online, dostępnych na stronie https://www.gothaer.pl/pl-kontakt

W godzinach 8.00 - 18.00 czynna jest również infolinia, pod numerem 22 469 69 69

Adres Gothaer:

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

ul. Wołoska 22 A

02-675 Warszawa

adres e-mailowy: kontakt@gothaer.pl

strona internetowa: www.gothaer.pl

Dane kontaktowe - Gothaer

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa

adres e-mailowy: kontakt@gothaer.pl
strona internetowa: www.gothaer.pl

16
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Donekkolka929Wiolakosiaandrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
A.M.
Gość
A.M.

Ubezpieczenie w gothaer mile mnie zaskoczylo, moge polecić.

Karolowski
Gość
Karolowski

Z własnego doświadczenia mogę polecić dodatkowe ubezpieczenie szyb w przypadku OC w Gothaer, mi się bardzo przydało.

Tymek
Gość
Tymek

Przekopałem trochę ofert i naprawdę wydaje mi się, że ubezpieczenia Gothaer to najlepsza opcja na rynku.

huncwot
Gość
huncwot

Każdemu, kto ceni sobie swoje zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich, polecam zwrócić uwagę na polisę NNW Gothaer. Jak to mówią „nie znasz dnia ani godziny”. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, co może nam się przydarzyć.

Adam
Gość
Adam

Assistance Gothaer wydaje się naprawdę w porządku, chyba będę musiał zainteresować się większą ilością szczegółów w tej kwestii. Lepiej żyć bez stresu – ze świadomością, że w razie wypadku otrzymamy odpowiednią pomoc.

jula
Gość
jula

Podobają mi się dodatkowe opcje w Gothaer, na przykład Assistance Opony. Już kilka razy przekonałam się, że warto zainwestować te dosłownie kilka złotych.

pieknis
Gość
pieknis

Po przeczytaniu można zauważyć, że oferta Gothaer jest bardzo szeroka i wydaje się rozsądna, jestem za.

Daniel
Gość
Daniel

Niestety z własnego doświadczenia wiem, jak to jest mieć wypadek samochodowy i że człowiek w takich momentach nie myśli racjonalnie, dlatego dobrze jest posiadać taką polisę, jak w Gothaer, dzięki której otrzymamy niezbędną pomoc i wsparcie. Lepiej czasami trzy razy zastanowić się nad ofertą i wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza.

rola1978
Gość
rola1978

Niby wszędzie to samo, ale jednak większość ofert różni się od siebie ceną i dodatkowymi produktami, jakie można dostać. Na tle innych, konkurencyjnych firm to ubezpieczenie Gothaer wypada naprawdę korzystnie.

JUDYTA
Gość
JUDYTA

AC w Gothaer i formuła formuła all risks jak najbardziej do mnie przemawia. Jestem na etapie rozważania różnych możliwości, ale ta wydaje mi się bardzo korzystna.

Szymek
Gość
Szymek

Według mnie warto zdecydować się na wariant LUX w Gothaer, na takich rzeczach moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać, bo później w razie wypadku będziemy płacić dwa razy.

andrzej
Gość
andrzej

Przyznam, że logo Gothaer gdzieś mi tam czasami migało, ale jakoś nigdy nie miałem większej styczności z firmą. Fajnie, że oferta została opisana z podkreśleniem tego, co najważniejsze. Przynajmniej można się z nią szybko zapoznać i wszystkiego dowiedzieć.

kosia
Gość
kosia

Nie ma co się za długo zastanawiać tylko decydować się na Gothaer. Swoją drogą auto zastępcze to świetna opcja i niestety nawet nie wiemy w jakim momencie może nam się przydać.

Wiola
Gość
Wiola

Fajnie, bo szuka się sposobów na obniżenie składek, a z tego co widzę, to tutaj są takie możliwości. Co prawda przydałoby się trochę nieco dokładniejszych informacji, ale i tak Gothaer wypada całkiem nieźle.

kolka929
Gość
kolka929

Polisa OC Gothaer jest naprawdę warta wypróbowania, no i całkiem dobre jest to, że jakby coś można bez konsekwencji zrezygnować i już.

Donek
Gość
Donek

Ja mam Auto Assistance Plus w Gothaer i mogę polecić taki wariant ze względu na naprawdę sporą ilość usług, jakie są stawiane do naszej dyspozycji.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00