Liberty Ubezpieczenia

Liberty Ubezpieczenia jest marką, którą od października 2016 roku posługuje się AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. po przejęciu portfela ubezpieczeń od Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Od tej chwili wszystkie umowy ubezpieczeń, polisy oraz cały portfel produktowy Liberty Ubezpieczenia przeniesione są do AXA Ubezpieczenia. Grupa AXA jest jedną z wiodących firm na światowym rynku ubezpieczeń, która swoje usługi świadczy już w 64 krajach.

baner-kalkulator-oc-ac

Liberty - OC za 480zł rocznie + atrakcyjne dodatki

Liberty Ubezpieczenia w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC oferuje swoim klientom atrakcyjne dodatki. W praktyce oznacza to, że OC sprzedawane jest przez firmę w pakietach. Klient otrzymuje bez dodatkowych opłat OC z Mini Assistance, które zawiera podstawową pomoc serwisową w razie kolizji drogowej.

OC dostępne jest także w bardziej rozbudowanym pakiecie z:

 • AC Standard*
 • Mini Assistance

*AC Standard obowiązuje zarówno na terenie Polski, jak i Europy.

Ubezpieczenie AC w Liberty

AC Standard to ubezpieczenie, w ramach którego klient otrzymuje szeroki zakres świadczeń. Szkody, które można zlikwidować w ramach AC Standard to m.in.:

 • zniszczenie samochodu,
 • utrata samochodu (w tym szyb),
 • kradzież pojazdu,
 • zniszczenia powstałe w wyniku działania osób trzecich
 • zniszczenie w wyniku działania czynników atmosferycznych (np. grad, burza, pożar)

Klient sam decyduje, w którym warsztacie zostanie naprawione jego auto. Ubezpieczenie AC obowiązuje na terenie Polski i Europy. Liberty Ubezpieczenia proponuje zakup AC w pakiecie z OC i Mini Assistance.

 

Sprawdź oferty OC AC w kalkulatorze!

Assistance w Liberty

Podstawowe ubezpieczenie Mini Assistance Liberty Ubezpieczenie dodaje bezpłatnie do każdego pakietu OC i AC. Zakres świadczeń jest jednak mocno ograniczony i obejmuje jedynie podstawowe usługi w przypadku wystąpienia szkody. Bardziej wymagającym klientom, ubezpieczyciel proponuje zakup bardziej rozbudowanej wersji ubezpieczenia tzw. Premium Assistance, które gwarantuje szerszy zakres świadczeń.

Mini Assistance:

 • pomoc informacyjna,
 • naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia,
 • holowanie pojazdu ubezpieczonego i poszkodowanego.

Premium Assistance:

 • naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia,
 • holowanie i odbiór auta po naprawie,
 • dowóz paliwa,
 • pomoc w przypadku wymiany koła, zgubienia kluczyków,
 • auto zastępcze lub kierowca zastępczy,
 • opieka nad dziećmi,
 • nocleg
 • transport medyczny i hospitalizacja,
 • pomoc prawnika i tłumacza na terenie Europy.

Opony Assistance

Klient może wykupić także dodatkową polisę chroniącą jego opony. Opony Assistance to pakiet, który gwarantującego ochronę opon w przypadku przebicia lub uszkodzenia ogumienia w pojeździe. W ramach ubezpieczenia klient może liczyć na:

 • pokrycie kosztów wymiany kół (dotyczy przebicia i uszkodzenia opon),
 • odholowanie pojazdu w przypadku uszkodzenia więcej niż jednego koła,
 • pomoc podczas wymiany koła,
 • pomoc informacyjną
baner-kalkulator-oc-ac

NNW w Liberty

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest w Liberty Ubezpieczenia dostępne w korzystnej cenie szczególnie dla klientów, którzy wykupili inne ubezpieczenie komunikacyjne. Chroni ono zarówno kierowcę, jak i pasażerów, a swoim zasięgiem obejmuje Polskę i Europę. Liberty Ubezpieczenia umożliwia rozłożenie płatności za polisę NNW na dwie raty.

Kalkulator OC AC Liberty

W wyliczeniu ceny składki ubezpieczenia OC i AC pomocny jest kalkulator dostępny na stronie internetowej Liberty Ubezpieczenia. Zawiera on szereg szczegółowych pytań, a podanie odpowiedzi jest niezbędne do wyświetlenia propozycji towarzystwa. Klienci, którzy zdecydują się na zakup polisy on-line mogą liczyć na dodatkowy 5-procentowy rabat.

Zgłoszenie szkody w Liberty

Na stronie internetowej ubezpieczyciela można pobrać dokumenty pomocne w procesie likwidacji szkody. Podane są także numery telefonów, pod którymi dostępni są konsultanci udzielający porad. W przypadku szkód zgłaszanych w ramach Assistance, zgłoszenia należy dokonać natychmiast po zdarzeniu, a najpóźniej 48 godzin po jego wystąpieniu – infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Wypowiedzenie OC Liberty

Wypowiedzenie należy złożyć na piśmie jednak niekoniecznie osobiście. Może mieć ono formę skanu przesłanego za pomocą poczty elektronicznej, faksu lub dokumentu wysłanego tradycyjną pocztą. Należy jednak pamiętać, że dokument wypowiedzenia musi posiadać odręczny podpis wypowiadającego umowę. Wypowiedzenia można złożyć w kilku przypadkach. Są to:

 • kończąca się polisa OC,
 • wyrejestrowanie pojazdu,
 • nabycie pojazdu i przejęcie wraz z nim polisy po zbywcy.

Sprawdź ponad 70 ofert OC/AC w 7 minut!

Kontakt Liberty

AXA Ubezpieczenia TuiR S.A.

ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa

strona internetowa: www.lu.pl/

Obsługa klienta

(+48) 22 589 90 70

Obliczanie składki, zakup polisy, informacje o ofercie

(+48) 22 589 95 21

Zgłoszenie szkody

(+48) 22 589 95 21

Przedłużenie polisy

(+48) 22 589 96 96

Płatności

(+48) 22 589 90 80

Dane kontaktowe - Liberty Ubezpieczenia

AXA Ubezpieczenia TuiR S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

strona internetowa: www.lu.pl/

19
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Basiaantymalajka1Zbigniewdusia1990 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam87
Gość
Adam87

Liberty? Polecam!

Kozik K.
Gość
Kozik K.

Bardzo chwalę sobie OC Liberty, jeśli ktoś szuka dobrej oferty, to polecam się zainteresować, bo w pakiecie dostajemy też Mini Assistance, które jak wiadomo może się przydać.

Adamos
Gość
Adamos

a ja nie polecam zwiodłem się na liberty!

Lucja
Gość
Lucja

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale decydując się na polisę Liberty przez internet, można zdobyć zniżkę, fajnie. Ogólnie dobre moim zdaniem jest to, że jest wiele dodatkowych opcji, które możemy wybrać w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

guslik86
Gość
guslik86

Fajnie, że ubezpieczenie AC Liberty obowiązuje zarówno w Polsce i Europie, bo nie wiem, czy dobrze mi się wydaje, ale chyba nie wszędzie tak to działa?

Irek
Gość
Irek

Mam pakiet OC i AC Liberty i jestem bardzo zadowolony. Zastanawiam się tylko nad tą polisą chroniącą opony. Myślicie, że to się opłaca?

uszatek
Gość
uszatek

Z doświadczenia wiem, że wybór dobrego ubezpieczyciela to bardzo ważna sprawa i lepiej to przemyśleć, szczególnie po to, aby uniknąć problemów, kiedy już wydarzy się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Oferta Liberty wydaje się bardzo rozsądna.

Kasia
Gość
Kasia

O ubezpieczeniach Liberty dowiedziałam się od znajomego, który był bardzo zadowolony i namówił, żebym też się zdecydowała. Mam nadzieję, że będzie się opłacało 🙂

Natka
Gość
Natka

NNW w Liberty jak najbardziej. Troszczymy się o samochody, o mieszkania, o wszelkie rzeczy materialne, a mam wrażenie, że czasami zapominamy o tym, co jest najważniejsze, czyli zdrowiu i życiu. Oczywiście nie neguję wszystkich innych ubezpieczeń, ale staram się po prostu zwrócić uwagę na to, że warto zadbać też o siebie 🙂

Tadek
Gość
Tadek

Fajnie, że NNW można dostać w korzystnej cenie, jeśli wykupuje się także inne świadczenia. Brawo Liberty, bo właśnie w taki sposób buduje się lojalność klientów i sprawia, że mogą oni dostać przysłowiowe „więcej za mnie”. Nie ma co się oszukiwać, każdemu zależy na tym, żeby zaoszczędzić, dlatego chcąc nie chcąc zwraca się uwagę na takie propozycje.

Bolek
Gość
Bolek

Dużo lepsza oferta ubezpieczeń jest w Aviva. Polecam się z nią zapoznać.

Tadek
Gość
Tadek

Nie upieram się, zawsze można rozważyć różne alternatywy. Jednak wychodzę z założenia, że jeśli coś się dobrze sprawdza, to się tego nie zmienia. Zadowolenie przede wszystkim. W moim przypadku tak jest z Liberty.

waleczny
Gość
waleczny

Ceny OC i AC to ostatnio „gorący” temat 🙂 Według mnie Liberty przedstawia naprawdę fajną ofertę.

Julek
Gość
Julek

Premium Assistance Liberty daje naprawdę niesamowity komfort psychiczny. A przecież to jest najważniejsze. W stresowych sytuacjach warto zapewnić sobie odpowiednią pomoc.

dusia1990
Gość
dusia1990

Właściwie dopiero raczkuję w temacie ubezpieczeń i przyznam, że szukam wszelkich dostępnych informacji, dlatego fajnie, że można się kilku rzeczy tutaj dowiedzieć.

Zbigniew
Gość
Zbigniew

Jak się ktoś zastanawia, to polecam sobie skorzystać z tego kalkulatora OC i AC Liberty. Po odpowiedzi na kilka pytań można sobie wyliczyć składkę.

malajka1
Gość
malajka1

Aviva spisuje się naprawdę bardzo dobrze. Oferta według mnie jest na tyle korzystna, że warto się na nią zdecydować.

anty
Gość
anty

polecam link4, zadne liberty, zawiodlem się 2 razy

Basia
Gość
Basia

przecież ludzie iberty już nie ma!

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00