Wiener TU S.A. to nowa nazwa towarzystwa Gothaer, która powstała po przejęciu firmy przez Vienna Insurance Group w 2019 roku. Logo towarzystwa nawiązuje do austriackich korzeni Vienna Insurance Group i symbolizuje dynamikę, energię oraz elastyczność. 

Towarzystwo Wiener kontynuuje strategię firmy Gothaer. Polega ona m.in. na ciągłym doskonaleniu produktów i dostosowaniu ich do potrzeb klientów, zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych. 

Wiener oferuje obecnie usługi i produkty z sektora ubezpieczeniowego, inwestycyjnego oraz oszczędnościowego. 

Ubezpieczenie OC w Wiener

Ubezpieczenie samochodu OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu zarejestrowanego w Polsce. Warunki ochrony reguluje ustawa, w związku z tym są one identyczne w każdym towarzystwie (także w Wiener). Zakup polisy zapewnia wypłatę odszkodowania osobom trzecim, które ucierpiały podczas kolizji lub wypadku drogowego z winy kierowcy ubezpieczonego pojazdu.  

Czym wyróżnia się ubezpieczenie OC w Wiener?

Towarzystwo Wiener w ramach zakupu polisy OC zapewnia swoim klientom bezpłatną pomoc drogową (Auto Assistance Podstawowy) po wypadku. Ubezpieczenie działa na terenie naszego kraju oraz za granicą. Polisa gwarantuje m.in.: usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie do najbliższego warsztatu czy też pomoc informacyjną. 

W ramach oferty uzupełniającej OC Wiener, każdy klient może wykupić dodatkowe ubezpieczenie dobrowolne w atrakcyjnej cenie. Przykładowo za ubezpieczenie opon dokupione do OC zapłacimy zaledwie 7 zł rocznie, a za ubezpieczenie bagażu jeszcze mniej, bo tylko 3 zł. 

Towarzystwo Wiener dopuszcza również możliwość skorzystania z usługi BLS (bezpośredniej likwidacji szkody). Właściciel pojazdu ubezpieczonego w Wiener może więc zgłosić szkodę do swojego ubezpieczyciela, bez względu na to, gdzie sprawca kolizji lub wypadku drogowego wykupił OC. 

Warunkiem skorzystania z BLS jest:

 • uczestnictwo w kolizji (podczas zdarzenia nie było rannych),
 • zderzenie wyłącznie dwóch pojazdów,
 • kolizja na terenie Polski,
 • zgłoszenie szkody tylko w jednym towarzystwie. 

Autocasco w Wiener 

Towarzystwo oferuje dodatkowe ubezpieczenie autocasco, które dopasowane jest do indywidualnych potrzeb klienta. AC w Wiener zapewnia ochronę od wszelkich ryzyk (formuła all risk), poza wymienionymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jako wykluczenia. 

Co wyróżnia ofertę Wiener:

 • przy sumie ubezpieczenia do 100 tys. zł firma nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych,
 • w cenie autocasco zawarta jest refundacja kosztów holowania pojazdu, parkingu strzeżonego oraz dodatkowych badań technicznych,
 • towarzystwo oferuje dla swoich klientów szereg zniżek dodatkowych, np. zniżki za bezszkodową jazdę naliczane już po pierwszym roku czy tańszy zakup ubezpieczeń dla innych pojazdów, 
 • tanie ubezpieczenia dodatkowe, np. bagażu (3 zł za rok), opon (7 z), 
 • opcja ubezpieczenia od utraty kluczyków, w ramach której towarzystwo pokrywa koszty wymiany zamków i/lub innych urządzeń umożliwiających uruchomienie silnika lub zabezpieczeń przeciwkradzieżowych, bez względu na przyczynę ich utraty,
 • możliwość wyboru przez klienta wariantu likwidacji szkody (serwisowy lub warsztatowy). 

Towarzystwo Wiener oferuje ubezpieczenie AC dla aut poniżej 15 lat lub starszych (w przypadku kontynuacji ubezpieczenia).

Do ubezpieczenia autocasco w Wiener dodawany jest Assistance Podstawowy, który zapewnia:

 • pomoc polegającą na uruchomieniu pojazdu na miejscu zdarzenia,
 • holowanie samochodu (również pojazdu uszkodzonego przez samochód klienta),
 • wynajęciu auta zastępczego,
 • pomoc informacyjną. 

Kalkulator OC AC Wiener

Towarzystwo Wiener nie udostępnia na swojej stronie internetowej kalkulatora OC/AC online. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem ubezpieczenia w tej firmie, skorzystaj z naszego kalkulatora OC. W ten sposób zyskasz możliwość porównania oferty OC Wiener z propozycjami innych zakładów ubezpieczeń.

NWW w Wiener 

Dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), oferowane przez towarzystwo Wiener, obejmuje swym zakresem ochrony zarówno kierującego, jak i pasażerów. Ubezpieczenie jest ważne w Polsce oraz za granicą i obejmuje zdarzenia powstałe podczas ruchu pojazdu, wsiadania lub wysiadania oraz naprawy i postoju. 

Zakres ubezpieczenia NNW od Wiener, obejmuje: 

 • świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem – obowiązuje tu zasada 1% ubezpieczenia za każdy procent trwałego uszczerbku na zdrowiu, ale nie więcej, niż 100% sumy ubezpieczenia,
 • świadczenie z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku (100% sumy ubezpieczenia),
 • zwrot udokumentowanych kosztów nabycia środków pomocniczych i kosztów leczenia (do 10% sumy ubezpieczenia),
 • zwrot udokumentowanych kosztów pogrzebu – do 10% sumy ubezpieczenia.

Assistance w Wiener

Decydując się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia assistance od Wiener możesz być pewny, że podczas kolizji, wypadku lub innych zdarzeń losowych (kradzież, powódź), uzyskasz wszelką niezbędną pomoc od ubezpieczyciela. 

Wiener zapewnia swoim klientom szeroki wybór produktów ASS i możliwość doboru zakresu ubezpieczenia do własnych potrzeb. Ubezpieczenie dostępne jest dla wszystkich pojazdów, bez względu na ich wiek i działa na terenie Polski oraz Europy. 

Nad komfortem podróży ubezpieczonych czuwa Centrum Alarmowe, czynne 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Pomoc organizowana jest natychmiast po zgłoszeniu.  

Auto Assistance Podstawowy 

Assistance Wiener w wersji podstawowej oferowane jest jako dodatek do ubezpieczenia OC lub AC. W zakres usług ASS Podstawowy wchodzi m.in. pomoc:

 • techniczna w razie wypadku lub kolizji - pomoc polega na usprawnieniu samochodu na miejscu lub jego odholowaniu do warsztatu,
 • informacyjna - towarzystwo oferuje szeroki zakres wsparcia informacyjnego np. wskaże najbliższy warsztat samochodowy, miejsce noclegu, hotele lub schroniska dla zwierząt, 
 • wynajem samochodu zastępczego na 24 h, 
 • organizacja pomocy dla zwierząt – transport do najbliższej lecznicy, leczenie oraz opieka. 

Auto Assistance Plus

Auto ASS Plus od Wiener to rozszerzona wersja ubezpieczenia podstawowego. Dużą zaletą jest możliwość wykupienia assistance na każdy niemalże pojazd (bez względu na wiek) oraz opcja wykupu krótkoterminowego (od 30 dni, na wyjazd za granicę). Rozszerzony wariant ubezpieczenia zapewnia wsparcie dla kierowcy nie tylko podczas wypadku, ale również podczas jego awarii czy kradzieży. 

ASS Plus sprzedawane jest w dwóch wariantach, Standard i Lux. Warianty różnią się przede wszystkim wysokością limitów, przysługujących na poszczególne usługi. 

W ramach ubezpieczenia Assistance Plus kierowca może liczyć na wsparcie towarzystwa Wiener  w zakresie: 

 • pomocy technicznej obejmującej m.in.: usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, dostarczenie paliwa, zorganizowanie i pokrycie kosztów parkingu,
 • pomocy w podróży, czyli organizację oraz pokrycie kosztów: przejazdu klienta do najbliższego miejsca noclegu, hotelu lub warsztatu samochodowego, kontynuację podróży lub powrotu do miejsca zamieszkania, wynajmu pojazdu zastępczego, odbioru naprawionego pojazdu, a nawet pomoc tłumacza,
 • pomocy finansowej i prawnej – ubezpieczyciel udzieli pożyczki finansowej na opłacenie kosztów naprawy lub wpłatę kaucji, zapewni pomoc prawnika,
 • pomocy informacyjnej - zostanie udzielona informacja o warsztatach samochodowych, pomocy drogowej, pensjonatach, hotelach, schroniskach dla zwierząt, przekazana informacja najbliższym,
 • pomocy medycznej w RP - transport medyczny, powrót pasażerów, pomoc psychologa,
 • pomocy medycznej dla osób przebywających za granicą - hospitalizacja, powrót pasażerów, przewóz medyczny,
 • pomocy dla zwierząt - przewóz z miejsca zdarzenia do lecznicy, kliniki weterynaryjnej lub wskazanego przez klienta miejsca, leczenie, opieka.

Auto Assistance Pojazd Zastępczy

Ta oferta assistance w Wiener skierowana jest do osób, które dużo podróżują, a samochód jest im niezbędny każdego dnia (np. na dojazd do pracy, dowóz dzieci do szkoły). Assistance w tej wersji zapewnia zastępcze auto na okres nawet 21 dni, a objąć nim można samochody osobowe i ciężarowe o dopuszczalnej masie do 2 ton. 

W ramach ubezpieczenia klient może liczyć na: 

 • zorganizowanie i dostarczenie samochodu zastępczego, w tym pokrycie wszelkich związanych z tym kosztów. 
 • pokrycie kosztu wynajmu samochodu osobowego kategorii A lub B.

Auto Assistance Opony 

Towarzystwo Wiener proponuje pomoc na drodze po uszkodzeniu opony za jedyne 7 zł rocznie. W jej ramach klient otrzymuje:

 • pomoc techniczną, czyli zorganizowanie i pokrycie kosztów wymiany koła lub holowanie ubezpieczonego pojazdu z miejsca zdarzenia, naprawę uszkodzonego ogumienia,
 • pomoc informacyjną – wskazanie najbliższego zakładu wulkanizacyjnego, sklepu z oponami lub punktów przechowywania opon.

Wypowiedzenie OC w Wiener

Klient towarzystwa Gothaer (od lipca 2019 r. Wiener), który nie zamierza kontynuować umowy OC w kolejnym roku, powinien złożyć jej pisemne wypowiedzenie najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu ochrony.

Wzór dokumentu wypowiedzenia OC, znajduje się na stronie internetowej towarzystwa (podstrona „poradnik”, zakładka „formularze i druki”).

Wydrukowane, uzupełnione i podpisane pismo należy:

 • wysłać  listem poleconym na adres:

Gothaer, ul. Wołoska 22 A, 02-675 Warszawa,

 • przesłać e-mailem na: kontakt@gothaer.pl
 • dostarczyć osobiście do przedstawiciela towarzystwa.

Właściciel auta, który przejął umowę OC Gothaer/Wiener od zbywcy, ma prawo do jej wypowiedzenia w każdym momencie trwania ubezpieczenia.

Kontakt z Wiener

Klienci towarzystwa Gothaer (od lipca - Wiener) mogą skontaktować się z ubezpieczycielem korzystając z formularzy online, dostępnych na stronie https://www.gothaer.pl/pl-kontakt lub za pomocą infolinii, dzwoniąc pod numer 22 469 69 69 (godz. 8-18)

Adres Wiener

Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group

ul. Wołoska 22 A

02-675 Warszawa

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - Wiener

Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
4 lat temu

to jest paraubezpieczalnia! omijąc szerokim łukiem

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny