Na polskim rynku towarzystwo Allianz działa od roku 1997, a obecnie jest jednym z jego liderów, plasując się na 3 miejscu pod względem rocznego przypisu składki. W Allianz można kupić zarówno polisy chroniące samochód oraz dom, jak i podróżne. Towarzystwo Allianz jest również laureatem wielu nagród, takich jak np. „Odpowiedzialny Pracodawca 2012”, „Godło Najwyższa Jakość 2014” oraz „Godło Jakość Obsługi”.

W swojej ofercie towarzystwo Allianz posiada wiele wariantów polis komunikacyjnych, dzięki czemu każdy klient jest w stanie znaleźć dla siebie najlepiej dopasowaną ofertę. Najpopularniejszymi ubezpieczeniami są z pewnością OC, AC, ASS oraz NNW, które można kupić za pośrednictwem strony Allianz Direct.

OC Allianz

Ubezpieczenie OC oferowane jest na na podstawie ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Jest to obowiązkowe zabezpieczenie finansowe dla właściciela danego samochodu, w razie gdyby spowodował on szkodę swoim pojazdem. W takie sytuacji towarzystwa Allianz przejmie wszelkie obowiązki związane z wypłatą odszkodowań za szkody oraz urazy pokrzywdzonych osób. Towarzystwo Allianz posiada również system nagradzania bezszkodowych kierowców, oferując im zniżki za każdy bezkolizyjny rok. Po 8 latach właściciele pojazdów mogą uzyskać nawet 60% ulg przy zakupie kolejnego ubezpieczenia. Do każdej polisy klient może również dokupić szereg polis dodatkowych, takich jak: NNW, ASS, ochrona opon czy też informacja prawna. baner-porownywarka-oc

Ubezpieczenia AC Allianz

Autocasco jest ubezpieczeniem, które chroni dany pojazd, wraz z jego wyposażeniem podstawowym, a także dodatkowym od różnego rodzaju uszkodzeń oraz całkowitej utraty (kradzieży lub zniszczenia; szczegółowe informacje na temat autocasco znajdziesz tutaj). Polisa AC towarzystwa Allianz chroni samochód od:

 • wypadku,
 • uszkodzenia przez osoby trzecie,
 • kradzieży,
 • pożaru, wybuchu, osmalenia,
 • huraganu, gradu, uderzenia pioruna, powodzi, osuwania się lub zapadania     ziemi, lawiny lub innych sił przyrody,
 • nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego znajdującego się poza pojazdem,
 • utraty lub zniszczenia kluczyków, bądź sterowników pojazdu,

Uszkodzenia samochodu z kolei można naprawić na dwa sposoby, ale decyzję o tym, można podjąć dopiero po zdarzeniu. Są to: kosztorys (czyli rozliczenie szkody na podstawie wyceny uszkodzeń i oszacowania kosztów naprawy przez odpowiedniego przedstawiciela towarzystwa) oraz serwis (rozliczenie naprawy pojazdu na podstawie faktur i rachunków z serwisu naprawczego).

Allianz ubezpieczenie NNW

Polisa NNW to ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, która obejmuje zarówno kierowcę ubezpieczonego samochodu, jak i jego pasażerów. W towarzystwie Allianz polisa do dostępna jest w następujących wariantach sumy ubezpieczenia:

  • 10 000 zł
  • 30 000 zł
  • 50 000 zł
  • 100 000 zł.

Wysokość wypłaconego odszkodowania będzie zależeć od rodzaju urazu oraz sumy ubezpieczenia, jaką wybrało się na polisie NNW.

Assistance w Allianz

Ubezpieczenie Assistance zapewniająca pomoc ubezpieczyciela w razie problemów z pojazdem na drodze. Z ASS można skorzystać w razie unieruchomienia lub uszkodzenia pojazdu, ale pomoc ta będzie mieć różny wymiar, w zależności od wybranego wariantu. Towarzystwa Allianz oferuje 4 warianty tego ubezpieczenia:

 • Mini wersja najbardziej podstawowa dołączana do każdego OC gratis, obejmuje pomoc jedynie w razie kolizji lub wypadku w postaci holowania do najbliższego warsztatu. Po zapłacie dodatkowej składki można rozszerzyć zakres o rozładowanie akumulatora, uszkodzenie ogumienia, zatankowanie niewłaściwiego paliwa lub jego zamarznięcia;
 • Standard polisa obejmuje pomoc w razie awarii, wypadku, kradzieży auta, rozładowania akumulatora, uszkodzenia opon, zatankowanie niewłaściwego paliwa lub jego zamarznięcia, czy też wyczerpania. Dodatkowo można liczyć na samochód zastępczy do 4 dni oraz zakwaterowanie w najbliższym hotelu, jeśli naprawa pojazdy potrwa dłużej;
 • Plus pakiet posiada ten sam zakres, co w przypadku oferty Standard, jednak zwiększone są limity holowania oraz wynajęcia pojazdu zastępczego (do 9 dni);
 • Exlusive wariant ten posiada najszerszy zakres i najwyższe limity świadczenia pomocy. Dodatkowo tylko przy tej polisie kierowca może liczyć dodatkowo na zorganizowanie opieki nad dziećmi, jeśli po zdarzeniu nie ma przy nich prawnego opiekuna, odstawienie pojazdu po naprawie pod dom oraz pakiet zima.

Allianz Kalkulator OC

Kalkulator towarzystwa Allianz zawiera 20 pytań, dzięki którym towarzystwo przelicza składkę. Najważniejsze dane to m.in. informacje o pojeździe, o właścicielach pojazdu oraz historii ubezpieczenia. Po odpowiedzeniu na wszystkie pytania użytkownik jest przekierowany do następnej strony, na której znajdują się szczegóły oferty wraz z możliwością dokupienia dodatkowych polis lub też rozszerzenia zakresu o autocasco. Wykonaj kalkulację OC w kalkulatorze i ciesz się oszczędnościami!

baner-oszczedzaj-na-oc

Wypowiedzenie OC w Allianz

Wypowiedzenie OC w towarzystwie Allianz można zrealizować na 3 sposoby:

 • poprzez formularz  internetowy znajdujący się na stronie  https://serwis.allianz.pl/zmiany-w-ubezpieczeniu-oc/wypowiadam-polise-oc-z-koncem-okresu-ubezpieczenia.html. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest załączenie do niego podpisanego wypowiedzenia, którego wzór można znaleźć na stronie TU.
 • tradycyjną pocztą drukując i wypełniając wzór wypowiedzenia, a następnie wysyłając go na adres korespondencyjny.
 • odwiedzając biuro agenta - wystarczy agenta odwiedzić i wyjaśnić, w jakim przyszło się celu. Agent wydrukuje odpowiedni dokument, który należy wypełnić i podpisać

Dane kontaktowe:

Adres:

Allianz Polska

Departament Obsługi Klienta

ul. Rodziny Hiszpańskich 1

02-685 Warszawa

Nr telefonu: 224 224 224

Strona internetowa: www.allianzdirect.pl/

Dane kontaktowe - Allianz

Allianz Polska
Departament Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Nr telefonu: 224 224 224
Strona internetowa: www.allianzdirect.pl/

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
redakcjaAda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ada
Gość
Ada

Polecam!

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00