Na polskim rynku towarzystwo Allianz działa od roku 1997, a obecnie jest jednym z jego liderów, plasując się na 3 miejscu pod względem rocznego przypisu składki we wszystkich ubezpieczeniach. W Allianz można kupić zarówno polisy chroniące samochód oraz dom, jak i podróżne. Towarzystwo Allianz jest również laureatem wielu nagród, takich jak np. „Odpowiedzialny Pracodawca 2012”, „Godło Najwyższa Jakość 2014” oraz „Godło Jakość Obsługi”. W 2022 r. Allianz przejął towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva.

Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów. Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

W swojej ofercie towarzystwo Allianz posiada wiele wariantów polis komunikacyjnych, dzięki czemu każdy klient jest w stanie znaleźć dla siebie najlepiej dopasowaną ofertę. Najpopularniejszymi ubezpieczeniami są z pewnością OC, AC, ASS oraz NNW, które można kupić za pośrednictwem strony Allianz Direct.

OC Allianz

Ubezpieczenie OC oferowane jest na podstawie ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Jest to obowiązkowe zabezpieczenie finansowe dla właściciela danego samochodu, w razie gdyby spowodował on szkodę swoim pojazdem. W takie sytuacji towarzystwa Allianz przejmie wszelkie obowiązki związane z wypłatą odszkodowań za szkody oraz urazy pokrzywdzonych osób. Towarzystwo Allianz posiada również system nagradzania bezszkodowych kierowców, oferując im zniżki za każdy bezkolizyjny rok. Po 8 latach właściciele pojazdów mogą uzyskać nawet 60% ulg przy zakupie kolejnego ubezpieczenia. Do każdej polisy klient może również dokupić szereg polis dodatkowych, takich jak: NNW, ASS, ochrona opon czy też informacja prawna. baner-porownywarka-oc

Ubezpieczenia AC Allianz

Autocasco jest ubezpieczeniem, które chroni dany pojazd, wraz z jego wyposażeniem podstawowym, a także dodatkowym od różnego rodzaju uszkodzeń oraz całkowitej utraty (kradzieży lub zniszczenia; szczegółowe informacje na temat autocasco znajdziesz tutaj). Polisa AC towarzystwa Allianz chroni samochód od:

 • wypadku,
 • uszkodzenia przez osoby trzecie,
 • kradzieży,
 • pożaru, wybuchu, osmalenia,
 • huraganu, gradu, uderzenia pioruna, powodzi, osuwania się lub zapadania     ziemi, lawiny lub innych sił przyrody,
 • nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego znajdującego się poza pojazdem,
 • utraty lub zniszczenia kluczyków, bądź sterowników pojazdu,

Uszkodzenia samochodu z kolei można naprawić na dwa sposoby, ale decyzję o tym, można podjąć dopiero po zdarzeniu. Są to: kosztorys (czyli rozliczenie szkody na podstawie wyceny uszkodzeń i oszacowania kosztów naprawy przez odpowiedniego przedstawiciela towarzystwa) oraz serwis (rozliczenie naprawy pojazdu na podstawie faktur i rachunków z serwisu naprawczego).

Allianz ubezpieczenie NNW

Polisa NNW to ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, która obejmuje zarówno kierowcę ubezpieczonego samochodu, jak i jego pasażerów. W towarzystwie Allianz polisa do dostępna jest w następujących wariantach sumy ubezpieczenia:

  • 10 000 zł
  • 30 000 zł
  • 50 000 zł
  • 100 000 zł.

Wysokość wypłaconego odszkodowania będzie zależeć od rodzaju urazu oraz sumy ubezpieczenia, jaką wybrało się na polisie NNW.

Assistance w Allianz

Ubezpieczenie Assistance zapewniająca pomoc ubezpieczyciela w razie problemów z pojazdem na drodze. Z ASS można skorzystać w razie unieruchomienia lub uszkodzenia pojazdu, ale pomoc ta będzie mieć różny wymiar, w zależności od wybranego wariantu. Towarzystwa Allianz oferuje 4 warianty tego ubezpieczenia:

 • Mini wersja najbardziej podstawowa dołączana do każdego OC gratis, obejmuje pomoc jedynie w razie kolizji lub wypadku w postaci holowania do najbliższego warsztatu. Po zapłacie dodatkowej składki można rozszerzyć zakres o rozładowanie akumulatora, uszkodzenie ogumienia, zatankowanie niewłaściwiego paliwa lub jego zamarznięcia;
 • Standard polisa obejmuje pomoc w razie awarii, wypadku, kradzieży auta, rozładowania akumulatora, uszkodzenia opon, zatankowanie niewłaściwego paliwa lub jego zamarznięcia, czy też wyczerpania. Dodatkowo można liczyć na samochód zastępczy do 4 dni oraz zakwaterowanie w najbliższym hotelu, jeśli naprawa pojazdy potrwa dłużej;
 • Plus pakiet posiada ten sam zakres, co w przypadku oferty Standard, jednak zwiększone są limity holowania oraz wynajęcia pojazdu zastępczego (do 9 dni);
 • Exclusive wariant ten posiada najszerszy zakres i najwyższe limity świadczenia pomocy. Dodatkowo tylko przy tej polisie kierowca może liczyć dodatkowo na zorganizowanie opieki nad dziećmi, jeśli po zdarzeniu nie ma przy nich prawnego opiekuna, odstawienie pojazdu po naprawie pod dom oraz pakiet zima.

Allianz Kalkulator OC

Kalkulator towarzystwa Allianz zawiera 20 pytań, dzięki którym towarzystwo przelicza składkę. Najważniejsze dane to m.in. informacje o pojeździe, o właścicielach pojazdu oraz historii ubezpieczenia. Po odpowiedzeniu na wszystkie pytania użytkownik jest przekierowany do następnej strony, na której znajdują się szczegóły oferty wraz z możliwością dokupienia dodatkowych polis lub też rozszerzenia zakresu o autocasco. Wykonaj kalkulację OC w kalkulatorze i ciesz się oszczędnościami!

baner-oszczedzaj-na-oc

Wypowiedzenie OC w Allianz

Wypowiedzenie OC w towarzystwie Allianz można zrealizować na 3 sposoby:

 • poprzez formularz  internetowy znajdujący się na stronie  https://serwis.allianz.pl/zmiany-w-ubezpieczeniu-oc/wypowiadam-polise-oc-z-koncem-okresu-ubezpieczenia.html. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest załączenie do niego podpisanego wypowiedzenia, którego wzór można znaleźć na stronie TU.
 • tradycyjną pocztą drukując i wypełniając wzór wypowiedzenia, a następnie wysyłając go na adres korespondencyjny.
 • odwiedzając biuro agenta - wystarczy agenta odwiedzić i wyjaśnić, w jakim przyszło się celu. Agent wydrukuje odpowiedni dokument, który należy wypełnić i podpisać.

Dane kontaktowe:

Adres:

Allianz Polska

Departament Obsługi Klienta

ul. Rodziny Hiszpańskich 1

02-685 Warszawa

Nr telefonu: 224 224 224

Strona internetowa: www.allianzdirect.pl/

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - Allianz

Allianz Polska
Departament Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Nr telefonu: 224 224 224
Strona internetowa: www.allianzdirect.pl/
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
4 lat temu

Polecam!

44gracz
4 lat temu

Już 3 raz z rzędu ubezpieczam samochód swój i żony w alnianz cenowo są konkurencyjni i dobrze się znimi współpracuje. Rok temu gość obił mi samochód nie miałem żadnych problemów z naprawą nie zaniżali kosztów jak to niektóre „tanie” ubezpieczalnie miają w zwyczaju. Ja osobsice polecam

rozgoryczony
4 lat temu

Allianz? Radzę unikać tej firmy, no chyba ze ktoś ma dużo wolnego czasu i chce się z nimi użerać. Nie po to płacę za dodatkowe ubezpueczenie AC żeby nie móc załatwić naprawy w sposób szybki i kompleksowy. Zerowy przepływ informacji wewnątrz firmy sprawia że naprawa trwa badzo długo. Zdecydowanie nie polecam

Maniuś
4 lat temu

Ja osobiście nie mam o alianz najlepszego zdania. Kuzyn kupił samochód z 2008 r. kupował go na raty i musiał kupić AC w aliznz ale jak zaliczył drobnego dzwona to wtedy umyli ręce i powiedzieli ze samochód jest za stary i nie przysługuje mu AC długo się z nimi kopał, musiał postraszyć ich sądem i w końcu przyznali mu naprawę. Szkoda na nich nerwów

michał sie skichal
4 lat temu

Ja tam nie narzekam. Szukałam taniego OC, porównywałam oferty na ubezpieczamyauto i Alliaz miał najlepszą stawkę. Co prawda nie miałam żadnej kolizji wiec na to chwilę wszystko gra.

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny