[Głosów:231    Średnia:4.4/5]

Grupa AXA Direct

Grupa AXA jest jednym z światowych liderów w ubezpieczeniach, a obecnie posiada placówki w 64 krajach. W Polsce towarzystwo AXA obecne jest od 2006 roku i oferuje wiele różnych ubezpieczeń, które nieustannie rozwija i udoskonala, aby lepiej spełniały oczekiwania polskich kierowców.

W 2015 roku TU AXA została uznana za najszybciej rozwijającą się firmą ubezpieczeniową w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, w 2016 roku zdobyła tytuł Best Global Brands jako najlepsza marka ubezpieczeniowa na świecie pod względem rozpoznawalności i zaufania, a w 2014 roku tytuł Best Green Brand dla świadomej ekologicznie marki.

AXA Direct OC

Ubezpieczenie OC w towarzystwie AXA, które chroni właściciela samochodu przez ponoszeniem konsekwencji finansowych spowodowania na drodze szkody, oferowane jest na podstawie ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

axa-direct-oc-ac

Do ubezpieczenia obowiązkowego towarzystwo AXA oferuje także polisy dodatkowe takie jak:

 • assistance,
 • NNW,
 • ochrona szyb i opon,
 • ubezpieczenie od pożaru i kradzieży.

Ponadto decydując się na zakup ochrony przez Internet właściciel samochodu może liczyć na 15% obniżkę ceny.

 

axa-direct-oc-ac2

Ubezpieczenie AC w AXA Direct

Ubezpieczenie autocasco obejmuje ochrona zarówno sam pojazd z jego wyposażeniem podstawowym oraz dodatkowym, jak i bagaż, który się w nim znajduje. AC chroni pojazd od:

 • kolizji z innymi pojazdami oraz osobami,
 • kolizji z przedmiotami i zwierzętami, które są na zewnątrz pojazdu,
 • wywrócenia pojazdu, wpadnięcia do rowu, czy też spadku ze skarpy,
 • pożaru i wybuchu, pod warunkiem, że ich źródło znajdowało się poza pojazdem,
 • powodzi, zatopienia, opadów atmosferycznych, huraganu, gradu, uderzenia pioruna, lawiny, osuwania lub zapadania ziemi i innych sił przyrody,
 • włamanie lub próby włamania do pojazdu, kradzieży jego części lub samego auta
 • uszkodzenia w wyniku aktów  wandalizmu.

Warto pamiętać, że standardowe ubezpieczenie AC w AXA Direct nie obejmuje kradzieży pojazdu (szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia auta od kradzieży można znaleźć w artykule: „Ubezpieczenie samochodu od kradzieży – ważny dodatek czy niewypał?”)Rozszerzenie polisy o to ryzyko wiąże się niestety z dopłatą składki. Uszkodzony samochód może z kolei być naprawiany w dwóch wariantach:

 • kosztorysowym –  który polega na rozliczeniu szkody w oparciu o odpowiednie przeliczenie kosztów doprowadzenie pojazdu do chwili sprzed zdarzenia i wypłacie należności właścicielowi;
 • serwisowym – który pozwala rozliczać szkodę bezgotówkowo. Po oddaniu auta do warsztatu, jego naprawie i odbiorze, towarzystwo kontaktuje się z serwisem i opłaca wystawione faktury.

NNW w AXA Direct

NNW to polisa, która chroni osoby podróżujące w danym pojeździe od urazów, których mogą doznać w związku w ruchem pojazdu (wypadek), wsiadaniem i wysiadaniem z samochodu, rozładunkiem i załadunkiem oraz postem i konieczną naprawą na trasie podróży. Polisa ta w towarzystwie AXA Direct składa się z dwóch, niezależnych od siebie części – NNW Kierowcy i NNW Pasażerów, w których sumy ubezpieczenia ustalane są niezależnie od siebie.

AXA Direct ASS

Ubezpieczenie zapewniające właścicieli samochodu zorganizowanie pomocy oraz pokrycie jej kosztów, kiedy z różnych powodów jego pojazd zostanie unieruchomiony na drodze. Klienci AXA Direct mają do wyboru 3 warianty: ekonomiczny, standardowy i premium. W zależności od wyboru zakres świadczonych usług będzie większy lub mniejszy.

Ubezpieczenie ASS w towarzystwie AXA Direct można kupić nie tylko na rok, ale i

 • 30 dni
 • 15 dni,
 • 7 dni.

AXA Direct kalkulator OC

Kalkulator ubezpieczenia na stronie AXA Direct ma 24 pytania, które dotyczą właściciela pojazdu, jego historii ubezpieczenia, jaki samego auta i jego kierowców. Na podstawie tych informacji towarzystwo przelicza wysokość proponowanej składki i prezentuje ją na kolejnych stronach. Tam też właściciel pojazdu może zdecydować, czy jest zainteresowany zakupem samego OC lub czy chciałby poszerzyć ochronę o polisy dodatkowe. Porównaj polisę OC Axa z innymi ofertami w naszym kalkulatorze OC/AC.

Wypowiedzenie OC w AXA Direct

Należy pobrać wzór wypowiedzenia umowy, a następnie uzupełnić go, podpisać i przesłać do towarzystwa:

 • pocztą elektroniczną wraz załączonym wypowiedzeniem (musi być to skan lub wyraźne zdjęcie przesłane jako załącznik do e-maila) na adres wypowiedzenia@axadirect.pl

lub

 • tradycyjną pocztą na adres korespondencyjny

lub

 • wręczyć agentowi towarzystwa

baner-kalkulator-oc-ac

Kontakt Axa Direct

Adres:

AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

ul. Chłodna 51,

00-867 Warszawa

Adres mailowy: serwis@axadirect.pl

Nr telefonu: 22 599 9522

strona www: www.axadirect.pl/

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00