Towarzystwo będące częścią Vienna Insurance Group, koncernu ubezpieczeniowego działającego w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku istnieje od roku 2001 i nieustannie udoskonala swoją ofertę, starając się oferować produkty odpowiadające oczekiwaniom współczesnych kierowców.

Benefia OC

Ponieważ każda polisa ubezpieczenia OC ma dokładnie takie samo zadanie, czyli chronić kierowcę danego pojazdu przed ponoszeniem konsekwencji finansowych spowodowanych prze siebie szkód na drodze, polisa odpowiedzialności cywilnej w towarzystwie Benefia pod tym względem się nie wyróżnia. Ona również działa w oparciu o ustawę z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

baner-tanie-oc2

Ubezpieczenie AC w Benefia

Autocasco to nieobowiązkowa polisa, która oferowana jest pojazdom nie przekraczającym jeszcze 15 lat użytkowania. Wraz z pojazdem ochroną objęte jest także jego wyposażenia fabryczne oraz, za dodatkową składką, również dodatkowe zamontowane na stałe już po zakupie auta. AC w Benefii obejmuje: zderzenia z innymi pojazdami, przedmiotami, osobami i zwierzętami, znajdującymi się na zewnątrz pojazdu, zniszczeniami będącymi efektem działania osób trzecich oraz aktów wandalizmu, powódź, zatopienie, gradobicie, uderzenie pioruna, działania sił przyrody, pożaru lub wybuchu, utrata pojazdu, wyposażenia lub jego części wskutek kradzieży z włamaniem, rozboju, czy też wymuszenia rozbójniczego.

Dostępne są 3 warianty naprawy: kosztorysowy, na częściach alternatywnych lub też na częściach oryginalnych. Właściciel pojazdu o tym, jak likwidowana będzie jego szkoda decyduje w chwili zawierania umowy ubezpieczenia. Sprawdź te oferty w kalkulatorze ubezpieczeń OC/AC!

Assistance Benefia

Polisa ASS to zapewnienie kierowcy pomocy na drodze, gdy jego pojazd, z różnych powodów, zostanie unieruchomiony. W ramach ubezpieczenia assistance w towarzystwie Benefia, można liczyć na próbę naprawy pojazdy na miejscu zdarzenia, holowanie do najbliższego warsztatu lub miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego, pokrycie kosztów wynajmu samochodu zastępczego lub noclegu w hotelu (na czas naprawy), opłacenie kosztów kontynuacji podróży.

Benefia NNW

Ubezpieczenie NNW w towarzystwie Benefia zapewnia dodatkową ochronę na wypadek, gdy kierowca lub któryś z pasażerów chronionego auta dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku auta, wsiadania lub wysiadania z pojazdu, załadunku lub rozładunku samochodu, postoju lub dokonania koniecznej naprawy na trasie podróży, pożaru lub wybuchu pojazdu.

Wysokość odszkodowania obliczana jest na podstawie doznanego urazu oraz, wybranej w chwili zakupu, sumy ubezpieczenia (SU). Maksymalną SU, przypadającą na jednego pasażera pojazdu, jest 20 000 zł.

Benefia Wypowiedzenie OC

Ubezpieczenie samochodu w towarzystwie Benefia, można wypowiedzieć bez problemu, to przede wszystkim pobranie ze strony http://www.benefia.pl formularza oraz jego wypełnienia i podpisania. Kolejnym krokiem będzie wysłanie wypowiedzenie do ubezpieczyciela we wskazanym terminie, czyli najpóźniej na 1 dzień przed terminem zakończenia obecnego OC:

  • na adres korespondencyjny, za pośrednictwem tradycyjnej poczty

lub

  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy     wypowiedzenia@benefia.pl

lub

  • poprzez odwiedzenie agenta     ubezpieczeniowego Benefii i zostawieniu mu wypowiedzenia.
baner-porownywarka-oc

Dane kontaktowe

Adres:

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 162

02-342 Warszawa

Adres e-mail: bok@benefia.pl

Telefon: (22) 544 14 70-71

Fax: (22) 544 14 38

Dane kontaktowe - Benefia

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa

Adres e-mail: bok@benefia.pl
Telefon: (22) 544 14 70-71
Fax: (22) 544 14 38

21
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
nowy Gdkur@cjuszmarschalanonimyjaro1900 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bobo
Gość
Bobo

O a tych to nie znam. Ktoś poratuje radą?

suchy
Gość
suchy

nie polecam mojej żonie przesłali pismo ze ma zapłacić ubezpieczenie sami sobie przedluzli umowe. a żona juz miała podpisana nowa

Dominik Wąs
Gość
Dominik Wąs

Tak wszystko fajnie. Dorze wieszać psy na firmie bo sami przedłużyli umowę ale chyba kolego zapomniałeś dodać że nie rozwiązałeś umowy z Benefią. Nieznajomość prawa szkodzi. Jak znam życie pewnie nawet nie kazali go płacić tylko pozwolili Wam rozwiązać umowę i po sprawie. Zawsze winna firma

yjaro1900
Gość
yjaro1900

Ja tam nie narzekam. Szukałam taniego OC, porównywałam oferty w porównywarkach OC i Benefia miał najlepszą stawkę. Co prawda nie miałam żadnej kolizji wiec na to chwilę wszystko gra.

anonim
Gość
anonim

Kilka lat u nich kupowałem ubezpieczenie. przyznam szczerze trochę z wygody nie chciało mi się szukać nic tańszego. a ich propozycje wydawały sie niskie aż kiedyś zaliczyłem dwona i niestety sielanka się skończyła. kolejne ubezpieczenie wyliczyli mi 4500 juz znimi nie chce mieć nic wspólnego

marschal
Gość
marschal

Powiem tak… ile ludzi tyle opinii ja przeszłem do benefii z avivy bo było taniej teraz to żadna nowość i rarytas ale wszystko zalatwiłem przez neta, jeden załącznik nie chciał sie przesłać zadzwoniłem na infolinie i uwaga dodzwoniłem się za pierwszym razem konsultatnka połączyła mnie działem technicznym szybko załatwiłem problem i miałem już soją polisę.

robskon
Gość
robskon

Benefia zdecydowanie nie = sie benefit

jajjko
Gość
jajjko

Cała ta Benefia to jest to samo co Comepnsa. Nie wiem czy jedna firma wciągnęła drugą czy się połączyły ale to jest prawie to samo. Ja osobiście do compensy nic nie mam kiedyś miałe m u nich ubezpieczenie i nie mogę narzekać. Pozdrawiam J

Mr V
Gość
Mr V

Nie tak dawno „punąłem” Seata Ibizę na światłach, no ewidentnie moja wina. To był prawdziwy test dla benefia złego słowa powiedzieć nie mogę, babeczka dostała kasę ja kupiłem ochronę przed utratą zniżek więc samochód z AC naprawiony więc nic nie straciłem poza rozłąką z moją furką.

gustav44
Gość
gustav44

TU dramatyczne, sprzedałem auto z ważnym OC wysłałem info o sprzedaży samochodu i tu zaczęły się schody, zero potwierdzenia informaci=dodzwonić się do konsultatna to juz prędzej do białego domu się dodzwonie masakra.

Matii
Gość
Matii

To jest to samo co compensa, mam tam flotę ubezpieczoną i nie narzekam. Zobaczymy jak mi się skończy ubezpieczenie i co zaproponują.

Marek
Gość
Marek

Sprawdziłem w porównywarce OC i wyszło mi 1679 zł. za Pakiet OC i AC z assistancem Mondeo 2015 r 1.6 120 km diesel. Nie taka ostatnia ta oferta

Leszer
Gość
Leszer

Mi za Megankę 2013 samo OC wychodzi 1400 to tak raczej średnio

copacabana
Gość
copacabana

To chyba „Leszer” jesteś początkującym kierowcą albo nie masz za dużo zniżej mniejsza o to Radzę omijac to TU obsługa klienta na bardzo niskim poziomie

Ulany29
Gość
Ulany29

No ja zdecydowanie nie zgadzam sie poprzednikiem. Całe szczęscie ze nie kieruje sie komentarzami przy wyborze TU, tylko postawiłem na cenę a jednocześnie dostałem zadowalającą jakość. Najczęsciej to wygląda tak że ludzie mają wyimaginowane problemy albo nie potrafią dostarczyć wszytkich wymaganych dokumentów a potem wylewają swoje żale na forach.

pyskaty
Gość
pyskaty

Firma godna polecenia. Mają fajny pakiet ubezpieczenia, ja mam u nich ubezpieczenie komunikacyjne i od nieruchomosci. Stosunkowo tani w porówaniu do takich firm jak PZU czy inne duże firmy. Co najważniejsze nie zaniżają wartości napraw. Ja swojego Opla Astrę ubezpieczam u nich już 3 rok z rzędi

@marko
Gość
@marko

Porównałem sobie oferty dla mojego Hiundaya 2002 r. 2.0 silnik i warta ma najlepszą ofertę. Jedynie co to nie patrzyłem na HDI bo ich nie lubie.

Mily Pan
Gość
Mily Pan

Już dawno nie mam u nich ubezpieczenia a oni dalej przysyłają mi jakies dziwne pisma. Mało tego samochodu ktury miałem u nich ubezpieczony tez niemam

jerzykBB
Gość
jerzykBB

Jeżdżę samochodem już wiele lat, nie jedno na drodze mnie spotkało i z nie jednymi paprochami ubezpieczeniowymi już miałem styczność. Szkoda zę tak późno trafiłem na benefie. Znalazłem ich przez porównywarkę i już 3 rok z rzędu przedłużam u nich ubezpieczenie. Może i bym znalazł coś taniej ale wole dopłacić i mieć pewność ze nie ubezpieczam się u kolejnych paprochów.

kur@cjusz
Gość
kur@cjusz

Niby specjalizują się w ubezpieczeniach komunikacyjnych ale ta specjalizacja nie najlepiej im wychodzi. Ceny wcale nie są takie ultra niskie mozna znaleźć tańsze oferty (odsyłam do pierwszej lepszej porównywarki) a obsługa klienta stoi właściwie powinienem napisać leży na bardzo niskim poziomie. Wyceny napraw mocno zaniżane wypłaty odszkodowania z dużym opóźnieniem. Generalnie wszystko na nie

nowy Gd
Gość
nowy Gd

A ja tam złęgo słowa powiedzieć nie mogę. Kiedyś z ciekawości wpisałem w porównywarkę dane mojej furki (Seat Ibiza 2012 r. 1,4) i całkiem fajnie wyszła mi cena OC,AC i Asisstance i tym dziwnym sposobemem kupiłem polise

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00