[Głosów:43    Średnia:4.3/5]

Towarzystwo będące częścią Vienna Insurance Group, koncernu ubezpieczeniowego działającego w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku istnieje od roku 2001 i nieustannie udoskonala swoją ofertę, starając się oferować produkty odpowiadające oczekiwaniom współczesnych kierowców.

Benefia OC

Ponieważ każda polisa ubezpieczenia OC ma dokładnie takie samo zadanie, czyli chronić kierowcę danego pojazdu przed ponoszeniem konsekwencji finansowych spowodowanych prze siebie szkód na drodze, polisa odpowiedzialności cywilnej w towarzystwie Benefia pod tym względem się nie wyróżnia. Ona również działa w oparciu o ustawę z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

baner-tanie-oc2

Ubezpieczenie AC w Benefia

Autocasco to nieobowiązkowa polisa, która oferowana jest pojazdom nie przekraczającym jeszcze 15 lat użytkowania. Wraz z pojazdem ochroną objęte jest także jego wyposażenia fabryczne oraz, za dodatkową składką, również dodatkowe zamontowane na stałe już po zakupie auta. AC w Benefii obejmuje: zderzenia z innymi pojazdami, przedmiotami, osobami i zwierzętami, znajdującymi się na zewnątrz pojazdu, zniszczeniami będącymi efektem działania osób trzecich oraz aktów wandalizmu, powódź, zatopienie, gradobicie, uderzenie pioruna, działania sił przyrody, pożaru lub wybuchu, utrata pojazdu, wyposażenia lub jego części wskutek kradzieży z włamaniem, rozboju, czy też wymuszenia rozbójniczego.

Dostępne są 3 warianty naprawy: kosztorysowy, na częściach alternatywnych lub też na częściach oryginalnych. Właściciel pojazdu o tym, jak likwidowana będzie jego szkoda decyduje w chwili zawierania umowy ubezpieczenia. Sprawdź te oferty w kalkulatorze ubezpieczeń OC/AC!

Assistance Benefia

Polisa ASS to zapewnienie kierowcy pomocy na drodze, gdy jego pojazd, z różnych powodów, zostanie unieruchomiony. W ramach ubezpieczenia assistance w towarzystwie Benefia, można liczyć na próbę naprawy pojazdy na miejscu zdarzenia, holowanie do najbliższego warsztatu lub miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego, pokrycie kosztów wynajmu samochodu zastępczego lub noclegu w hotelu (na czas naprawy), opłacenie kosztów kontynuacji podróży.

Benefia NNW

Ubezpieczenie NNW w towarzystwie Benefia zapewnia dodatkową ochronę na wypadek, gdy kierowca lub któryś z pasażerów chronionego auta dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku auta, wsiadania lub wysiadania z pojazdu, załadunku lub rozładunku samochodu, postoju lub dokonania koniecznej naprawy na trasie podróży, pożaru lub wybuchu pojazdu.

Wysokość odszkodowania obliczana jest na podstawie doznanego urazu oraz, wybranej w chwili zakupu, sumy ubezpieczenia (SU). Maksymalną SU, przypadającą na jednego pasażera pojazdu, jest 20 000 zł.

Benefia Wypowiedzenie OC

Ubezpieczenie samochodu w towarzystwie Benefia, można wypowiedzieć bez problemu, to przede wszystkim pobranie ze strony http://www.benefia.pl formularza oraz jego wypełnienia i podpisania. Kolejnym krokiem będzie wysłanie wypowiedzenie do ubezpieczyciela we wskazanym terminie, czyli najpóźniej na 1 dzień przed terminem zakończenia obecnego OC:

  • na adres korespondencyjny, za pośrednictwem tradycyjnej poczty

lub

  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy     wypowiedzenia@benefia.pl

lub

  • poprzez odwiedzenie agenta     ubezpieczeniowego Benefii i zostawieniu mu wypowiedzenia.

baner-porownywarka-oc

Dane kontaktowe

Adres:

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 162

02-342 Warszawa

Adres e-mail: bok@benefia.pl

Telefon: (22) 544 14 70-71

Fax: (22) 544 14 38

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00