[Głosów:63    Średnia:4.5/5]

Towarzystwo Compensa działa na polskim rynku od 1990 roku i należy austriackiej grupy Vienna Insurance Group. Ubezpieczyciel zapewnia kompleksową obsługę swoich klientów oferując im polisy komunikacyjne, mieszkaniowe, ochrony mienia i odpowiedzialności cywilnej.

Compensa OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli ubezpieczenie samochodu w towarzystwie Compensa jest zgodne z ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Tym samym zabezpiecza kierowcą danego pojazdu w razie spowodowania przez niego szkody na drodze. W takiej sytuacji to właśnie Compensa przejmie odpowiedzialność za wypłatę należnych środków dla wszystkich poszkodowanych w danym zdarzeniu.

baner-tanie-oc2

Compensa AC

Oferta ubezpieczenia AC w towarzystwie Compensa podzielona jest na 2 warianty:

AC mini

skierowane do właścicieli aut, którzy mają więcej niż 28 lat, zdążyli wypracować 60% zniżki OC i którzy mają samochód w wieku 10-15 lat. Polisa obejmuje zdarzenia, do których doszło w wyniku wypadku drogowego, kierowca pojazdu jest sprawcą szkody, a samo zdarzenie miało miejsce w Polsce. Zaletą AC mini w Compensie jest przede wszystkim to, że nie chroni ono jedynie w razie utraty pojazdu, ale też i jego uszkodzenia.

AC

W Compensie pełne ubezpieczenie autocasco podzielone jest na dwa warianty:

  • AC BAZA – dla samochodów osobowych oraz przyczep lekkich
  • AC MOC – dla pozostałych pojazdów

Towarzystwo Compensa w przeciwieństwie do znacznej większości ubezpieczycieli, nie posiada szczegółowo wyróżnionych okoliczności uszkodzenia pojazdy w razie których skorzystać będzie można z autocasco (AC). Ochroną ochroną objęte są zatem wszelkie uszkodzenia które powstały na skutek zdarzeń, które nie należą do wyłączeń zapisany w OWU. Dlatego też, w przypadku tej polisy dokładnie zapoznać się z listą sytuacji, w których towarzystwo nie będzie odpowiadać za szkodę.

Napraw uszkodzonego pojazdu odbywa się na podstawie jednego z dwóch wariantów, wybieranego przy podpisywaniu umowy. Wariant pierwszy to kosztorys, czyli wypłata odszkodowania na podstawie wyceny likwidatora towarzystwa. Wariant drugi to serwis, czyli bezgotówkowe rozliczenie naprawy na podstawie faktur z warsztatu.

Compensa Assistance

Ubezpieczenie pomocy na drodze w Compensie proponowane jest w aż 5 wariantach: Baza, Standard, Komfort, Komfort Plus oraz Lux. Zakres będzie zależeć o wybranej polis i jej zakresu, a usługami na jakie może liczyć właściciel pojazdu będą m.in. holowanie do najbliższego warsztatu sprawcy szkody i poszkodowanego, dowóz palia, zapewnienie pojazdu zastępczego, czy też próba naprawy unieruchomionego auta na miejscu zdarzenia. Sprawdź w kalkulatorze OC AC dodatkowe ubezpieczenie w Compensa.

NNW w Compensa

Polisa zapewniająca dodatkowe środki finansowe w razie doznania uszczerbku na zdrowiu przez kierowcę chronionego auta oraz jego pasażerów. Ubezpieczenie to działa przy wypadku drogowym, wsiadaniu lub wysiadaniu z auta, jego załadunku i rozładunku, postoju na trasie podróży oraz podczas wykonywania niezbędnych napraw, w przypadku upadku samochodu, jego pożaru, a także wybuchu.

Wysokość odszkodowania będzie zależna nie tylko od doznanego urazu, ale i wybranej sumy ubezpieczenia, a ta w towarzystwie Compensa może wahać się od 10 000 do nawet 100 000 zł.

Wypowiedzenie OC w Compensa

Ponieważ w celu wypowiedzenia umowy OC konieczne jest posiadanie odpowiednio wypełnionego i podpisanego dokumentu, a towarzystwo Compensa nie wymaga jego określonego wzoru, można takowe przygotować sobie na stronie wypowiadamoc.pl, następnie wydrukować, podpisać i przesłać do ubezpieczyciela:

  • tradycyjną pocztą, na adres korespondencyjny
  • w formie skanu lub zdjęcia, jako załącznik wiadomości e-mail

lub też oddać agentowi towarzystwa w najbliższej placówce.

Koniecznie trzeba pamiętać, że wypowiedzenie umowy musi zostać wysłane do towarzystwa najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu na jaki została zawarta umowa odpowiedzialności cywilnej.

baner-kalkulator-oc-ac

Dane kontaktowe:

Adres:

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Vienna Insurance Group

Aleje Jerozolimskie 162

02-342 Warszawa

Skrzynka e-mail: korespondencja@compensa.pl

Nr telefon: 22 501 61 00

strona www: www.compensa.pl

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00