mtu24.pl Ubezpieczenia

mtu24.pl to marka należąca do Grupy Ergo Hestia. To jeden z pionierów w sprzedaży ubezpieczeń direct na polskim rynku. W 2005 roku towarzystwo rozpoczęło sprzedaż polis on-line. mtu24.pl ma w swojej ofercie ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe. W roku 2015 Grupa Ergo Hestia, a w tym wszystkie jej marki, przystąpiła do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

Polisa OC mtu24.pl

Ubezpieczenie samochodu jest w Polsce ubezpieczeniem obowiązkowym, a konieczność jego posiadania reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. O ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. OC zapewnia ochronę w przypadku szkód wyrządzonych innym osobom. mtu24.pl w ramach OC zapewnia dokładnie taki sam zakres świadczeń, jak każde inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Przed zakupem polisy warto więc sprawdzić, czy mtu24.pl posiada najkorzystniejszą dla nas ofertę cenową.

baner-kalkulator-oc-ac

Ubezpieczenie AC w mtu24.pl

Tak jak w każdej firmie, ubezpieczenie AC w mtu24.pl jest dobrowolne. Jego zakup zaleca się jednak wszystkim posiadaczom aut nie starszych niż 15 lat, z wyjątkiem bezszkodowej kontynuacji ubezpieczenia na kolejny 12-miesięczny okres ubezpieczenia. Stanowi ono dodatkową ochronę w przypadku uszkodzeniu lub utraty samochodu. mtu24.pl posiada w ofercie AC w dwóch wariantach:

 • AC Kradzież - zapewnia ochronę pojazdu w przypadku kradzieży pojazdu,
 • AC (Pełne) – zapewnia kompleksową ochronę pojazdu, w przypadku wystąpienia w nim szkody częściowej lub całkowitej.

NNW w mtu24.pl

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku zdarzeń w związku z użytkowaniem samochodu – zarówno podczas jazdy, jak i bieżącej obsługi pojazdu np. uzupełnianie paliwa. mtu24.pl oferuje w ramach NNW:

 • ochronę 24 godziny na dobę,
 • ochronę w Polsce i za granicą,
 • sumę ubezpieczenia w wysokości 10 lub 15 tys. zł na każdą osobę (w zależności od wybranego wariantu ochrony).

mtu24.pl oferuje szeroki zakres terytorialny ubezpieczenia NNW. Obejmuje on swoim zasięgiem granice geograficzne Europy oraz Algierię, Maroko, Tunezję, Izrael i Iranu.

Assistance w mtu24.pl

Ubezpieczenie Assistance mtu24.pl oferuje osobom fizycznym, które są właścicielami pojazdów osobowych i ciężarowych o ładowności do 2,5t i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t. W ramach Assistance kierowcy mogą liczyć na pomoc:

 • w sytuacji zderzenia pojazdów,
 • uszkodzeń pojazdu,
 • zniszczeń powstałych w wyniku wystąpienia żywiołów,
 • różnego rodzaju awarii,
 • kradzieży.

mtu24.pl oferuje Assistance w trzech wersjach z różnym zakresem świadczeń (po wypadku, po awarii i wypadku w Polsce oraz po awarii i wypadku w Europie). Klient, w zależności od wybranej oferty może liczyć na:

 • telefoniczną pomoc informacyjną,
 • naprawę pojazdu na miejscu,
 • holowanie pojazdu,
 • wymianę żarówki,
 • dowóz paliwa,
 • pojazd zastępczy.

Ubezpieczenie Szyb Samochodowych

To dodatkowe ubezpieczenie, które klient może wykupić przy zakupie OC, AC lub jako osobną polisę. Pozwala ono uniknąć kosztów związanych z naprawą lub wymianą zniszczonej lub uszkodzonej szyby samochodowej. Ochroną objęte są:

 • szyba czołowa,
 • szyby boczne.

Ubezpieczenie obejmuje jedynie szkody powstałe na terenie Polski.

Dlaczego warto ubezpieczyć szyby?

 • wysoka suma ubezpieczenia – 5.000 zł,
 • pokrycie kosztów parkingu strzeżonego,
 • po wystąpieniu szkody szybowej, klient nie traci zniżek z AC.
baner-porownywarka-oc

Kalkulator OC AC mtu24.pl

mtu24.pl oddaje do dyspozycji swoich klientów kalkulator OC i AC. Formularz jest intuicyjny i nawet użytkownik nie poruszający się biegle w świecie Internetu, nie powinien mieć problemu z jego wypełnieniem. Formularz, w porównaniu z kalkulatorami innych towarzystw, jest krótki i wymaga odpowiedzi tylko na najbardziej istotne pytania. Jedyną niedogodnością dla kogoś, kto wyłącznie chce się zapoznać z ofertą konkretnych ubezpieczycieli, może być konieczność podania numeru telefonu.

Wypowiedzenie OC w mtu24.pl

Najbardziej dogodnym momentem na wypowiedzenie OC jest upływający termin obowiązywania aktualnej polisy. Wniosek należy dostarczyć do MTU nie później niż na jeden dzień przed jej wygaśnięciem. Na stronie mtu24.pl można wypełnić specjalnie przygotowany formularz. Należy pamiętać, że w razie wypowiedzenia umowy u jednego ubezpieczyciela, należy koniecznie podpisać umowę z innym towarzystwem (jeśli nadal posiadamy zarejestrowany pojazd). Brak ważnego OC może skutkować nałożeniem na właściciela pojazdu dotkliwych kar finansowych.

Kontakt mtu24.pl

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń

ERGO Hestia S.A.

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Infolinia: 58 555 65 00

Na stronie towarzystwa dostępna jest również opcja Obsługa Online.

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - mtu24.pl

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń
ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81-731 Sopot
Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
5 lat temu

Ile wyniesie oc dla nowych kierowców wiek 35lat. Np.skoda fabia 1.2 2003rok

obdarty z marzeń
4 lat temu
Reply to  Tomasz

Polecam wejsc na porownywarke i sprawdzic. Bo to troche malo info. Ja celuje ze w granicach 1k

Moniuszko
4 lat temu

Fajnie że można wszystko załatwić bez wychodzenia z domu, szybkie porównanie ofert w porównywarce a potem przelew i polisa kupiona, Fajne te czasy 🙂

alfabet
4 lat temu

Dobre ubezpieczen ie dla młdych kierowcow,. tanioszka

Oligarcha
4 lat temu
Reply to  alfabet

Powinieneś mienić nick na „analfabeta” hahah. A jak chodzi o ubezpieczenie to sprawdź sobie chłopie w porównywarce, z pewnością znajdziesz taniej.

Anastazja
4 lat temu

Kupiłam OC dla mojej srebrnej asteroidy (Opel Astra) z 2010 roku za 1459 zł. To i tak nie dużo w porównaniu z PZU gdzie chcieli prawie dwa razy więcej ale tam się chyba płaci za markę.

Anastazja
4 lat temu
Reply to  Anastazja

A nie dodałam, że najwspanialsze jest to, że wszystko załatwiłam przez internet 🙂

Leszer
4 lat temu

Ludzie co wy gadacie. Ta firma to jest jakas porazka. A pracownicy całkowicie niekompetentni a o uprzejmości to nawet nie wspomnę. Jedyne co co czego nie można im odmówić to konkurencyjnych cen. Ale tez bez przesady wiadomo czego nie urywa. Ja tam wole dopłacić niż tymi paprotkami mieć styczność.

welder
4 lat temu
Reply to  Leszer

Drogi kolego a co spowodowało, że masz takie negatywne odczucia odnoście tego TU? Fajnie by było wiedzieć czy bazujesz na swoich negatywnych doświadczeniach czy przekazujesz zasłyszane info?

Leszer
4 lat temu
Reply to  welder

A weź. Ile moja kobieta musiała się z nimi użerać to szkoda czasu. Miała ubezpieczenie u nich kupione w czerwcu, w styczniu sprzedała furę bo zmieniała na lepszą. Więc wiadomo standardowa procedurka, wysłała info o sprzedaży samochodu, wszystko cacy. I co ją spotkało w lipcu? Dostała pismo, że ma uregulować składkę na nowy rok. No komedia jakaś. Odkręcić to uwierzcie mi nie było łatwo. Tamte panie nazywam je paprotkami trochę sie nasłuchały

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny