MTU Ubezpieczenia

MTU - Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe, to marka należąca do Grupy Ergo Hestia. To jeden z pionierów w sprzedaży ubezpieczeń direct na polskim rynku. W 2005 roku towarzystwo rozpoczęło sprzedaż polis on-line. MTU ma w swojej ofercie ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe. W roku 2015 Grupa Ergo Hestia, a w tym wszystkie jej marki, przystąpiła do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

Polisa OC MTU

Ubezpieczenie samochodu jest w Polsce ubezpieczeniem obowiązkowym, a konieczność jego posiadania reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. O ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. OC zapewnia ochronę w przypadku szkód, wyrządzonych innym osobom. Towarzystwo MTU w ramach OC zapewnia dokładnie taki sam zakres świadczeń, jak każde inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Przed zakupem polisy warto więc sprawdzić, czy MTU posiada najkorzystniejszą dla nas ofertę cenową.

baner-kalkulator-oc-ac

Ubezpieczenie AC w MTU

Tak jak w każdej firmie, ubezpieczenie AC w towarzystwie MTU jest dobrowolne. Jego zakup zaleca się jednak wszystkim posiadaczom aut nie starszych niż 15 lat, z wyjątkiem bezszkodowej kontynuacji ubezpieczenia w MTU na kolejny 12-miesięczny okres ubezpieczenia. Stanowi ono dodatkową ochronę w przypadku uszkodzeniu lub utraty samochodu. MTU posiada w ofercie AC w dwóch wariantach:

 • AC Mini - zapewnia ochronę pojazdu w przypadku powstania w nim szkody całkowitej*,
 • AC Maxi – zapewnia kompleksową ochronę pojazdu, w przypadku wystąpienia w nim szkody częściowej lub całkowitej.

*O szkodzie całkowitej mówimy w przypadku:

  • kradzieży pojazdu,
  • całkowitego zniszczenia pojazdu,
  • uszkodzenia pojazdu, którego orientacyjny koszt naprawy przekracza 70% jego  wartości rynkowej z dnia szkody.

NNW w MTU

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku zdarzeń w związku z użytkowaniem samochodu – zarówno podczas jazdy, jak i bieżącej obsługi pojazdu np. uzupełnianie paliwa. MTU oferuje w ramach NNW:

 • ochronę 24 godziny na dobę,
 • ochronę w Polsce i w granicach geograficznych Europy oraz m. in. w Maroko, Algierii czy Tunezji. MTU,
 • gwarantuje sumę ubezpieczenia w wysokości 10 tys. zł na każdą osobę

MTU oferuje szeroki zakres terytorialny ubezpieczenia NNW. Obejmuje on swoim zasięgiem  granice geograficzne Europy oraz Algierię, Maroko, Tunezję, Izrael i Iranu.

Assistance w MTU

Ubezpieczenie Assistance MTU oferuje osobom fizycznym, które są właścicielami pojazdów osobowych i ciężarowych o ładowności do 2,5t i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t. W ramach Assistance kierowcy mogą liczyć na pomoc:

 • w sytuacji zderzenia pojazdów,
 • uszkodzeń pojazdu,
 • zniszczeń powstałych w wyniku wystąpienia żywiołów,
 • różnego rodzaju awarii,
 • kradzieży.

MTU oferuje Assistance w jednej ujednoliconej wersji z szerokim zakresem świadczeń. Klient w ramach ubezpieczenia może liczyć na:

 • telefoniczną pomoc informacyjną,
 • naprawę pojazdu na miejscu,
 • holowanie do 200 km,
 • wymianę żarówki,
 • dowóz paliwa,
 • pojazd zastępczy w przypadku szkody (z OC po kradzieży, z AC po szkodzie wynikającej z zakresu AC).

Ubezpieczenie Szyb Samochodowych

To dodatkowe ubezpieczenie, które klient może wykupić przy zakupie OC, AC lub jako osobną polisę. Pozwala ono uniknąć kosztów związanych z naprawą lub wymianą zniszczonej lub uszkodzonej szyby samochodowej. Ochroną objęte są:

 • szyba czołowa,
 • szyby boczne.

Ubezpieczenie obejmuje jedynie szkody powstałe na terenie Polski.

Dlaczego warto ubezpieczyć szyby?

 • wysoka suma ubezpieczenia – 5.000 zł,
 • pokrycie kosztów parkingu strzeżonego,
 • po wystąpieniu szkody szybowej, klient nie traci zniżek z AC.
baner-porownywarka-oc

Kalkulator OC AC MTU

MTU oddaje do dyspozycji swoich klientów kalkulator OC i AC. Formularz jest intuicyjny i nawet użytkownik nie poruszający się biegle w świecie Internetu, nie powinien mieć problemu z jego wypełnieniem. Formularz, w porównaniu z kalkulatorami innych towarzystw, jest krótki i wymaga odpowiedzi tylko na najbardziej istotne pytania. Jedyną niedogodnością dla kogoś, kto wyłącznie chce się zapoznać z ofertą konkretnych ubezpieczycieli, może być konieczność podania numeru telefonu.

Wypowiedzenie OC w MTU

Najbardziej dogodnym momentem na wypowiedzenie OC jest upływający termin obowiązywania aktualnej polisy. Wniosek należy dostarczyć do MTU nie później niż na jeden dzień przed jej wygaśnięciem. Na stronie MTU można wypełnić specjalnie przygotowany formularz w zakładce Zgłoszenie rozwiązania umowy. Należy pamiętać, że w razie wypowiedzenia umowy u jednego ubezpieczyciela, należy koniecznie podpisać umowę z innym towarzystwem (jeśli nadal posiadamy zarejestrowany pojazd). Brak ważnego OC może skutkować nałożeniem na właściciela pojazdu dotkliwych kar finansowych.

Kontakt MTU

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń

ERGO Hestia S.A.

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Sprzedaż polis przez telefon (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00)

801 105 105

22 754 95 21

Zgłaszanie szkód/Obsługa telefoniczna

58 555 62 22

Na stronie towarzystwa dostępna jest również opcja Obsługa Online.

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - MTU

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń
ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81-731 Sopot
Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
1 rok temu

Ile wyniesie oc dla nowych kierowców wiek 35lat. Np.skoda fabia 1.2 2003rok

obdarty z marzeń
10 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

Polecam wejsc na porownywarke i sprawdzic. Bo to troche malo info. Ja celuje ze w granicach 1k

Moniuszko
11 miesięcy temu

Fajnie że można wszystko załatwić bez wychodzenia z domu, szybkie porównanie ofert w porównywarce a potem przelew i polisa kupiona, Fajne te czasy 🙂

alfabet
10 miesięcy temu

Dobre ubezpieczen ie dla młdych kierowcow,. tanioszka

Oligarcha
10 miesięcy temu
Reply to  alfabet

Powinieneś mienić nick na „analfabeta” hahah. A jak chodzi o ubezpieczenie to sprawdź sobie chłopie w porównywarce, z pewnością znajdziesz taniej.

Anastazja
10 miesięcy temu

Kupiłam OC dla mojej srebrnej asteroidy (Opel Astra) z 2010 roku za 1459 zł. To i tak nie dużo w porównaniu z PZU gdzie chcieli prawie dwa razy więcej ale tam się chyba płaci za markę.

Anastazja
10 miesięcy temu
Reply to  Anastazja

A nie dodałam, że najwspanialsze jest to, że wszystko załatwiłam przez internet 🙂

Leszer
10 miesięcy temu

Ludzie co wy gadacie. Ta firma to jest jakas porazka. A pracownicy całkowicie niekompetentni a o uprzejmości to nawet nie wspomnę. Jedyne co co czego nie można im odmówić to konkurencyjnych cen. Ale tez bez przesady wiadomo czego nie urywa. Ja tam wole dopłacić niż tymi paprotkami mieć styczność.

welder
10 miesięcy temu
Reply to  Leszer

Drogi kolego a co spowodowało, że masz takie negatywne odczucia odnoście tego TU? Fajnie by było wiedzieć czy bazujesz na swoich negatywnych doświadczeniach czy przekazujesz zasłyszane info?

Leszer
10 miesięcy temu
Reply to  welder

A weź. Ile moja kobieta musiała się z nimi użerać to szkoda czasu. Miała ubezpieczenie u nich kupione w czerwcu, w styczniu sprzedała furę bo zmieniała na lepszą. Więc wiadomo standardowa procedurka, wysłała info o sprzedaży samochodu, wszystko cacy. I co ją spotkało w lipcu? Dostała pismo, że ma uregulować składkę na nowy rok. No komedia jakaś. Odkręcić to uwierzcie mi nie było łatwo. Tamte panie nazywam je paprotkami trochę sie nasłuchały