Ubezpieczenie OC możesz kupić przez Internet. To nie tylko prosty i wygodny sposób, ale często także realne oszczędności. Polisę OC znajdziesz bez wychodzenia z domu i umawiania się z agentami. Co więcej, dzięki bezpłatnym kalkulatorom porównasz oferty i wybierzesz najkorzystniejszą opcję. Poznaj jeszcze więcej zalet OC przez Internet!

Jednym z kryteriów wyboru obowiązkowego ubezpieczenia samochodu jest cena. Gdzie można kupić tanie OC? Czy OC przez Internet to dobre rozwiązanie, szczególnie, jeśli nie znasz się na ubezpieczeniach? Dzięki porównywarkom ofert możesz sprawdzić zakres polisy i jej cenę. Dodatkowo z łatwością obliczysz, o ile więcej zapłacisz za pakiet ubezpieczeń, np. OC z AC lub z Assistance. OC przez Internet kupisz w dogodnym dla siebie momencie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do sieci i szybka przerwa na kawę!

 OC przez Internet – oszczędność

Zakup OC przez Internet to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Polisę kupisz bez wychodzenia z domu – nie musisz osobiście stawiać się w siedzibie agenta czy umawiać kolejnych spotkań. Nie stracisz czasu na dojazdy, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy kilka chwil przed komputerem. Sam decydujesz, ile czasu chcesz przeznaczyć na analizę dostępnych ofert, porównywanie propozycji poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Niedrogie ubezpieczenie samochodu masz na wyciągnięcie ręki – możesz skorzystać z kalkulatora, dzięki któremu w kilka minut poznasz cenę polis największych towarzystw. Niektóre z nich oferują zniżki za zakup e-polisy – możesz zyskać w ten sposób nawet kilkanaście procent!

OC online – wygoda

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC jest prosty – wystarczy wypełnić formularz online. Zgłoszenie zostanie automatycznie przekazane danemu towarzystwu. Zanim przystąpisz do podawania danych, przygotuj niezbędne dokumenty. Potrzebny będzie:

 • dowód osobisty,
 • dowód rejestracyjny,
 • prawo jazdy.

Przyda się również poprzednia polisa OC. Aby poznać zakres i koszt ubezpieczenia, musisz podać wymagane informacje:

 • dane na temat samochodu – typ, markę, model, rok produkcji, aktualny przebieg (z dokładnością do 100 km), pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa. Istotne będą również informacje na temat szacowanego rocznego przebiegu, sposobu przechowywania auta, jego użytkowania. Ważne jest, czy będzie on wykorzystywany za granicą;
 • dane na temat właściciela pojazdu – datę urodzenia, datę uzyskania prawa jazdy, stan cywilny, dane kontaktowe. W formularzu należy podać, od kiedy jest się właścicielem ubezpieczanego auta, czy jest się jedynym właścicielem i kierowcą;
 • informacje dotyczące dotychczasowego ubezpieczenia OC, AC, czy bezszkodowej jazdy.

Po uzupełnieniu formularza otrzymasz przygotowane oferty. Poznasz zakres ubezpieczenia, cenę, dodatkowe produkty (NNW, Assistance, ubezpieczenie opon). Będziesz mieć czas na zapoznanie się, porównanie i wybór najbardziej odpowiadającej ci opcji. Ostatnim etapem jest opłacenie ubezpieczenia OC.

Płatności możesz dokonać na kilka sposobów:

 • przelewem internetowym,
 • przelewem tradycyjnym,
 • kartą kredytową.

Pamiętaj, że wybierasz opłatę jednorazową lub rozłożoną na dwie raty. Regulując należność za e-polisę, zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych (imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, adres e-mail, numer telefonu). Wygenerowane ubezpieczenie OC online zostanie przesłane na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

Uwaga! Od 1 października 2018 roku nie ma obowiązku wożenia w aucie papierowego potwierdzenia opłacenia polisy OC.

 

Ubezpieczenie OC przez Internet – bezpieczeństwo

Obawiasz się, że kupowanie polisy OC przez Internet jest ryzykowne? Nie chcesz podawać swoich danych? Uspokajamy – dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami RODO, są szyfrowane. Nie musisz obawiać się, że dostaną się w niepowołane ręce i będą nieodpowiednio wykorzystane.

Kupując ubezpieczenie OC online, masz również prawo odstąpić od umowy w terminie 30 dni, jeśli znajdziesz korzystniejszą ofertę. Możesz to zrobić, jeśli podpisałeś umowę jako osoba fizyczna. Nie musisz też martwić się, że zostaniesz bez wsparcia. Jeśli masz wątpliwości, potrzebujesz porady, możesz skorzystać z opcji czatu lub zadzwonić pod wskazany numer.

Ubezpieczenie OC online – porównanie ofert

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, masz szansę wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości budżetowych.

Przykład: Pan Marek postanowił kupić polisę OC przez Internet. W tym celu wypełnił formularz, podając wymagane dane. Otrzymał kalkulację, dzięki której mógł wybrać najbardziej atrakcyjne cenowo ubezpieczenie. Jego samochód to Citroen Cactus C4 1,6 z 2015 roku (diesel, przebieg 190 tys.).

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
558,00 zł rata od 0 zł
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
725,00 zł rata od 0 zł
TUZ TUW
OC
AC
Assistance
NNW
734,00 zł rata od 0 zł
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
742,00 zł rata od 0 zł
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
763,00 zł rata od 0 zł
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
766,52 zł rata od 0 zł
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
939,00 zł rata od 0 zł
Trasti
558,00 zł rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
725,00 zł rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
TUZ TUW
734,00 zł rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
742,00 zł rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
763,00 zł rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
766,52 zł rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
939,00 zł rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW

*kalkulacja z dnia 23.10.2023

 
Jak widać, zakres ochrony może być bardzo różny, jeśli planujesz kupić pakiet kilku produktów. W zależności od Twojej historii ubezpieczeniowej jako kierowcy czy parametrów samochodu oraz pożądanej ochrony – różnice w cenie mogą wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych!

Polisa przez Internet – kiedy warto kupić?

O zakupie polisy przez Internet powinny pomyśleć osoby, które nie mają już czasu umawiać się na osobiste wizyty w agencjach ubezpieczeniowych.

Przykład: Pan Jan przypomniał sobie, że dziś kończy się ważność jego polisy OC. Pracuje do późna i nie będzie miał czasu na wizytę u ubezpieczyciela. Postanowił zakupić OC przez Internet. Przy okazji skorzystał z kalkulatora i porównał oferty kilku towarzystw. Szybko wybrał propozycję dla siebie i zakupił polisę.

Brak czasu, choroba, unieruchomienie w domu to tylko niektóre sytuacje, w których możliwość zdalnego załatwienia sprawy jest najlepszym rozwiązaniem. Ubezpieczenie OC przez Internet powinny rozważyć osoby, które szukają najkorzystniejszej oferty cenowej. Niektóre towarzystwa proponują zniżki za zakupu e-polisy.

Większy wybór

Decydując się na zakup e-polisy, dajesz sobie możliwość zapoznania się z wieloma ofertami towarzystw ubezpieczeniowych. Dowiesz się, ile kosztuje samo OC, a ile trzeba zapłacić za pakiet OC i AC lub za dodatkową ochronę w postaci Assistance czy NNW.

Nie musisz szukać przedstawicieli towarzystw działających w twoim mieście – wszystko masz w jednym miejscu. Korzystając z porównywarki, otrzymasz wyliczenia kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu ubezpieczeń o różnym zakresie ochrony. Możesz również sprawdzić, ile będzie cię kosztowało ubezpieczenie zakupione jednorazowo, a ile zapłacisz za polisę rozłożoną na dwie raty. Z porównywarką ubezpieczamy-auto.pl współpracuje obecnie ok. 19 towarzystw ubezpieczeniowych.

Pamiętaj też, że kupując OC online nie jesteś nigdy zostawiony sam sobie i zawsze może liczyć na wsparcie specjalistów. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer widoczny na stronie towarzystwa lub porównywarki, aby od razu uzyskać poradę lub odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Podsumowanie:

 • Kupno ubezpieczenia samochodu przez Internet to nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu i pieniędzy.
 • Korzystając z internetowej porównywarki możesz sprawdzić oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.
 • Po zakupie ubezpieczenia OC pojazdu online, umowę otrzymamy na podany przez nas wcześniej adres e-mail.
 • Większość ubezpieczycieli oferuje możliwość zakupienia polisy OC przez Internet, udostępniając na swoich stronach kalkulatory – pamiętaj, że przedstawiają one jedynie ofertę danego towarzystwa.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o OC przez Internet

 1. Czy muszę drukować polisę OC kupioną przez Internet?

  W 2018 roku zniesiono obowiązek wożenia ze sobą papierowego potwierdzenia zakupu polisy online. Wszystkie dane jakie mogą być potrzebne na trasie, służby mogą znaleźć w specjalnym systemie.

 2. Czy OC przez Internet oferują wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe?

  Możliwość zdalnego zakupu polisy dają dziś niemal wszystkie firmy zajmujące się sprzedażą ubezpieczeń. Aby porównać je ze sobą w jednym miejscu, warto korzystać z kalkulatora OC i AC, w którym po wpisaniu danych wyświetlą się oferty nawet od kilkunastu ubezpieczycieli.

 3. Czy poza OC przez Internet mogę kupić też inne polisy?

  Tak - w pełni zdalnie kupisz także ubezpieczenie autocasco, assistance czy NNW. Warto rozważyć ich nabycie jednocześnie z obowiązkowym OC.

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny