Nie jesteś pewien, czy lepiej pójść do agenta czy też poszukać OC online? Nie zastanawiaj się, tylko od razu włącz komputer, bo w sieci ubezpieczenie kupisz szybciej, taniej i wygodniej.

Wbrew pozorom nie trzeba doskonale znać się na ubezpieczeniach, żeby kupić tanie OC. Ponieważ każda tego typu polisa ma taki sam zakres, głównym kryterium będzie jej cena. Ewentualnie dodatki takie jak NNW, ochrona szyb, czy Assistance. Decydując się na ubezpieczenia OC przez Internet kupujesz je przede wszystkim:

 OC przez Internet – oszczędniej

Zakup OC przez Internet to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz odwiedzać kilku różnych agentów lub multi agencji, aby znaleźć niedrogie ubezpieczenie samochodu. Po pierwsze nie ruszając się z domu sprawdzasz oferty niekiedy nawet kilkunastu ubezpieczycieli. Wybór więc masz spory i dużo łatwiej będzie ci znaleźć tę najtańszą propozycję. Po drugie nie musisz się nigdzie umawiać, ani nigdzie jeździć, ponieważ wystarczy, że włączysz komputer. Oszczędzasz więc czas i pieniądze, bo przecież paliwo, czy też bilet autobusowy również kosztują.

OC online – wygodniej!

Nie musisz się ruszać z domu, aby wszystkie formalności załatwić od ręki w przeciągu pół godziny. Nie odchodząc od komputera, możesz nie tylko sprawdzić, co mogą zaoferować ci konkretne towarzystwa, ale także porównać ich oferty OC online ze sobą, zestawić, przyjrzeć się na spokojnie szczegółom i zdecydować o zakupie jednej z nich. Wszystkie formalności dokończysz samodzielnie wpisując wymagane dane i opłacając OC przez bankowość internetową. Polisa przychodzi na twoją skrzynkę mailową i jedyne co musisz zrobić to ją wydrukować i włożyć do dowodu rejestracyjnego.

Zakupienie polisy OC online - widok kalkulatora na stronie
Kupując polisę OC przez internet nie musisz się ruszać z domu – w kilka minut oszczędzisz swój czas i i pieniądze!

Ubezpieczenie OC online – taniej!

Kupując OC online możesz sporo zaoszczędzić i to nie tylko dlatego, że ubezpieczenia w sieci są po prostu tańsze. Również dlatego, że towarzystwa dla takich klientów oferują wiele dodatkowych zniżek i ulg. Przykład. Pan Krzysztof mieszka w niewielkiej miejscowości pod Łodzią i jeździ 10-letnim Seatem Ibizą. Długo jeździł bez żadnych szkód, ale w zeszłym roku uderzył w tył stojącego przed nim samochodu. Nic poważnego, ale oczywiście odszkodowanie wypłacone zostało z jego polisy. Ponieważ obecne ubezpieczyciele podnoszą ceny polis OC, a już zwłaszcza dla właścicieli aut, którzy spowodowali szkodę, pan Krzysztof otrzymał od swojego towarzystwa ofertę na przedłużenie polisy opiewającą na 1559 zł. Jeśli pan Krzysztof nie porówna innych ofert, to właśnie tyle będzie musiał zapłacić za OC na kolejny rok. Jeśli jednak sprawdzi co proponują inne firmy, przekona się, że pomimo stłuczki może za OC zapłacić tylko 916 zł. Wyliczenia wykonane zostały za pomocą kalkulatora OC AC.

Kierowcy bezszkodowi są jednak w lepszej sytuacji niż pan Krzysztof. Kupując OC przez Internet nie tylko sprawdzą co mogą zaoferować różne towarzystwa (może nawet takie, o których nie wiedziałeś), ale też w wielu przypadkach mogą liczyć na dodatkowe zniżki. Np. towarzystwo AXA Direct przyznaje dodatkowe ulgi, jeśli użytkownik samodzielnie zakupi ubezpieczenie OC przez Internet. (więcej o zniżkach OC znajdziesz w artykule „Zniżki OC – jak są liczone?”)

Polisa przez Internet – szybciej

Przez Internet samochód możesz ubezpieczyć od razu, bez zbędnej zwłoki. Przyda ci się to szczególnie wtedy, gdy zorientujesz się, że dziś kończy ci się polisa, którą już wypowiedziałeś, a nowej jeszcze nie kupiłeś. W dodatku jest już godzina 22 i do żadnego agenta już nie pojedziesz. Albo gdy kupujesz samochód i widzisz, że nie ma on ubezpieczenia. Możesz wtedy kupić je przez Internet z dzisiejszą datą i nie martwić się karami za brak OC.

Większy wybór

Z towarzystwami różnie bywa. W niektórych miastach mają swoich przedstawicieli, a w innych nie. Jeśli nie mieszkasz w dużym mieście, raczej nie masz co liczyć na to, że znajdziesz agenta każdego ubezpieczyciela. Wtedy właśnie najłatwiej ci będzie skorzystać z usług internetowej porównywarki. Szybko sprawdzisz nie tylko ceny, ale i same oferty wielu różnych towarzystw. Nie tylko poznasz ogólnie, co znajduje się w ubezpieczeniu, ale też dowiesz się, jaki zakres będą mieć polisy dodatkowe, jeśli na takowe się zdecydujesz. Dodatkowo, jeśli sprawdzasz ceny ubezpieczenia OC przez Internet otrzymujesz wiele różnych wariantów. Np. samo OC, OC+ASS lub też OC+ochrona szyb.

Pamiętaj też, że kupując OC online nie jesteś nigdy zostawiony sam sobie i zawsze może liczyć na wsparcie specjalistów. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer widoczny na stronie towarzystwa lub porównywarki, aby od razu uzyskać poradę lub odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Podsumowanie:

  • Kupno ubezpieczenia samochodu przez internet to nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Korzystając z internetowej porównywarki możesz sprawdzić oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.
  • Po zakupie ubezpieczenia OC pojazdu online, umowę otrzymamy na podany przez nas wcześniej adres e-mail.
  • Większość ubezpieczycieli oferuje możliwość zakupienia polisy OC przez internet, udostępniając na swoich stronach kalkulatory – pamiętaj, że przedstawiają one jedynie ofertę danego towarzystwa.
redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet o 50%!

Porównaj Ceny