Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ prowadzi działalność ubezpieczeniową w naszym kraju na mocy zezwolenia Ministra Finansów z dnia 25 lipca 2003 roku. TUW TUZ ma dobrze rozwiniętą sieć sprzedażową - 13 oddziałów i przedstawicielstw oraz około 1000 pośredników i osób wykonujących czynności agencyjne.

TUZ Ubezpieczenia OC

TUW TUZ oferuje obowiązkowe ubezpieczenia OC z ustawowymi sumami gwarancyjnymi.

Autocasco TUZ

Ubezpieczenie autocasco jest oferowane przez TUW TUZ dla właścicieli samochodów nie przekraczających 15 lat. Obejmuje ona następujące zdarzenia losowe:

 • uszkodzenia powstałe w wyniku zderzenia z innym pojazdem, zwierzętami i innymi obiektami znajdującymi się na zewnątrz pojazdu
 • siły natury (pożar, powódź, wybuch, zalanie, zatopienie, grad, piorun itp.)
 • nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu
 • działanie osób trzecich
 • kradzież pojazdu (można z niej zrezygnować)

Możemy wybrać jedną spośród trzech opcji naprawy naszego samochodu. Oto one:

 • wariant kosztorys
 • wariant serwisowy Sieć Partnerska (pojazdy nie starsze niż 10 lat)
 • wariant serwisowy (pojazdy nie starsze niż 10 lat)

Udziały własne zależą - w zależności od wybranego wariantu - od 0 do 10% (lecz nie mniej niż 300 zł). Maksymalny poziom amortyzacji części to 60% dla samochodów o wieku powyżej 10 lat.

banner-kup-oc-od-480-zl

NNW TUZ

Minimalna suma ubezpieczenia NNW w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ wynosi 2000 złotych, maksymalna zaś - 10000 złotych. NNW obejmuje kierowcę pojazdu, jak i jego pasażerów. Poszkodowanym przysługują następujące świadczenia:

 • odszkodowanie w wysokości 50% sumy ubezpieczenia z tytułu śmierci
 • odszkodowanie w wysokości 100% sumy ubezpieczenia z tytułu trwałego (100% inwalidztwa) uszczerbku na zdrowiu
 • odszkodowanie w wysokości odpowiedniego stopnia (procenta) w stosunku do odniesionych obrażeń

Oblicz swoje OC i AC w kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych

Assistance TUZ

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ oferuje 3 różne pakiety assistance - Wariant Podstawowy, Wariant Standard i Wariant Comfort. Różnią się one zakresem usług i ceną polisy. Pierwszy z nich będzie pomocny w przypadku zaistnienia kolizji drogowej. Jeżeli zależy nam na ochronie również w przypadku awarii samochodu, to wybierzmy Wariant Standard. Najbardziej rozbudowana opcja autopomocy TUW TUZ - Wariant Comfort - zapewnia to samo, co wcześniejsza ochrona, lecz bez limitu holowania na terytorium Polski:

 • Wariant Podstawowy - holowanie do 50 km
 • Wariant Standard - holowanie do 100 km
 • Wariant Comfort - holowanie do 200 km (w Polsce bez ograniczeń)

Ponadto klient może liczyć (w zależności od wybranego wariantu assistance) na wynajem pojazdu zastępczego, zwrot kosztów powrotu lub kontynuacji podróży i kosztów zakwaterowania.

Wypowiedzenie OC w TUW TUZ

Aby skutecznie wypowiedzieć umowę OC w TUW TUZ, należy uzupełnić wniosek o następujące dane:

 • informacja o wypowiedzeniu umowy w związku z chęcią zmiany ubezpieczyciela
 • imię i nazwisko lub nazwa firmy
 • dokładny adres zamieszkania
 • PESEL/REGON
 • marka, model i numer rejestracyjny pojazdu
 • numer umowy ubezpieczenia

Nie możemy zapomnieć o własnoręcznym i wyraźnym podpisie. Nie musimy dostarczać go osobiście - możemy zeskanować lub zrobić dobrej jakości zdjęcie wypowiedzenia i wysłać na poniższy adres mailowy:

centrala@tuz.pl

Lub listem poleconym na adres:

Centrala TUW „TUZ”

ul. Poleczki 35

02-822 Warszawa

Kalkulator

TUW TUZ nie udostępnia kalkulatora składek online.

Kontakt z TUZ

Centrala TUW TUZ:

ul. Bokserska 66

02-690 Warszawa

 • tel. (22) 534 56 00
 • fax (22) 534 56 15
 • email: centrala@tuz.pl
 • www: www.tuz.pl

Telefoniczne centrum zgłaszania szkód:

Infolinia:

 • tel. 800 808 444

Pomoc auto assistance:

INFOLINIA

 • tel. 61 831 99 77

Dane kontaktowe - TUZ Ubezpieczenia

Centrala TUW TUZ:
ul. Bokserska 66
02-690 Warszawa

tel. (22) 534 56 00
fax (22) 534 56 15
email: centrala@tuz.pl
www: www.tuz.pl

15
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
karmleookrakowiaczek jedenmr MagisterMichałKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz 2000
Gość
Janusz 2000

Ktoś może coś powiedzieć o tym towarzystwie?

Michał
Gość
Michał

Moim zdaniem najgorsza firma ubezpieczeniowa na rynku, wiadomo puki płacisz sładki wszystko jest ok, problem pojawia się gdy chcesz uzyskać odszkodowanie. Miałem u nich ubezpieczone mieszkanie. Zalałem mieszkanie piętro niżej oczywiście odmowa wypłaty, co więcej miałem w swojej polisie zaznaczoną opcję przyczyny poszukiwania szkody, także bez szans, jeżeli nie nawiedziła nas Tsunami, trzęsienie ziemi, albo chociaż zwykła Apokalipsa to niestety, OWU nie przewidują wypłaty odszkodowania

zaciekawiony
Gość
zaciekawiony

Kiedyś z ciekawości wpisałem w porównywarkę dane mojej furki (Seat Ibiza 2012 r. 1,4) i całkiem fajnie wyszła mi cena OC,AC i Asisstance. Zobaczymy jak będzie mi się kończyło ubezpieczenie jaka będzie ich oferta.

zniesmaczony
Gość
zniesmaczony

Nie polecam „firmy” kupiłem ubezpieczenie przez internet i do dzisiaj nie otrzymałem potwierdzenia mailowego. A dodzwonić się do nich to instny koszmar

Lawendowy Zapach
Gość
Lawendowy Zapach

Ja tam nie narzekam. Szukałam taniego OC, porównywałam oferty w porównywarkach OC i TUZ miał najlepszą stawkę. Co prawda nie miałam żadnej kolizji wiec na to chwilę wszystko gra.

Amant
Gość
Amant

Już dawno nie mam u nich ubezpieczenia a oni dalej przysyłają mi jakies dziwne pisma. Mało tego samochodu ktury miałem u nich ubezpieczony tez niemam

XYZ
Gość
XYZ

Mam ubezpieczenie w TUZie. Na moje nieszczęście miałem stłuczkę (z mojej winy). Jak sobie poczytałem komentarze to bałem się przejść jakie na mnie czekają a tu o dziwko w ciągu niecałych 4 tygodni poszkodowany otrzymał odszkodowanie. Dla jasności dodam, że nie pracuje w TUZ 🙂

Zafira
Gość
Zafira

No to miałeś szczęscie. Żenada mam nagrania z kamerki samochodowej ze słuczki a oni mi odpisują ze nie sa wstanie ustalić kto jest sprawcą szkody. no po prostu no nie

Robert Olesko
Gość
Robert Olesko

ja polecam, odszkodowanie dostałem bardzo szybko kwota tez sie zgadala nie wiem czemu maja tyle zlych komentarzy

Ania 88
Gość
Ania 88

Drugi rok z rzędu kupiłam OC w tuzie. Najkorzystniejsza oferta obezpieczenia dla mojej Hondy

obiektynie
Gość
obiektynie

Jak chcesz taniego OC to polecam jak chcesz mieć super obsługę to nie polecam.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

A ja przekornie polecam szukać firm, które przydadzą się egzekwować sprawiedliwość przy zaniżonych kwotach odszkodowania, jak np. w moim przypadku był to Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych. Przypuszczasz, że dostałeś za mało kasy na naprawę samochodu po szkodzie, sprzedajesz im szkodę, oni (często za darmo) wydają ekspertyzę i po ok. 7 dniach wypłacają należne środki, samemu później egzekwując w sądzie przeciwko towarzystwowi ubezpieczeniowemu.

mr Magister
Gość
mr Magister

Kiedyś z ciekawości wpisałem w porównywarkę dane mojej Astry 2012 r. 1,4) i całkiem fajnie wyszła mi cena OC,AC i Asisstance. Zobaczymy jak będzie mi się kończyło ubezpieczenie jaka będzie ich oferta.

krakowiaczek jeden
Gość
krakowiaczek jeden

Odradzam TUZ ubezpieczałem u nich 3 samochody od paru dobrych lat bez przerwy, niesterty doszło do szkody zamiast współpracować to utrudniali mi wszyskto najpierw nie mogłem się doprosić auta zastępczego a jak już dostałem to jakiegoś złoma. A auta używam często i na dluższe trasy. Rozczarowałem się tą firma. Kolejne ubezpieczenie przenoszę do innej firmy.

karmleoo
Gość
karmleoo

jak dobrze że są porównywarki ubezpieczenia. spotałem sie z agentem ubezpieczeniowym i ten na siłe chciał mi wcisnąć Uniqe powiedziałem mu ze się zastanowie. Sprawdziłem sobie w porównywarce oc i znalazłem ubezpieczenie 280 zł tańsze niż ten oszyst mi proponowal. No i wszysk załatwiłem przez internet wiec nawet nie musiałem wuychodzic z domu. Bajka 🙂

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00