Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ prowadzi działalność ubezpieczeniową w naszym kraju na mocy zezwolenia Ministra Finansów z dnia 25 lipca 2003 roku. TUW TUZ ma dobrze rozwiniętą sieć sprzedażową - 13 oddziałów i przedstawicielstw oraz około 1000 pośredników i osób wykonujących czynności agencyjne.

TUZ Ubezpieczenia OC

TUW TUZ oferuje obowiązkowe ubezpieczenia OC z ustawowymi sumami gwarancyjnymi.

Autocasco TUZ

Ubezpieczenie autocasco jest oferowane przez TUW TUZ dla właścicieli samochodów nie przekraczających 15 lat. Obejmuje ona następujące zdarzenia losowe:

 • uszkodzenia powstałe w wyniku zderzenia z innym pojazdem, zwierzętami i innymi obiektami znajdującymi się na zewnątrz pojazdu
 • siły natury (pożar, powódź, wybuch, zalanie, zatopienie, grad, piorun itp.)
 • nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu
 • działanie osób trzecich
 • kradzież pojazdu (można z niej zrezygnować)

Możemy wybrać jedną spośród trzech opcji naprawy naszego samochodu. Oto one:

 • wariant kosztorys
 • wariant serwisowy Sieć Partnerska (pojazdy nie starsze niż 10 lat)
 • wariant serwisowy (pojazdy nie starsze niż 10 lat)

Udziały własne zależą - w zależności od wybranego wariantu - od 0 do 10% (lecz nie mniej niż 300 zł). Maksymalny poziom amortyzacji części to 60% dla samochodów o wieku powyżej 10 lat.

banner-kup-oc-od-480-zl

NNW TUZ

Minimalna suma ubezpieczenia NNW w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ wynosi 2000 złotych, maksymalna zaś - 10000 złotych. NNW obejmuje kierowcę pojazdu, jak i jego pasażerów. Poszkodowanym przysługują następujące świadczenia:

 • odszkodowanie w wysokości 50% sumy ubezpieczenia z tytułu śmierci
 • odszkodowanie w wysokości 100% sumy ubezpieczenia z tytułu trwałego (100% inwalidztwa) uszczerbku na zdrowiu
 • odszkodowanie w wysokości odpowiedniego stopnia (procenta) w stosunku do odniesionych obrażeń

Oblicz swoje OC i AC w kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych

Assistance TUZ

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ oferuje 3 różne pakiety assistance - Wariant Podstawowy, Wariant Standard i Wariant Comfort. Różnią się one zakresem usług i ceną polisy. Pierwszy z nich będzie pomocny w przypadku zaistnienia kolizji drogowej. Jeżeli zależy nam na ochronie również w przypadku awarii samochodu, to wybierzmy Wariant Standard. Najbardziej rozbudowana opcja autopomocy TUW TUZ - Wariant Comfort - zapewnia to samo, co wcześniejsza ochrona, lecz bez limitu holowania na terytorium Polski:

 • Wariant Podstawowy - holowanie do 50 km
 • Wariant Standard - holowanie do 100 km
 • Wariant Comfort - holowanie do 200 km (w Polsce bez ograniczeń)

Ponadto klient może liczyć (w zależności od wybranego wariantu assistance) na wynajem pojazdu zastępczego, zwrot kosztów powrotu lub kontynuacji podróży i kosztów zakwaterowania.

Wypowiedzenie OC w TUW TUZ

Aby skutecznie wypowiedzieć umowę OC w TUW TUZ, należy uzupełnić wniosek o następujące dane:

 • informacja o wypowiedzeniu umowy w związku z chęcią zmiany ubezpieczyciela
 • imię i nazwisko lub nazwa firmy
 • dokładny adres zamieszkania
 • PESEL/REGON
 • marka, model i numer rejestracyjny pojazdu
 • numer umowy ubezpieczenia

Nie możemy zapomnieć o własnoręcznym i wyraźnym podpisie. Nie musimy dostarczać go osobiście - możemy zeskanować lub zrobić dobrej jakości zdjęcie wypowiedzenia i wysłać na poniższy adres mailowy:

centrala@tuz.pl

Lub listem poleconym na adres:

Centrala TUW „TUZ”

ul. Poleczki 35

02-822 Warszawa

Kalkulator

TUW TUZ nie udostępnia kalkulatora składek online.

Kontakt z TUZ

Centrala TUW TUZ:

ul. Bokserska 66

02-690 Warszawa

 • tel. (22) 534 56 00
 • fax (22) 534 56 15
 • email: centrala@tuz.pl
 • www: www.tuz.pl

Telefoniczne centrum zgłaszania szkód:

Infolinia:

 • tel. 800 808 444

Pomoc auto assistance:

INFOLINIA

 • tel. 61 831 99 77

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - TUZ Ubezpieczenia

Centrala TUW TUZ:
ul. Bokserska 66
02-690 Warszawa

tel. (22) 534 56 00
fax (22) 534 56 15
email: centrala@tuz.pl
www: www.tuz.pl
Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz 2000
4 lat temu

Ktoś może coś powiedzieć o tym towarzystwie?

Michał
4 lat temu
Reply to  Janusz 2000

Moim zdaniem najgorsza firma ubezpieczeniowa na rynku, wiadomo puki płacisz sładki wszystko jest ok, problem pojawia się gdy chcesz uzyskać odszkodowanie. Miałem u nich ubezpieczone mieszkanie. Zalałem mieszkanie piętro niżej oczywiście odmowa wypłaty, co więcej miałem w swojej polisie zaznaczoną opcję przyczyny poszukiwania szkody, także bez szans, jeżeli nie nawiedziła nas Tsunami, trzęsienie ziemi, albo chociaż zwykła Apokalipsa to niestety, OWU nie przewidują wypłaty odszkodowania

zaciekawiony
4 lat temu

Kiedyś z ciekawości wpisałem w porównywarkę dane mojej furki (Seat Ibiza 2012 r. 1,4) i całkiem fajnie wyszła mi cena OC,AC i Asisstance. Zobaczymy jak będzie mi się kończyło ubezpieczenie jaka będzie ich oferta.

zniesmaczony
4 lat temu

Nie polecam „firmy” kupiłem ubezpieczenie przez internet i do dzisiaj nie otrzymałem potwierdzenia mailowego. A dodzwonić się do nich to instny koszmar

Lawendowy Zapach
4 lat temu

Ja tam nie narzekam. Szukałam taniego OC, porównywałam oferty w porównywarkach OC i TUZ miał najlepszą stawkę. Co prawda nie miałam żadnej kolizji wiec na to chwilę wszystko gra.

Amant
4 lat temu

Już dawno nie mam u nich ubezpieczenia a oni dalej przysyłają mi jakies dziwne pisma. Mało tego samochodu ktury miałem u nich ubezpieczony tez niemam

XYZ
4 lat temu

Mam ubezpieczenie w TUZie. Na moje nieszczęście miałem stłuczkę (z mojej winy). Jak sobie poczytałem komentarze to bałem się przejść jakie na mnie czekają a tu o dziwko w ciągu niecałych 4 tygodni poszkodowany otrzymał odszkodowanie. Dla jasności dodam, że nie pracuje w TUZ 🙂

Zafira
4 lat temu
Reply to  XYZ

No to miałeś szczęscie. Żenada mam nagrania z kamerki samochodowej ze słuczki a oni mi odpisują ze nie sa wstanie ustalić kto jest sprawcą szkody. no po prostu no nie

Robert Olesko
4 lat temu

ja polecam, odszkodowanie dostałem bardzo szybko kwota tez sie zgadala nie wiem czemu maja tyle zlych komentarzy

Ania 88
4 lat temu

Drugi rok z rzędu kupiłam OC w tuzie. Najkorzystniejsza oferta obezpieczenia dla mojej Hondy

obiektynie
4 lat temu

Jak chcesz taniego OC to polecam jak chcesz mieć super obsługę to nie polecam.

Krzysztof
4 lat temu

A ja przekornie polecam szukać firm, które przydadzą się egzekwować sprawiedliwość przy zaniżonych kwotach odszkodowania, jak np. w moim przypadku był to Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych. Przypuszczasz, że dostałeś za mało kasy na naprawę samochodu po szkodzie, sprzedajesz im szkodę, oni (często za darmo) wydają ekspertyzę i po ok. 7 dniach wypłacają należne środki, samemu później egzekwując w sądzie przeciwko towarzystwowi ubezpieczeniowemu.

mr Magister
4 lat temu

Kiedyś z ciekawości wpisałem w porównywarkę dane mojej Astry 2012 r. 1,4) i całkiem fajnie wyszła mi cena OC,AC i Asisstance. Zobaczymy jak będzie mi się kończyło ubezpieczenie jaka będzie ich oferta.

krakowiaczek jeden
4 lat temu

Odradzam TUZ ubezpieczałem u nich 3 samochody od paru dobrych lat bez przerwy, niesterty doszło do szkody zamiast współpracować to utrudniali mi wszyskto najpierw nie mogłem się doprosić auta zastępczego a jak już dostałem to jakiegoś złoma. A auta używam często i na dluższe trasy. Rozczarowałem się tą firma. Kolejne ubezpieczenie przenoszę do innej firmy.

karmleoo
4 lat temu

jak dobrze że są porównywarki ubezpieczenia. spotałem sie z agentem ubezpieczeniowym i ten na siłe chciał mi wcisnąć Uniqe powiedziałem mu ze się zastanowie. Sprawdziłem sobie w porównywarce oc i znalazłem ubezpieczenie 280 zł tańsze niż ten oszyst mi proponowal. No i wszysk załatwiłem przez internet wiec nawet nie musiałem wuychodzic z domu. Bajka 🙂

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny