Warta to jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych działających na terenie naszego kraju. Zostało założone w 1920 roku i oferuje wiele produktów ubezpieczeniowych, m.in. na życie, zdrowotnych, komunikacyjnych. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów, co zresztą widać po ilości zdobywanych nagród. Ostatnie z nich to “Gwiazda Jakości Obsługi 2016”, Laur Konsumenta 2016 czy Godło “Dobry Produkt” dla ubezpieczeń mieszkaniowych Warty.

OC w Warta

Ubezpieczenie auta to obowiązkowe ubezpieczenie każdego kierowcy. Wybierając OC Komfort Warty możesz liczyć na skuteczny system BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkody) oraz na usługę Szybka Wypłata. Zapewnia ona pomoc niezależnie od tego czy będziesz sprawcą czy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym.

baner-porownywarka-oc

Autocasco Warta

Warta oferuje 2 standardowe warianty ubezpieczenia autocasco: Autocasco Standard i Autocasco Komfort. Pierwsza opcja zapewnia kompleksową ochronę przed skutkami wypadków i działaniami żywiołów (formuła all risk), a także chroni przed kradzieżą, włamaniem i dewastacją przez osoby trzecie. Ponadto brak w niej tzw. franszyzy integralnej (szkoda minimalna), przez co Warta odpowiada nawet za najmniejsze szkody. Opcjonalnie możemy wykupić:

 • brak pomniejszania sumy ubezpieczenia o wypłacone wcześniej odszkodowanie (konsumpcyjna suma ubezpieczenia)
 • amortyzację części
 • naprawę w ASO
 • udziały własne

W pakiecie Autocasco Komfort powyższe warunki są już zapewnione, a dodatkowo za wyższą opłatę gwarantowana jest:

 • stała suma ubezpieczenia (wartość pojazdu z dnia podpisywania umowy)
 • trzyletnia gwarancja wyliczania odszkodowania wg wartości wpisywanej na fakturze (tylko dla nowych samochodów)
 • ubezpieczenie bagażu
 • assistance w wariancie Złoty

Ponadto Warta oferuje rewolucyjny pakiet autocasco dla samochodów starszych niż 25 lat. Jest to oferta skierowana dla posiadaczy zabytkowych pojazdów, których wartość niejednokrotnie jest wyższa od nowych modeli. Ochrona obejmuje zarówno uszkodzenia pojazdu, jak i jego kradzież.

Również właściciele starszych samochodów (lecz nie zabytkowych) mogą znaleźć prostą i tanią ochronę swojego pojazdu. Minicasco Warty (Warta Auto Ochrona+) gwarantuje wypłatę odszkodowania (do maksymalnie 3000 złotych) w razie jego kradzieży.

Zobacz także: Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy Auto zastępcze z OC sprawcy

NNW Warta

Ochrona NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) obejmuje w Warcie wypadki mające miejsce nie tylko na terenie naszego kraju, ale również całej Europy (również w europejskich częściach terytoriów Rosji i Turcji), a także Maroka, Tunezji oraz Izraela.

Suma ubezpieczenia NNW w Warcie mieści się w granicach 5000-100000 złotych. Jedynie w opcji Bezpieczna Rodzina - z tytułu śmierci ubezpieczonego kierowcy wskutek wypadku - ustala się dodatkową sumę ubezpieczenia w wysokości 150000, 200000 lub 300000 złotych.

Maksymalna suma ubezpieczenia wypłacana jest w przypadku śmierci lub 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Assistance w Warcie

Warta oferuje 4 warianty assistance. Różnią się one ceną i zakresem oferowanej pomocy:

 • Assistance Standard to podstawowa pomoc udzielana tylko w razie wypadku. Warta oferuje m.in. pokrycie kosztów holowania samochodu do 100 km od miejsca zdarzenia czy pomoc informacyjną
 • Wariant Złoty gwarantuje nie tylko pomoc w razie wypadku (bez względu na odległość od domu), ale także awarii, kradzieży i innych zdarzeń losowych (o ile mają one miejsce powyżej 25 km od miejsca zamieszkania). Warta zapewnia również wynajem samochodu zastępczego na okres 5 dni
 • Wariant Złoty+ to rozbudowana opcja poprzedniej wersji autopomocy - zostaje zlikwidowany limit 25 km od domu, a samochód zastępczy zostaje udostępniony na 10 dni
 • Wariant Platynowy to jeden z najszerszych na rynku pakietów assistance - zapewnia kompleksowe holowanie w razie wypadku i awarii w Polsce bez limitu kilometrów oraz poza jej granicami (holowanie aż do 1200 km). Warta udostępnia samochód zastępczy na okres od 5 dni (awaria samochodu) do nawet 30 dni (w przypadku naprawy w warsztacie partnerskim Warty)

Oblicz OC/AC w kalkulatorze ubezpieczeń!

Wypowiedzenie OC w Warcie

Aby skutecznie wypowiedzieć umowę OC w Warcie, należy uzupełnić wniosek o następujące dane:

 • informacja o wypowiedzeniu umowy w związku z chęcią zmiany ubezpieczyciela
 • imię i nazwisko lub nazwa firmy
 • dokładny adres zamieszkania
 • PESEL/REGON
 • marka, model i numer rejestracyjny pojazdu
 • numer umowy ubezpieczenia

Nie możemy zapomnieć o własnoręcznym i wyraźnym podpisie. Dokument z wypowiedzeniem musi dotrzeć do Warty nie później niż 1 dzień przed końcem obowiązującej polisy. Nie musimy dostarczać go osobiście - możemy zeskanować lub zrobić dobrej jakości zdjęcie wypowiedzenia i wysłać na poniższy adres mailowy:

wypowiedzeniaOC@warta.pl

Kalkulator

Warta nie udostępnia kalkulatora składek online.

Kontakt Warta

Adres zgłoszenia szkód:

TUiR "WARTA" S.A.

Skrytka Pocztowa nr 1020

00-805 Warszawa 1

Infolinia - telefoniczne zgłoszenie szkody:

 • tel. +48 502 308 308
 • tel. 801 308 308

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 6:00-16:00. Te same dni i godziny dotyczą również obsługi szkód, lecz jest ona dostępna do 22:00 od poniedziałku do piątku. Assistance jest realizowany w systemie 24/7.

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - Warta

TUiR „WARTA” S.A.
Skrytka Pocztowa nr 1020
00-805 Warszawa 1
Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olaf
4 lat temu

Warta grzechu warta 🙂

jaro2000
4 lat temu
Reply to  Olaf

Warta jak dla mnie z grzechem ma tyle wspólnego że zaniżają wartość częsci zamiennych a jak naprawa z Ac to nie na orginałach tylko na niewaiadomo czum

Random
4 lat temu
Reply to  jaro2000

No ja zdecydowanie nie zgadzam sie poprzednikiem. Całe szczęscie ze nie kieruje sie komentarzami przy wyborze TU, tylko postawiłem na cenę a jednocześnie dostałem zadowalającą jakość. Najczęsciej to wygląda tak że ludzie mają wyimaginowane problemy albo nie potrafią dostarczyć wszytkich wymaganych dokumentów a potem wylewają swoje żale na forach.

gunter morgan
4 lat temu

Porównałem sobie oferty dla mojego Saba 2002 r. 2.0 silnik i warta ma najlepszą ofertę. Jedynie co to nie patrzyłem na HDI bo ich nie lubie.

Soft
4 lat temu
Reply to  gunter morgan

UNIKAĆ tych oszustów. Robią wszystko żeby nie płacić odszkodowania. Dramat. Gość zarysował, który był ich klientem zarysował mi auto a oni z uporem maniaka odrzucali moje pisma o ponowne rozpatrzenie sprawy. Co z tego ze mam zesnania świadków oni mieli to w d…. Skutecznie mnie do siebie zrazili. Nawet gdyby mieli ubezpieczenie Oc za 10 zł rocznie to bym nie brał

oburzony
4 lat temu

Ja osobiście nie mam o Warcie najlepszego zdania. Znajomy kupił samochód z 2010 r. kupował go na raty i musiał kupić AC Warta mu ubezpieczyła ale jak zaliczył drobnego dzwona to wtedy umyli ręce i powiedzieli ze samochód jest za stary i nie przysługuje mu AC

Amant
4 lat temu

Sa lepi sa gorsi. Ja do Warty nic nie mam

młody
4 lat temu

1050 zł za ubezpieczenie lanosa dla kierowcy poniżej 26 roku zycia to nie jest chyba źle? Chyba ze ktoś ma inne zdanie to chętnie wysłucham

ABau
4 lat temu
Reply to  młody

Nie ma dramatu zwłasza jezeli to twoj pierwszy samochod. ehhh kiedys to bylo za ubezpieczenie takiego auta placilo sie po 300-400 zl i jazda ale to se ne wrati

Kogelmgel
4 lat temu
Reply to  ABau

o człeku kiedy to było… starde dobre czasy. Miałem Golfa II czerwona strzała. Ubezpieczenie kosztowało mnie 280 zyla. A paliwo ponizej 4 zyla wtedy to mozna bylo jezdzic…

wujciu dobra Rada
4 lat temu
Reply to  Kogelmgel

Dramatu nie ma z tym ubezpieczeniem, pojeździsz trochę i może znajdziesz coś taniej. Nie bierz pierwszego lepszego ubezpieczenia tylko sprawdź sobie wcześniej w porównywarkach OC.

Jagudka
4 lat temu

Watra to nie jest jakaś mała firma krzak, która jak przychodzi wypłacić odszkodowanie zwłaszcza z AC to szuka pretekstów żeby się wymigać a do tego jest stosunkowo niedroga. Wiec stosunek jakości do ceny wychodzi pozytywnie.
Polecam

Zbyniu
4 lat temu

Zgadzam się z poprzedniczką, która mam nadzieje celowo zamieniła „ó” na „u” 🙂

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny