[Głosów:85    Średnia:4.3/5]

Warta to jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych działających na terenie naszego kraju. Zostało założone w 1920 roku i oferuje wiele produktów ubezpieczeniowych, m.in. na życie, zdrowotnych, komunikacyjnych. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów, co zresztą widać po ilości zdobywanych nagród. Ostatnie z nich to “Gwiazda Jakości Obsługi 2016”, Laur Konsumenta 2016 czy Godło “Dobry Produkt” dla ubezpieczeń mieszkaniowych Warty.

OC w Warta

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie każdego kierowcy. Wybierając OC Komfort Warty możesz liczyć na skuteczny system BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkody) oraz na usługę Szybka Wypłata. Zapewnia ona pomoc niezależnie od tego czy będziesz sprawcą czy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym.

baner-porownywarka-oc

Autocasco Warta

Warta oferuje 2 standardowe warianty ubezpieczenia autocasco: Autocasco Standard i Autocasco Komfort. Pierwsza opcja zapewnia kompleksową ochronę przed skutkami wypadków i działaniami żywiołów (formuła all risk), a także chroni przed kradzieżą, włamaniem i dewastacją przez osoby trzecie. Ponadto brak w niej tzw. franszyzy integralnej (szkoda minimalna), przez co Warta odpowiada nawet za najmniejsze szkody. Opcjonalnie możemy wykupić:

 • brak pomniejszania sumy ubezpieczenia o wypłacone wcześniej odszkodowanie (konsumpcyjna suma ubezpieczenia)
 • amortyzację części
 • naprawę w ASO
 • udziały własne

W pakiecie Autocasco Komfort powyższe warunki są już zapewnione, a dodatkowo za wyższą opłatę gwarantowana jest:

 • stała suma ubezpieczenia (wartość pojazdu z dnia podpisywania umowy)
 • trzyletnia gwarancja wyliczania odszkodowania wg wartości wpisywanej na fakturze (tylko dla nowych samochodów)
 • ubezpieczenie bagażu
 • assistance w wariancie Złoty

Ponadto Warta oferuje rewolucyjny pakiet autocasco dla samochodów starszych niż 25 lat. Jest to oferta skierowana dla posiadaczy zabytkowych pojazdów, których wartość niejednokrotnie jest wyższa od nowych modeli. Ochrona obejmuje zarówno uszkodzenia pojazdu, jak i jego kradzież.

Również właściciele starszych samochodów (lecz nie zabytkowych) mogą znaleźć prostą i tanią ochronę swojego pojazdu. Minicasco Warty (Warta Auto Ochrona+) gwarantuje wypłatę odszkodowania (do maksymalnie 3000 złotych) w razie jego kradzieży.

Zobacz także:
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy
Auto zastępcze z OC sprawcy

NNW Warta

Ochrona NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) obejmuje w Warcie wypadki mające miejsce nie tylko na terenie naszego kraju, ale również całej Europy (również w europejskich częściach terytoriów Rosji i Turcji), a także Maroka, Tunezji oraz Izraela.

Suma ubezpieczenia NNW w Warcie mieści się w granicach 5000-100000 złotych. Jedynie w opcji Bezpieczna Rodzina – z tytułu śmierci ubezpieczonego kierowcy wskutek wypadku – ustala się dodatkową sumę ubezpieczenia w wysokości 150000, 200000 lub 300000 złotych.

Maksymalna suma ubezpieczenia wypłacana jest w przypadku śmierci lub 100% trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Assistance w Warcie

Warta oferuje 4 warianty assistance. Różnią się one ceną i zakresem oferowanej pomocy:

 • Assistance Standard to podstawowa pomoc udzielana tylko w razie wypadku. Warta oferuje m.in. pokrycie kosztów holowania samochodu do 100 km od miejsca zdarzenia czy pomoc informacyjną
 • Wariant Złoty gwarantuje nie tylko pomoc w razie wypadku (bez względu na odległość od domu), ale także awarii, kradzieży i innych zdarzeń losowych (o ile mają one miejsce powyżej 25 km od miejsca zamieszkania). Warta zapewnia również wynajem samochodu zastępczego na okres 5 dni
 • Wariant Złoty+ to rozbudowana opcja poprzedniej wersji autopomocy – zostaje zlikwidowany limit 25 km od domu, a samochód zastępczy zostaje udostępniony na 10 dni
 • Wariant Platynowy to jeden z najszerszych na rynku pakietów assistance – zapewnia kompleksowe holowanie w razie wypadku i awarii w Polsce bez limitu kilometrów oraz poza jej granicami (holowanie aż do 1200 km). Warta udostępnia samochód zastępczy na okres od 5 dni (awaria samochodu) do nawet 30 dni (w przypadku naprawy w warsztacie partnerskim Warty)

Oblicz OC/AC w kalkulatorze ubezpieczeń!

Wypowiedzenie OC w Warcie

Aby skutecznie wypowiedzieć umowę OC w Warcie, należy uzupełnić wniosek o następujące dane:

 • informacja o wypowiedzeniu umowy w związku z chęcią zmiany ubezpieczyciela
 • imię i nazwisko lub nazwa firmy
 • dokładny adres zamieszkania
 • PESEL/REGON
 • marka, model i numer rejestracyjny pojazdu
 • numer umowy ubezpieczenia

Nie możemy zapomnieć o własnoręcznym i wyraźnym podpisie. Dokument z wypowiedzeniem musi dotrzeć do Warty nie później niż 1 dzień przed końcem obowiązującej polisy. Nie musimy dostarczać go osobiście – możemy zeskanować lub zrobić dobrej jakości zdjęcie wypowiedzenia i wysłać na poniższy adres mailowy:

wypowiedzeniaOC@warta.pl

Kalkulator

Warta nie udostępnia kalkulatora składek online.

Kontakt Warta

Adres zgłoszenia szkód:

TUiR „WARTA” S.A.

Skrytka Pocztowa nr 1020

00-805 Warszawa 1

Infolinia – telefoniczne zgłoszenie szkody:

 • tel. +48 502 308 308
 • tel. 801 308 308

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 6:00-16:00. Te same dni i godziny dotyczą również obsługi szkód, lecz jest ona dostępna do 22:00 od poniedziałku do piątku. Assistance jest realizowany w systemie 24/7.

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00