Jeżeli masz samochód, masz obowiązek posiadania ważnej polisy OC. Czy wiesz, że możesz ją zakupić przez Internet lub telefon i tym samym zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze? Sprawdzamy, jakie jeszcze korzyści płyną z zakupu ubezpieczenia OC tymi kanałami.

Porównaj ceny OC/AC

Posiadacze pojazdów mogą zawrzeć umowę o polisę OC z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym nie tylko bezpośrednio u agenta, lecz także przez Internet oraz telefonicznie. Ubezpieczenie OC zakupione przez Internet i wydrukowane na domowej drukarce ma taką samą wartość jak umowa zawarta w siedzibie pośrednika ubezpieczeniowego – policjanci nie podważają ważności tego dokumentu.

Polisa OC przez Internet lub telefon – oszczędzaj pieniądze i czas

Ponieważ zakres ubezpieczenia OC został uregulowany w ustawie, nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas zakupu polisy kierować się głównie jej ceną. Jest dziecinnie proste z pomocą porównywarki internetowej. Skorzystanie z tego rodzaju to wielka korzyść – po wprowadzeniu danych dotyczących kierowcy i pojazdu, otrzymasz informację o wysokości składki w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Porównywarki ubezpieczeń OC są tak skonstruowane, że pozwalają nie tylko szybko porównać wysokość składki, lecz także od razu przejść na stronę ubezpieczyciela w celu zakupu wybranego produktu. W praktyce to spora oszczędność czasu – zapomnij o samodzielnym szukaniu informacji o poszczególnych polisach OC na stronach ubezpieczycieli oraz mozolnym porównywaniu ofert. Korzystając z możliwości zakupu polisy OC przez Internet lub telefon, uniezależniasz się także od informacji podawanych przez poszczególnych agentów ubezpieczeniowych. Mając dostęp do rzetelnych danych, możesz samodzielnie zdecydować, które ubezpieczenie jest dla Ciebie najkorzystniejsze.
Aby zachęcić klientów do nabywania polis kanałem direct, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują dodatkowy rabat. Kupony upoważniające do skorzystania z rabatów znajdziesz zarówno na firmowych stronach ubezpieczycieli, jak i serwisach specjalizujących się w gromadzeniu informacji o aktualnych promocjach. Jeżeli nie lubisz przepłacać, to zakup polisy OC przez Internet lub telefon może być doskonałym sposobem na dodatkowe oszczędności i kupno taniej polisy OC – w Twoim portfelu po prostu zostanie więcej.

Kup polisę OC w wygodnym dla siebie momencie

W tygodniu jesteś zabiegany i wygospodarowanie godziny na wizytę u agenta ubezpieczeniowego jest wyzwaniem? Zapomnij o załatwianiu spraw w biegu – umowę ubezpieczenia OC możesz zawrzeć w dowolnym momencie, także w weekend, o ile zdecydujesz się zrobić to przez Internet lub telefonicznie.
Zakup polisy przez Internet czy telefon nie jest przy tym czasochłonny. Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klienci nie lubią wypełniać rozbudowanych formularzy i z tego względu formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. W praktyce szybko, w dowolnym momencie i miejscu możesz zapoznać się z ofertami ubezpieczycieli, a następnie zawrzeć umowę o ubezpieczenie OC.

Sprawdź najtańsze OC

30 dni na odstąpienie od umowy

Czy wiesz, że kupując ubezpieczenie OC kanałem direct, będziesz miał aż 30 dni na odstąpienie od zawartej umowy? Klienci zawierający umowę na odległość mają dodatkowe uprawnienia – mogą zrezygnować z nabytego produktu, i to bez podawania przyczyny. Nie czekaj, sprawdź w 5 minut ubezpieczenie samochodu w kalkulatorze OC i oszczędzaj!

Michalina Miotk

W tematyce finansów i ubezpieczeń czuje się najpewniej. Ukończyła Uniwersytet Gdański. Dziennikarzem i copywriterem jest od 2010 roku. Pisze artykuły eksperckie dla największych portali w polskim internecie. Humor poprawia jej dobra herbata i nastrojowa płyta.

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kino iMania
5 lat temu

Nie przepłacaj więcej za OC/AC.
STOP wysokim cenom za OC.
Oblicz składkę OC na
****Reklama****

Migotka
5 lat temu

Jej znalazłam ubezpieczenie dla moich rodziców za 150 zł taniej niż mieli proponowane ubezpieczenie przy przedłużaniu polisy. Dobrze, że się tym zainteresowałam bo by przepłacili a tak to mogą iść na dobrą kolację

Daro
5 lat temu

Ja to nie kupije inaczej niz przez neta. Oszczędzam złocisze i czas 🙂

Dawton
5 lat temu

Samochodami jezdze juz ponad 20 lat i powiem wam mlodzi ludzie ze tera to macie zycie nawet nie musicie wychodzic z domu zeby kupic ubezpieczenie samochodu. ja to musialem wysluchiwac tych upierdliwych akwizytorow i targowac sie zeby cos kupic

bonuss
5 lat temu

Polecam wszystkim porównywarki OC. Ja ubezpieczenie kupiłem taniej o 250 zł. niż to co proponował mi agent 🙂

LoPpo
5 lat temu

Jestem młodym kierowcą dokładnie 22 wiosny. Kupiłem se Stilardii żeby nabrać wprawy. Prawko mam od 2 lat ale wiecie jak to jest. Samochodem rodziców za wiele nie jezdziłem bo tata wie wszystko najlepiej jak się jeździ. Jak zacząłem się orientować ile będzie mnie kosztowało OC do mojej fury to masakra. Sprawdziłem w porówywarce OC i to było wybawienie dla mnie. Wcale nie przepłaciłem no i na zimówki starczyło.

ivo
4 lat temu

bylem kilkanascie lat w bardzo duzej polskiej firmie i juz po tej fali podwyzek co byla kilka lat temu dostaje obliczona nowa skladke do zaplaty skladke wyzsza o kilkaset zlotych …. nie mialem zadnego zdarzenia wypadku nic udalem sie do ubezpieczyciela z prosba o wyjasnienie ubezpieczyciel – to nie my to agent z ktorym pan zawarl umowe my niewinni zjawilem sie u agenta z prosba o wyjasnienie co jest powodem podwyzki baba na to zaraz przelicze , grzebie w kompie i grzebie w koncu podnosi leb i oswiadcza : wszystko ok tak wynika z kalkulacji zadnych wyjasnien zadnej rozmowy arogancja… Czytaj więcej »

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny