zniżki ac
17 września 2018 (aktualizacja 31 października 2018)
[Głosów:33    Średnia:4.7/5]

Jeżeli masz samochód, masz obowiązek posiadania ważnej polisy OC. Czy wiesz, że możesz ją zakupić przez Internet lub telefon i tym samym zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze? Sprawdzamy, jakie jeszcze korzyści płyną z zakupu ubezpieczenia OC tymi kanałami.

Porównaj ceny OC/AC

Posiadacze pojazdów mogą zawrzeć umowę o polisę OC z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym nie tylko bezpośrednio u agenta, lecz także przez Internet oraz telefonicznie. Ubezpieczenie OC zakupione przez Internet i wydrukowane na domowej drukarce ma taką samą wartość jak umowa zawarta w siedzibie pośrednika ubezpieczeniowego – policjanci nie podważają ważności tego dokumentu.

Polisa OC przez Internet lub telefon – oszczędzaj pieniądze i czas

Ponieważ zakres ubezpieczenia OC został uregulowany w ustawie, nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas zakupu polisy kierować się głównie jej ceną. Jest dziecinnie proste z pomocą porównywarki internetowej. Skorzystanie z tego rodzaju to wielka korzyść – po wprowadzeniu danych dotyczących kierowcy i pojazdu, otrzymasz informację o wysokości składki w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Porównywarki ubezpieczeń OC są tak skonstruowane, że pozwalają nie tylko szybko porównać wysokość składki, lecz także od razu przejść na stronę ubezpieczyciela w celu zakupu wybranego produktu. W praktyce to spora oszczędność czasu – zapomnij o samodzielnym szukaniu informacji o poszczególnych polisach OC na stronach ubezpieczycieli oraz mozolnym porównywaniu ofert. Korzystając z możliwości zakupu polisy OC przez Internet lub telefon, uniezależniasz się także od informacji podawanych przez poszczególnych agentów ubezpieczeniowych. Mając dostęp do rzetelnych danych, możesz samodzielnie zdecydować, które ubezpieczenie jest dla Ciebie najkorzystniejsze.
Aby zachęcić klientów do nabywania polis kanałem direct, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują dodatkowy rabat. Kupony upoważniające do skorzystania z rabatów znajdziesz zarówno na firmowych stronach ubezpieczycieli, jak i serwisach specjalizujących się w gromadzeniu informacji o aktualnych promocjach. Jeżeli nie lubisz przepłacać, to zakup polisy OC przez Internet lub telefon może być doskonałym sposobem na dodatkowe oszczędności – w Twoim portfelu po prostu zostanie więcej.

Kup polisę OC w wygodnym dla siebie momencie

W tygodniu jesteś zabiegany i wygospodarowanie godziny na wizytę u agenta ubezpieczeniowego jest wyzwaniem? Zapomnij o załatwianiu spraw w biegu – umowę ubezpieczenia OC możesz zawrzeć w dowolnym momencie, także w weekend, o ile zdecydujesz się zrobić to przez Internet lub telefonicznie.
Zakup polisy przez Internet czy telefon nie jest przy tym czasochłonny. Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klienci nie lubią wypełniać rozbudowanych formularzy i z tego względu formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. W praktyce szybko, w dowolnym momencie i miejscu możesz zapoznać się z ofertami ubezpieczycieli, a następnie zawrzeć umowę o ubezpieczenie OC.

Sprawdź najtańsze OC

30 dni na odstąpienie od umowy

Czy wiesz, że kupując ubezpieczenie OC kanałem direct, będziesz miał aż 30 dni na odstąpienie od zawartej umowy? Klienci zawierający umowę na odległość mają dodatkowe uprawnienia – mogą zrezygnować z nabytego produktu, i to bez podawania przyczyny.

Michalina Miotk
W tematyce finansów i ubezpieczeń czuje się najpewniej. Ukończyła Uniwersytet Gdański. Dziennikarzem i copywriterem jest od 2010 roku. Pisze artykuły eksperckie dla największych portali w polskim internecie. Humor poprawia jej dobra herbata i nastrojowa płyta.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00