Marka HDI jest obecna na polskim rynku ubezpieczeń od 2002 roku, ale jej światowa tradycja sięga ponad 100 lat. Obecne HDI to znak towarowy stosowany przez TUiR „Warta” S.A. - to wynik połączenia w grudniu 2012 roku spółek HDI Asekuracja TU oraz TUiR "WARTA" S.A. w jedno towarzystwo ubezpieczeniowe. Pomimo że HDI Ubezpieczenia nie jest już samodzielnym towarzystwem, nadal posiada w swojej ofercie ciekawe produkty dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. banner-kup-oc-od-480-zl

HDI – OC to podstawa

Chociaż ubezpieczenie pojazdu w ramach OC oznacza takie same warunki i zakres ochrony w każdym towarzystwie (gwarantuje to ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych), HDI postanowiło wprowadzić pewne udogodnienia dla swoich klientów i podzielić ofertę OC na dwa warianty: zwykłe OC i Pakiet OC Turbo.

Zwykłe OC, jak sama nazwa wskazuje – to standardowa ochrona pojazdu.

Pakiet OC Turbo to ubezpieczenie „użyteczne”. W pakiecie z OC otrzymujemy bowiem pomoc w razie wypadku ((Assistance Standard z pomocą informacyjną i holowaniem auta (do 100 km)) i gwarancję utrzymania zniżek, nawet po spowodowaniu szkody.

Przeczytaj także: Polisa OC dla młodego kierowcy Auto zastępcze z OC sprawcy Wyrejestrowanie samochodu - co powinieneś wiedzieć?

HDI wprowadza jednak limit dla nowych klientów – ochrona zniżek obowiązuje przy szkodach o wartości nie przekraczającej 2 000 złotych. Przedłużenie umowy na kolejny rok zwalnia klienta z w/w limitu.

Bardziej wymagający właściciele pojazdów mogą rozszerzyć ochronę ASS za niewielką dopłatą i wykupić Assistance Złoty. Zapewnia on holowanie auta do 200 km w Polsce i za granicą - po wypadku, awarii i innym zdarzeniu losowym - oraz pojazd zastępczy (po wypadku lub kradzieży) na maksymalnie 5 dni.

Wybór Pakietu Turbo umożliwia dokupienie NNW Bezpieczna Rodzina w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo – osoby zawierające umowę OC HDI mają możliwość dodania do niego innych ubezpieczeń:

  • Mini GAP – z gwarancją wypłaty (do 3 tys. zł) po kradzieży auta,
  • HDI Opony – pomoc przy wymianie przebitej opony,
  • HDI Szyby – naprawę uszkodzonej szyby na koszt ubezpieczyciela.

HDI AC – autocasco na Plus

HDI Auto Casco Plus to najlepszy sposób na dopasowanie zakresu ochrony pojazdu do własnych potrzeb. HDI przygotowało dla swoich klientów (podobnie jak w OC) dwie wersje ubezpieczenia.

Pakiet HDI AC będzie atrakcyjny dla osób, które wolą rozliczyć szkodę na podstawie kosztorysu, czyli otrzymać gotówkę na naprawę auta do ręki. W tym pakiecie stosuje się amortyzację części, tzn. potrącenie za zużycie elementów, wymienianych na nowe podczas naprawy.

Pakiet HDI AC Turbo daje możliwość wyboru pomiędzy kosztorysem lub naprawą bezgotówkową - w warsztacie współpracującym z HDI (wariant Serwis). Ubezpieczenie AC HDI można rozszerzyć o dodatkową opcję, gwarantującą stałą sumę ubezpieczenia i naprawę w ASO (autoryzowanym warsztacie).

Oprócz zwiększenia zakresu ochrony, HDI oferuje produkty dodatkowe do autocasco w atrakcyjnej cenie:

 • assistance (cztery warianty ubezpieczenia),
 • NNW komunikacyjne (kierowca i wszyscy pasażerowie),
 • HDI Szyby,
 • HDI Opony,
 • Pakiet Wygoda – po kradzieży auta ubezpieczyciel nie wymaga okazania dowodu rejestracyjnego, a przy uszkodzeniu pojazdu odszkodowanie nie zostanie zmniejszone z powodu braku ważnych badań technicznych,
 • gwarancja wypłaty po kradzieży 110% wartości samochodu,
 • specjalny sposób likwidacji szkody.
banner-kup-oc-od-480-zl

Kalkulator OC HDI

Obecnie HDI nie posiada kalkulatora OC i AC, który umożliwiałby sprawdzenie oferty online. HDI zachęca swoich klientów do kontaktu w sprawie ubezpieczenia: za pomocą formularza lub telefonicznie.

HDI zgłoszenie szkody

Internetowy formularz znacznie ułatwia i przyspiesza zgłoszenie szkody (dostępny jest na stronie https://hdiubezpieczenia.pl/zglos-szkode), a cała procedura zamyka się w kilku minutach. Formularz zgłoszenia szkody HDI posiada również możliwość dołączenia dodatkowych plików (np. zdjęć uszkodzeń pojazdu).

Zdarza się również, że odszkodowanie jest przyznawane na podstawie rozmowy telefonicznej. Wystarczy skorzystać z infolinii 801 801 181 lub poprosić o rozmowę, wysyłając SMS o treści SZKODA na numer 661 001 581.

Obsługa szkód odbywa się w dniach:

poniedziałek - piątek 06:00 – 22:00

sobota 08:00 – 16:00

baner-porownywarka-oc

Wypowiedzenie OC HDI

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych wyraźnie wskazuje, kiedy można wypowiedzieć umowę OC. Posiadacz polisy HDI będzie mógł zrezygnować z ubezpieczenia, jeżeli:

 • posiada OC poprzedniego właściciela auta,
 • kończy się okres ubezpieczenia OC (wypowiedzenie składa się nie później niż dzień przed końcem polisy),
 • obecna polisa OC (całoroczna) przedłużyła się automatycznie.

HDI proponuje swoim klientom kilka dróg wypowiedzenia OC:

 • udostępnia dokument do pobrania ze strony,  który wystarczy wydrukować, wypełnić, podpisać (koniecznie!) i przesłać do ubezpieczyciela:

- online – skanując wypowiedzenie OC HDI i załączając plik do formularza na tej samej stronie,

- pocztą tradycyjną, przesyłając na adres:

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

ul. Łagiewnicka 33A,

30-417 Kraków

lub

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

Ul. Zabrska 10

40-083 Katowice

 • Wypowiedzenie OC HDI można również dostarczyć faksem na nr 12 374 70 16 lub

32 784 90 14

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - HDI Ubezpieczenia

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.
Ul. Zabrska 10
40-083 Katowice
Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
operator
4 lat temu

HDI miałem do nich dużo szacunku duża firma, konkurencyjne ceny ale załamałem się gdy miałem stłuczkę sprawcą była osoba z ubezpieczeniem w HDI i zaczęła się walka o wszystko. Z jednej strony są fajni bo chronią sprawce ale tak naprawdę tylko siebie chronią żeby nie płacic a jak już to jak najmniej. Powiem którko rozczarowanie.

prometeusz 2020
4 lat temu

A ja tam nie mam złych opinii o HDI znalazłem ich w porównywarce oc dla seata ibizy 2012 rok wyszło na poziomie 800 zł. nie było najtaniej bo jakaś benifa wyszła taniej ale HDI kojarzyłem więc ich wiziąłem. nie moge złego słowa powiedzieć. OC kupiłem przez neta miałem jeden problem zadzwoniłem na obsługę klienta bardzo miła Pani mi pomogła wszysko wyjaśniła. Zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieje zę zadnej szkody nie będę zgłaszał to sobie będziemy żyć w ładzie i pokoju 🙂

zakamuk
4 lat temu

Ze wszystkich towarzystw ich towarzystwo wybieram najchętniej 🙂 fajne ceny i super podejscie do klienta w przeciwieństwie do wielu innych firm

Wanda
4 lat temu

Kiedyś korzystałam z doradcy ubezpieczeniowego, wydawało mi się że mam fajne ceny on wszystko za mnie załatwiał. Przyjeżdżał podpisywałam umowę i ubezpieczenie załatwione, rok spokoju. Kiedyś zupełnie przypadkiem weszłam na stonę ubezpieczamy auto i dowiedziałam się w jak dużym błędzie jestem. Okazało się że za ubezpieczenie przepłacam. Z ciekawości zadzwoniłam do mojego doradcy spytałam go o cenę OC a AC dla mojego samochodu powieział mi cene 1900 zł niby promocyjna itp. sprawdziłam sobie w porównywarce okazało się ze ubezpieczyć samochód mogę za 1500 zł i to właście byłlo w HDI i tak samo załatwiłam wszystko bez wychodzenia z domu.

Władcza much
4 lat temu
Reply to  Wanda

Ha ha miałem podobnie. Wniosek z tej historii jest taki: jak dobrze że są porównywarki ubezpieczenia. spotałem sie z agentem ubezpieczeniowym i ten na siłe chciał mi wcisnąć Uniqe powiedziałem mu ze się zastanowie. Sprawdziłem sobie w porównywarce oc i znalazłem ubezpieczenie 280 zł tańsze niż ten oszyst mi proponowal.

mały
4 lat temu

Firma godna polecenia. Mają fajny pakiet ubezpieczenia, ja mam u nich ubezpieczenie komunikacyjne i od nieruchomosci. Stosunkowo tani w porówaniu do takich firm jak PZU. Co najważniejsze nie zaniżają wartości napraw. Ja swojego Opla Astrę ubezpieczam u nich już 3 rok z rzędi

wielkiRyś
4 lat temu

Jeżdżę samochodem już wiele lat, nie jedno na drodze mnie spotkało i z nie jednymi paprochami ubezpieczeniowymi już miałem styczność. Szkoda zę tak późno trafiłem na hdi. Znalazłem ich przez porównywarkę i już 3 rok z rzędu przedłużam u nich ubezpieczenie. Może i bym znalazł coś taniej ale wole dopłacić i mieć pewność ze nie ubezpieczam się u kolejnych paprochów.

javi
1 rok temu

ubezpieczyciele na tym korzystaja oplacasz skladki a nie chca wyplacac

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny