Marka HDI jest obecna na polskim rynku ubezpieczeń od 2002 roku, ale jej światowa tradycja sięga ponad 100 lat. Obecne HDI to znak towarowy stosowany przez TUiR „Warta” S.A. - to wynik połączenia w grudniu 2012 roku spółek HDI Asekuracja TU oraz TUiR "WARTA" S.A. w jedno towarzystwo ubezpieczeniowe. Pomimo że HDI Ubezpieczenia nie jest już samodzielnym towarzystwem, nadal posiada w swojej ofercie ciekawe produkty dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. banner-kup-oc-od-480-zl

HDI – OC to podstawa

Chociaż ubezpieczenie pojazdu w ramach OC oznacza takie same warunki i zakres ochrony w każdym towarzystwie (gwarantuje to ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych), HDI postanowiło wprowadzić pewne udogodnienia dla swoich klientów i podzielić ofertę OC na dwa warianty: zwykłe OC i Pakiet OC Turbo.

Zwykłe OC, jak sama nazwa wskazuje – to standardowa ochrona pojazdu.

Pakiet OC Turbo to ubezpieczenie „użyteczne”. W pakiecie z OC otrzymujemy bowiem pomoc w razie wypadku ((Assistance Standard z pomocą informacyjną i holowaniem auta (do 100 km)) i gwarancję utrzymania zniżek, nawet po spowodowaniu szkody.

Przeczytaj także: Polisa OC dla młodego kierowcy Auto zastępcze z OC sprawcy Wyrejestrowanie samochodu - co powinieneś wiedzieć?

HDI wprowadza jednak limit dla nowych klientów – ochrona zniżek obowiązuje przy szkodach o wartości nie przekraczającej 2 000 złotych. Przedłużenie umowy na kolejny rok zwalnia klienta z w/w limitu.

Bardziej wymagający właściciele pojazdów mogą rozszerzyć ochronę ASS za niewielką dopłatą i wykupić Assistance Złoty. Zapewnia on holowanie auta do 200 km w Polsce i za granicą - po wypadku, awarii i innym zdarzeniu losowym - oraz pojazd zastępczy (po wypadku lub kradzieży) na maksymalnie 5 dni.

Wybór Pakietu Turbo umożliwia dokupienie NNW Bezpieczna Rodzina w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo – osoby zawierające umowę OC HDI mają możliwość dodania do niego innych ubezpieczeń:

  • Mini GAP – z gwarancją wypłaty (do 3 tys. zł) po kradzieży auta,
  • HDI Opony – pomoc przy wymianie przebitej opony,
  • HDI Szyby – naprawę uszkodzonej szyby na koszt ubezpieczyciela.

HDI AC – autocasco na Plus

HDI Auto Casco Plus to najlepszy sposób na dopasowanie zakresu ochrony pojazdu do własnych potrzeb. HDI przygotowało dla swoich klientów (podobnie jak w OC) dwie wersje ubezpieczenia.

Pakiet HDI AC będzie atrakcyjny dla osób, które wolą rozliczyć szkodę na podstawie kosztorysu, czyli otrzymać gotówkę na naprawę auta do ręki. W tym pakiecie stosuje się amortyzację części, tzn. potrącenie za zużycie elementów, wymienianych na nowe podczas naprawy.

Pakiet HDI AC Turbo daje możliwość wyboru pomiędzy kosztorysem lub naprawą bezgotówkową - w warsztacie współpracującym z HDI (wariant Serwis). Ubezpieczenie AC HDI można rozszerzyć o dodatkową opcję, gwarantującą stałą sumę ubezpieczenia i naprawę w ASO (autoryzowanym warsztacie).

Oprócz zwiększenia zakresu ochrony, HDI oferuje produkty dodatkowe do autocasco w atrakcyjnej cenie:

 • assistance (cztery warianty ubezpieczenia),
 • NNW komunikacyjne (kierowca i wszyscy pasażerowie),
 • HDI Szyby,
 • HDI Opony,
 • Pakiet Wygoda – po kradzieży auta ubezpieczyciel nie wymaga okazania dowodu rejestracyjnego, a przy uszkodzeniu pojazdu odszkodowanie nie zostanie zmniejszone z powodu braku ważnych badań technicznych,
 • gwarancja wypłaty po kradzieży 110% wartości samochodu,
 • specjalny sposób likwidacji szkody.
banner-kup-oc-od-480-zl

Kalkulator OC HDI

Obecnie HDI nie posiada kalkulatora OC i AC, który umożliwiałby sprawdzenie oferty online. HDI zachęca swoich klientów do kontaktu w sprawie ubezpieczenia: za pomocą formularza lub telefonicznie.

HDI zgłoszenie szkody

Internetowy formularz znacznie ułatwia i przyspiesza zgłoszenie szkody (dostępny jest na stronie https://hdiubezpieczenia.pl/zglos-szkode), a cała procedura zamyka się w kilku minutach. Formularz zgłoszenia szkody HDI posiada również możliwość dołączenia dodatkowych plików (np. zdjęć uszkodzeń pojazdu).

Zdarza się również, że odszkodowanie jest przyznawane na podstawie rozmowy telefonicznej. Wystarczy skorzystać z infolinii 801 801 181 lub poprosić o rozmowę, wysyłając SMS o treści SZKODA na numer 661 001 581.

Obsługa szkód odbywa się w dniach:

poniedziałek - piątek 06:00 – 22:00

sobota 08:00 – 16:00

baner-porownywarka-oc

Wypowiedzenie OC HDI

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych wyraźnie wskazuje, kiedy można wypowiedzieć umowę OC. Posiadacz polisy HDI będzie mógł zrezygnować z ubezpieczenia, jeżeli:

 • posiada OC poprzedniego właściciela auta,
 • kończy się okres ubezpieczenia OC (wypowiedzenie składa się nie później niż dzień przed końcem polisy),
 • obecna polisa OC (całoroczna) przedłużyła się automatycznie.

HDI proponuje swoim klientom kilka dróg wypowiedzenia OC:

 • udostępnia dokument do pobrania ze strony,  który wystarczy wydrukować, wypełnić, podpisać (koniecznie!) i przesłać do ubezpieczyciela:

- online – skanując wypowiedzenie OC HDI i załączając plik do formularza na tej samej stronie,

- pocztą tradycyjną, przesyłając na adres:

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

ul. Łagiewnicka 33A,

30-417 Kraków

lub

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

Ul. Zabrska 10

40-083 Katowice

 • Wypowiedzenie OC HDI można również dostarczyć faksem na nr 12 374 70 16 lub

32 784 90 14

Dane kontaktowe - HDI Ubezpieczenia

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.
Ul. Zabrska 10
40-083 Katowice

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00