Ubezpieczenie OC i AC dla marki SEAT już za 399 zł

Seat to hiszpańska marka samochodów, znana na całym świecie. Sprawdzamy jak wygląda jej sprzedaż, ile trzeba zapłacić za nowy lub używany pojazd i ile kosztuje jego ubezpieczenie.

Marka Seat powstała w 1950 r. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, korporację sześciu banków oraz włoskiego Fiata.

Pierwszy pojazd marki Seat został wyprodukowany po II wojnie światowej. Był to model 1400, który wzorowano na Fiacie 1400. Pierwsza fabryka Seata, w której były produkowane samochody mieściła się w Barcelonie. Włoskie wpływy zakończyły się w 1980 r., kiedy to włoska marka sprzedała swoje udziały Narodowemu Instytutowi Przemysłu Hiszpanii. Od 1982 r. trwa współpraca z niemieckim Volkswagenem –  aktualnie Seat należy do koncernu Volkswagen AG.

Ceny nowego Seata

Seat produkuje pojazdy osobowe oraz SUV-y. Nowego Seata można kupić już od 59 500 zł – tyle kosztuje model Ibiza. Kolejny to Seat Leon, który można nabyć od 69 500 zł. Ceny samochodów terenowych zaczynają się od 74 500 zł – tyle np. trzeba przeznaczyć na nowego Seata Aronę. Jednym z najdroższych modeli jest Seat Leon Cupra, który kosztuje ok. 147 100 zł.

Innowacyjne rozwiązania

Marka Seat dba o jakość produkowanych pojazdów, wciąż się rozwija, bada rynek, nowe możliwości i wciela nowe rozwiązania w życie. Przykładem mogą być przednie pełne światła LED w modelu Leon, dzięki nim kierowca ma wrażenie, jakby nocą prowadził samochód w świetle dziennym. Nowoczesna technologia stosowana przez Seata pozwala na wirtualne wyprodukowanie każdej części samochodu i jej zamontowanie. Można dzięki temu przetestować i udoskonalić każdy element. Przez inżynierów Seata testowane są nawet dźwięki – od odgłosu silnika po dźwięk zamykanych drzwi.

CUPRA – nowa marka

Seat zaprezentował niedawno oficjalną, odrębną markę z własnym logo – Cuprę. Pierwszy model to SUV Ateca. Cupra Ateca może zjednać miłośników sportowych emocji, a także właścicieli firm poszukujących nowych flot. Cupra Ateca osiąga prędkość 100 km/h już w ciągu 5,2 sekundy, a jej maksymalna prędkość to 247 km/h. Elegancki i dynamiczny design połączony jest z dużym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Ma silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM, napęd na cztery koła oraz 7-biegową skrzynię DSG. Dodatkowymi atutami jest na pewno 8-calowy dotykowy ekran multimedialny, kamera 360, progi drzwi zdobione podświetlanym napisem cupra, panele drzwiowe z Alcantary oraz detale nadwozia wykończone błyszczącą czernią.

Używany Seat – czy warto kupić?

Seat to także marka, która jest popularna na rynku samochodów używanych. Na szczególną uwagę zasługuje Seat Leon, produkowany w latach 1999-2006. Modele Leona są wyposażone głównie w silniki benzynowe. Podstawowa jednostka benzynowa ma silnik 1.4 i 75 KM. W 14 sekund auto osiąga prędkość 100 km/h. Niestety, to raczej mało dynamiczny samochód i może nie sprawdzić się na dłuższych trasach. Lepszą opcją jest silnik 1.6, który w 11 sekund osiąga 100 km/h. Nie jest to wprawdzie nadal duża dynamika, ale może za to przekonać do siebie kierowców, którzy cenią sobie niskie zużycie paliwa.

Największym problemem w używanych Seatach może być układ chłodzenia, który warto sprawdzić przed zakupem samochodu. Plusem posiadania używanego Seata Leona jest natomiast szeroki wybór części zamiennych i niskie koszty napraw.  

Popularność marki w Polsce

W 2018 r., w skali całego świata sprzedaż Seata wzrosła o 17,6 % w stosunku do roku ubiegłego. W czerwcu zeszłego roku producent sprzedał na całym świecie 51 400 samochodów. W Polsce, po 2018 roku przybyło aż o 21% właścicieli nowego Seata. Do najbardziej popularnych modeli w naszym kraju zaliczyć można Seata Ibizę, Leona, Toledo i Alhambra.

Ubezpieczenie OC i AC Seata

Właściciele Seatów nie muszą z reguły martwić się wysokim kosztem OC i AC. Należy jednak pamiętać, że wysokość składki zależy nie tylko od marki pojazdu, ale również  jego cech technicznych oraz indywidualnej historii ubezpieczenia właściciela pojazdu (np. historii szkodowości, wieku, miejsca zamieszkania). W naszym kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych przeliczyliśmy przykładowe oferty OC i AC dla właścicieli samochodów marki Seat: 

Ceny ubezpieczeń OC dla marki Seat

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC
Seat Leon Kobieta, 29 lat, mazowieckie 60% AXA 400 zł
Seat Ibiza Mężczyzna, 60 lat, pomorskie 60% Link4 501  zł
Seat Toledo Kobieta, 41 lat, świętokrzyskie 60% Uniqa 547 zł
Seat Alhambra Kobieta, 55 lata, wielkopolskie 60% AXA 399 zł
Seat Leon Cupra Mężczyzna, 25 lat, opolskie 60% AXA 490 zł
Seat Arona Kobieta, 47 lat, mazowiecki 60% Link4 532 zł 
Seat Tarraco Mężczyzna, 33 lata, pomorskie 60% Uniqa 499 zł

Sprawdź najtańsze OC dla marki Seat

Ceny ubezpieczeń AC dla marki Seat

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena AC
Seat Leon Kobieta, 29 lat, mazowieckie 60% LINK4 521 zł
Seat Ibiza Mężczyzna, 60 lat, pomorskie 60% LINK4 600  zł
Seat Toledo Kobieta, 41 lat, świętokrzyskie 60% AXA 555 zł
Seat Alhambra Kobieta, 55 lata, wielkopolskie 60% Allianz 498 zł
Seat Leon Cupra Mężczyzna, 25 lat, opolskie 60% Uniqa 450 zł
Seat Arona Kobieta, 47 lat, mazowiecki 60% Allianz 580 zł 
Seat Tarraco Mężczyzna, 33 lata, pomorskie 60% LINK4 495 zł

Sprawdź ceny AC dla marki Seat

Podsumowanie

Seat jest jedną z najbardziej popularnych marek motoryzacyjnych na świecie. W 2018 roku sprzedaż nowych samochodów tej marki wzrosła w Polsce aż o 21%. Także używane pojazdy zdobywają uznanie kierowców, głównie ze względu na duży wybór części zamiennych, niskie koszty napraw oraz stosunkowo tanie ubezpieczenie. Seat cały czas się rozwija i wprowadza kolejne innowacje. Ostatnio zaprezentował nową markę CUPRA, która może podbić serca kierowców ceniących sobie nowoczesny design oraz duże osiągi silnika.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny