Ubezpieczenie OC i AC dla marki Mercedes już za 450 zł

Marka Mercedes-Benz kojarzy się z elegancją i komfortem jazdy. Patrząc na bogatą historię powstania i legendarne modele, nie sposób przejść obok niej obojętnie. Sprawdzamy ile kosztują wybrane modele Mercedesa, jak wygląda ich eksploatacja oraz ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie OC i AC takiego pojazdu. 

Początki Mercedesa sięgają lat 80. XIX wieku. Początkowo Karl Benz oraz Gottlieb Daimler założyli oddzielne spółki. W 1897 r. połączyli siły z Emilem Jelinkiem – austriackim pionierem automobilizmu. Wtedy też wyprodukowano pierwszy samochód marki Daimler. Mercedes zawdzięcza swoją nazwę właśnie Emilowi Jelinkowi – tak na imię miała jego córka.

Są samochody i są mercedesy – to znane powiedzenie świadczy o  wyjątkowości marki Mercedes-Benz. Samochody tej firmy kojarzy się przede wszystkim z elegancją i luksusem, głównie dzięki modelom klasy S, C i E.

Mercedes-Benz posiada w swojej ofercie nie tylko auta osobowe. Firma produkuje również niezawodne pojazdy dostawcze, ciężarowe i autobusy.

Ceny Mercedesa

Każdy kto chce wyjechać z salonu nowym Mercedesem, musi przygotować się na spory wydatek. Najtańsze auta osobowe tej marki to modele klasy A. Można je kupić od 97 600 zł i są to jedyne samochody, które kosztują mniej niż 100 000 zł. Ceny Mercedesa klasy S zaczynają się od 420 500 zł, natomiast terenowy Mercedes klasy G to koszt nawet 746 000 zł.

Używane Mercedesy także nie należą do tanich. Przykładowo, mając ok. 35 000 zł budżetu możemy kupić nową Dacię. Za taką samą kwotę uda nam się kupić co najwyżej Mercedesa klasy C z 2009 roku.

Innowacje

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Mercedes zaprezentował model Mercedes AMG Project One. Jest to superszybki, dwuosobowy samochód, który świetnie poradzi sobie w Formule 1, a także na zwykłej drodze. Maksymalna prędkość tego auta sięga do ponad 350 km/h, natomiast moc przekracza 1000 KM. Napęd stanowią silniki, które wspólnie tworzą inteligentną sieć. W jej skład wchodzi silnik hybrydowy spalinowy z turbodoładowaniem i cztery silniki elektryczne. Pojazd posiada 8-stopniową skrzynię biegów, a biegi mogą być przełączane automatycznie lub manualnie za pomocą manetek. Pojazd może osiągnąć prędkość 200 km/h w mniej niż 6 sekund. Tym innowacyjnym pojazdem Mercedes może spełnić marzenia miłośników szybkich samochodów, którzy chcą posiadać auto z torów wyścigowych, ale przeznaczone także do podróży po zwykłej drodze.

Eksploatacja Mercedesa

Mercedes należy do samochodów klasy premium, a więc za wymianę części zapłacimy dużo więcej niż przy samochodach średniej klasy, takich jak np. Dacia czy Fiat. Zakup starszego modelu może nas narazić na spore koszty napraw, ponieważ na rynku trudno znaleźć tanie zamienniki, które mogą utrzymać Mercedesa w dobrej formie. Za szczególnie drogie w utrzymaniu z powodu awaryjności uchodzą modele klasy C, a dokładnie generacja W211. Złą sławą cieszą się także tanie w zakupie Mercedesy Klasy S W220 z automatyczną skrzynią biegów (starszy model można kupić za ok. 15 000 zł). Naprawa tego podzespołu może kosztować nawet  10 000 zł. Częste awarie tych modeli dotyczą także kompresorów oraz zawieszenia.

Warto także dodać, że modele Mercedesa posiadają zazwyczaj duże silniki o wysokiej mocy, a to oznacza większe spalanie i w konsekwencji wysokie wydatki na paliwo. 

Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC dla Mercedesa?

Ubezpieczenie OC auta Mercedesa kosztuje zazwyczaj więcej niż średnia w kraju. Ma na to wpływ zazwyczaj duża pojemność silnika, spotykana w większości modeli tej marki. Takie pojazdy mogą osiągać spore prędkości na drodze, co z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. Na cenę OC wpływ mają także inne czynniki, związane np. z historią ubezpieczenia, szkodowością czy miejscem zamieszkania kierowcy (sprawdź na naszej stronie https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/ co radzą nasi w kwestii kupna taniego OC. )Sprawdziliśmy w naszym kalkulatorze oc, ile kosztuje OC przedstawicieli różnych grup kierowców:

Ceny ubezpieczeń OC dla marki Mercedes

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC
Mercedes A160 Kobieta, 39 lat, mazowieckie 60% LINK4 450 zł
Mercedes E KLASA Mężczyzna, 40 lat, małopolskie 60% AXA 682  zł
Mercedes B Klasa Mężczyzna, 29 lat, mazowieckie 60% Uniqa 899 zł
Mercedes C Klasa Kobieta, 44  lata, pomorskie 60% Link4 680 zł
Mercedes S klasa Mężczyzna, 58lat, opolskie 60% Uniqa 590 zł
Mercedes GLC SUV Kobieta, 54 lat, świętokrzyskie 50% Aviva 990 zł 
Mercedes G Klasa Mężczyzna, 30 lat, łódzkie 60% LINK4 800 zł

Sprawdź ceny OC dla marki Mercedes

O wysokości składki AC decyduje głównie wysokość sumy ubezpieczenia (im droższe auto, tym droższa polisa). Nie bez znaczenia jest również miejsce zamieszkania kierowcy (miejsce parkowania), jego wiek oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. 

Ceny ubezpieczeń AC dla marki Mercedes

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena AC
Mercedes A160 Kobieta, 39 lat, mazowieckie 60% LINK4 701 zł
Mercedes E KLASA Mężczyzna, 40 lat, małopolskie 60% AXA 698  zł
Mercedes B Klasa Mężczyzna, 29 lat, mazowieckie 60% Uniqa 800 zł
Mercedes C Klasa Kobieta, 44  lata, pomorskie 60% Link4 859 zł
Mercedes S klasa Mężczyzna, 58 lat, opolskie 60% Uniqa 1021 zł
Mercedes GLC SUV Kobieta, 54 lat, świętokrzyskie 50% Aviva 785 zł 
Mercedes G Klasa Mężczyzna, 30 lat, łódzkie 60% LINK4 988 zł

Sprawdź ceny AC dla marki Mercedes

Podsumowanie

Mercedes-Benz to marka z długą i bogatą historią. Wielu miłośników motoryzacji stawia Mercedesy na podium marek premium. Jednak warto pamiętać, że nie należą one do tanich w zakupie i eksploatacji.  Właściciele samochodów marki Mercedes Benz płacą zazwyczaj więcej za naprawę, części przeznaczone do wymiany, paliwo oraz ubezpieczenie OC i AC niż posiadacze aut klasy średniej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny