Ubezpieczenie OC i AC dla marki FORD już za 350 zł

Ford to amerykańska marka pojazdów, znana na całym świecie. Sprawdzamy za ile można kupić nowego Forda, czy opłaca się jeździć używanym samochodem tej marki oraz ile kosztuje jego ubezpieczenie.

Ford już od ponad 100 lat istnieje na rynku motoryzacyjnym całego świata. Założycielem firmy był Henry Ford. Przedsiębiorstwo powstało w 1908 r. W tym samym czasie został wyprodukowany pierwszy samochód: Ford T. Uruchomienie jego masowej produkcji spowodowało, że na zakup auta mogły sobie pozwolić nawet osoby średnio zamożne. Do 1928 r. powstało ponad 15 milionów egzemplarzy tego samochodu. 

Obecnie Ford jest dużym koncernem branży motoryzacyjnej, produkującym samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, maszyny rolnicze, sprzęt informatyczny i inne wyroby. 

Ceny nowego Forda

Ceny samochodów osobowych marki Ford zaczynają się od 40 900 zł. Za tyle można nabyć Forda KA+. Na Forda Fiestę trzeba natomiast przeznaczyć co najmniej 46 050 zł. Ford ma także w swojej ofercie model Mustang, którego ceny zaczynają się od 179 610 zł. W szerokiej gamie samochodów Forda znajdzie się także rodzinny C-MAX od 74 900 zł, S-MAX od 107 900 zł i Galaxy od 118 900 zł. 

Marka Ford produkuje także samochody hybrydowe – Ford Mondeo Hybrid można kupić od 140 830 zł. Producent oferuje również samochody dostawcze. Ich ceny zaczynają się od 37 610 zł. Za tyle można na przykład kupić nowego Transita Courier. 

Popularność Forda

Szczególnym zainteresowaniem wśród kierowców cieszą się SUV-y Forda. W 2018 r. stanowiły one ok. 1/5 wszystkich sprzedanych pojazdów tej marki. W Europie sprzedano 259 000 takich egzemplarzy. Sprzedaż modeli Kuga, Ecosport, Edge wzrosła aż o 21%. Dzięki śmiałej i sportowej stylistyce, napędowi na cztery koła oraz innowacjom technologicznym, chętnych osób na zakup nowego SUV-a wciąż przybywa. 

Innowacyjne technologie

System rozpoznawania znaków drogowych, SYNC 3 z funkcją obsługi głosowej, silniki EcoBoost, Ford Pass Connect to tylko kilka z licznych nowoczesnych technologii, które Ford proponuje swoim klientom. Połączenie samochodu z Internetem jest możliwe dzięki modemowi Ford Pass Connect, a aplikacja FordPass jest dostępna do ściągnięcia na telefon. Technologia SYNC umożliwia wydawanie poleceń za pomocą głosu. Można dzięki niej odebrać połączenie, obsłużyć system audio, ustawić klimatyzację, a nawet wybrać cel podróży w nawigacji. Dzięki tej funkcji kierowca wezwie również pomoc drogową. 

Nowe Fordy mają także wbudowany ogranicznik prędkości. System rozpoznaje znaki drogowe i automatycznie dostosowuje do nich prędkość pojazdu. Interesującą innowacją dla osób mających problem z parkowaniem jest Active Park Assist, czyli system wspomagający parkowanie. System wykorzystuje ultradźwiękowe czujniki, aby ustalić czy w pobliżu znajduje się miejsce parkingowe. Jeżeli je znajdzie, samodzielnie parkuje (kierowca obsługuje skrzynię biegów, pedał przyspieszenia oraz hamulec). System pomaga także wyprowadzić pojazd z miejsca parkingowego.

Inteligentny system oświetlania Auto High Beam pomaga natomiast kierowcom podczas jazdy w nocy. Kiedy wykryje samochód z naprzeciwka, sam zmienia światła drogowe na mijania. Gdy na drodze będzie pusto, system ponownie zmieni światła na drogowe. Nowe Fordy posiadają także adaptacyjny tempomat, który monitoruje drogę przed samochodem. Kierowca może wybrać prędkość z jaką będzie jechał samochód, a kiedy system wykryje inny pojazd na drodze, zwolni lub wyhamuje, aby utrzymać odpowiednią odległość. 

Używany Ford Mondeo – czy warto go kupić?

Jednym z najczęściej kupowanych używanych modeli Forda jest Mondeo. Niestety, pierwsze generacje tych pojazdów nie należały do udanych. W Fordzie Mondeo postawiono na elektronikę. Z jednej strony zwiększa to bezpieczeństwo, ale z drugiej, mamy więcej elementów do naprawy. W Mondeo czasami zawiesza się alarm lub bez powodu uruchamia klimatyzacja. Ze względu na skomplikowaną budowę pojazdu, naprawa może więcej kosztować. Np. w przypadku rozszczelnienia chłodnicy powietrza trzeba wyjąć silnik. 

Wniosek: Ford Mondeo daje komfort jazdy, jednak koszty eksploatacji są dość wysokie. Przy zakupie używanego samochodu warto go dokładnie sprawdzić, aby nie narazić się na dodatkowe koszty. 

Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC Forda

Ubezpieczenie OC samochodu Forda w pierwszym kwartale 2019 r. kosztowało średnio 677 zł. Była to jedna z najwyższych stawek OC. Forda wyprzedziły tylko takie marki jak: BMW, Audi i Volkswagen. Jednym z powodów podwyższonej średniej składki OC może być zazwyczaj wysoka pojemność silnika samochodów Forda. Ubezpieczyciele  proponują wyższe ceny ubezpieczenia na takie pojazdy, ponieważ mogą one osiągać duże prędkości. To z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku.  

Na składkę OC ma także wpływ historia ubezpieczenia właściciela auta. Przy AC, dodatkowym wyznacznikiem ceny jest wartość pojazdu. Im wyższa wartość auta, tym większa może być składka za ubezpieczenie.  Poniżej prezentujemy przykładowe zestawienie ofert OC i AC na różne modele Forda, które zostały wyliczone w naszym kalkulatorze OC AC

Ceny ubezpieczeń OC dla marki Ford

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC
Ford Kuga Mężczyzna, 61 lat, dolnośląskie 60% AXA 503 zł
Ford Mondeo Kobieta, 36 lat, mazowieckie 60% Link4 498  zł
Ford  Focus Mężczyzna, 25 lat, łódzkie 60% Allianz 399 zł
Ford C-MAX Kobieta, 58 lat, świętokrzyskie 60% Link4 350 zł
Ford KA+ Mężczyzna, 49 lat, mazowieckie 60% Link4 504 zł
Ford Edge Kobieta, 40 lat, opolskie 60% AXA 456 zł 
Ford Fiesta Kobieta, 56 lat, mazowieckie 60% Allianz 548 zł

Sprawdź ceny OC dla marki Ford

Ceny ubezpieczeń AC dla marki Ford

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena AC
Ford Kuga Mężczyzna, 61 lat, dolnośląskie 60% Allianz 547 zł
Ford Mondeo Kobieta, 36 lat, mazowieckie 60% LINK4 612  zł
Ford  Focus Mężczyzna, 25 lat, łódzkie 60% AXA 521 zł
Ford C-MAX Kobieta, 58 lat, świętokrzyskie 60% Link4 469 zł
Ford KA+ Mężczyzna, 49 lat, mazowieckie 60% Link4 433 zł
Ford Edge Kobieta, 40 lat, opolskie 60% AXA 524 zł 
Ford Fiesta Kobieta, 56 lat, mazowieckie 60% Allianz 512 zł

Sprawdź ceny AC dla marki Ford

Podsumowanie

Ford to amerykańska marka, popularna na całym świecie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się SUV-y – Kuga, Edge, Ecosport. Ford wprowadza wiele innowacyjnych technologii, dzięki czemu jego oferta jest bardzo zróżnicowana i trafia w gusta różnych kierowców.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny