Najtańsze OC AC dla marki TOYOTA już za 350 zł

Toyota Motor Corporation to obecnie jedna z najbardziej znanych na świecie firm motoryzacyjnych. Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić za samochód tej marki i jego ubezpieczenie oraz czy Toyoty należą do pojazdów godnych polecenia.

Motoryzacyjne początki działalności firmy Toyota sięgają 1933 roku, kiedy to w warsztatach tkackich Sakichi Toyoda oraz jego syna Kichiro otworzono pierwszy dział motoryzacyjny. Prototyp samochodu marki Toyota (Toyota A1) powstał w zaledwie dwa lata później, a w 1937 roku została założona Toyota Motor Corporation. 

Samochody marki Toyota cieszą się obecnie ogromną popularnością na całym świecie. W Polsce, w ubiegłym roku Toyota już po raz czwarty z rzędu pobiła własny rekord sprzedaży. Japoński producent dostarczył klientom o 10,4% więcej samochodów niż w 2017 roku. 

Toyota Motor Corporation reprezentowana jest w naszym kraju przez oficjalnego dystrybutora samochodów i części zamiennych Toyota Motor Polska.

Ceny samochodów marki Toyota

Nowy samochód marki Toyota można kupić już od 36 300 zł. Najtańszy i najmniejszy model to Aygo. Kolejny tani samochód to Toyota Yaris. Ten niewielki miejski samochód kosztuje ponad 46 tys. zł. Jest to jeden z najchętniej kupowanych samochodów segmentu A w Polsce. 

Toyota posiada także w swojej ofercie samochody rodzinne. Toyotę Auris Kombi można kupić już za ok. 63 400 zł.  Na samochód w typie SUV trzeba przeznaczyć większą kwotę – cena Toyoty RAV4 zaczyna się od 109 900 zł. 

Przy zakupie samochodu marki Toyota warto zwrócić uwagę na rodzaj napędu – jak wspomnieliśmy firma bardzo rozwinęła się w produkcji hybryd. Obecnie na rynek wszedł najnowszy model z najnowocześniejszą wersją hybrydy. Na taki pojazd trzeba przeznaczyć jednak minimum 141 900 zł. 

“Niezawodne Toyoty”

Hasło jakim reklamuje się Toyota, nie bierze się znikąd. Toyota przoduje w wielu rankingach motoryzacyjnych:

  • najcenniejszych marek Forbesa – 9. miejsce (najwyższe wśród marek samochodowych);
  • najbardziej wartościowych marek BRANDZ – 1. miejsce;
  • Wybór Kierowców 2017: 1. miejsce (Toyota została uznana za najbardziej niezawodną markę w Polsce)

Jeśli chodzi o niezawodność modeli Toyota, zdaniem specjalistów, najmniej awaryjne modele w Polsce to: Prius, Auris i Verso. 

Posiadanie samochodu marki Toyota ma jeszcze jeden plus – niski koszt utrzymania. Z zestawienia przygotowanego przez yourmechanic.com wynika, że właściciele Toyoty przez 10 lat eksploatacji muszą wydać na swój samochód około 20 740 zł. Jest to najmniejszy koszt utrzymania wśród innych marek w zestawieniu. 

Liczba sprzedanych samochodów marki Toyota w Polsce

W 2018 r. Polacy kupili 58 695 nowych Toyot, o ponad 55000 więcej niż w roku poprzednim (wzrost o ponad 10%). Kierowcy najczęściej wybierali model Yaris, potem Auris i na trzecim miejscu Corolla. 

Z danych z końca kwietnia 2019 roku wynika, że Toyota sprzedała prawie 55 000 hybryd. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Corolla, RAV4 i Camry. 73% sprzedanych modeli RAV4 to hybrydy, a Corolli 66%.

Nowoczesne technologie

W modelach Toyoty warto zwrócić uwagę na nowy silnik benzynowy 1.2 turbo D-4T 116 KM. Ta jednostka napędowa, wyposażona w podwójny układ chłodzenia, łączy w sobie niskie zużycie paliwa oraz wysokie osiągi. Spalanie w crossoverze Toyoty C-HR wynosi średnio 5,9-6,1/100 km, a z napędem 4×4 i skrzynią Multidrive S 6,7 l/100 km. Cechą charakterystyczną silnika jest lekka masa. Twórcy silnika zaproponowali w najnowszych modelach innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu Toyota ma lepszy rozkład masy, prowadzi się dynamicznie i przyspiesza z łatwością. Dzięki takiemu silnikowi, bezpieczniej można wykonać manewr wyprzedzania. 

W eksploatacji samochodu marki Toyota sporym atutem jest możliwość zaoszczędzenia nawet 20% paliwa w porównaniu do silników bez utraty dynamiki.  

Rozwój pojazdów hybrydowych

Toyota ma w swojej ofercie auta hybrydowe, które zdobywają uznanie coraz większej liczby kierowców. Hybrydy Toyoty generują niższe koszty eksploatacji, chociażby dlatego, że nie posiadają wielu części, które są narażone na zużycie w tradycyjnych silnikach. Dodatkowo, hybrydy Toyoty są bezawaryjne. W 2016 roku Toyota Prius została po raz kolejny uznana za najmniej awaryjną hybrydę w kategorii 6-letnich i 7-letnich aut oraz 8-letnich i 9-letnich z segmentu D. 

Hybrydy mają także bogate wyposażenie, m.in. bezstopniową przekładnię E-CVT gwarantującą płynną i bezszelestną pracę silnika, klimatyzację automatyczną i siedem poduszek powietrznych. Klimatyzacja w hybrydowych Toyotach jest elektryczna, tym samym jest całkowicie niezależna od napędu hybrydy.

Ile kosztuje ubezpieczenie Toyoty?

W rankingu cen OC rankomat.pl Toyota zajmuje drugie miejsce (na 11 najczęściej ubezpieczanych marek). Obowiązkowe ubezpieczenie Toyoty kosztowało w I kwartale 2019 roku średnio 626 zł i było tylko o 6 zł droższe od OC Skody – najtańszej marki w rankingu. Sprawdziliśmy również ceny OC i AC na najpopularniejsze modele Toyoty, proponowane przykładowym posiadaczom samochodów tej marki.

Ceny ubezpieczeń OC dla marki Toyota

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC
Toyota Yaris Kobieta, 26 lat, mazowieckie 60% Aviva 614 zł
Toyota Prius Mężczyzna, 40 lat, pomorskie 60% AXA 558  zł
Toyota Aygo Mężczyzna, 60 lat, małopolskie 60% Aviva 350 zł
Toyota Auris Kobieta, 58  lat, śląskie 50% Link4 680 zł
Toyota Corolla Mężczyzna, 38 lat, opolskie 60% Aviva 406 zł
Toyota Avensis Kobieta, 66 lat, świętokrzyskie 60% Aviva 398 zł 
Toyota Camry Mężczyzna, 29 lat, łódzkie 60% Aviva 501 zł
Toyota Land Cruiser Mężczyzna, 32 lata, mazowieckie 60% Link4 495 zł
Toyota RAV4 Mężczyzna, 50 lat, pomorskie 60% Uniqa 562 zł

Sprawdź ceny OC dla marki Toyota

Ceny ubezpieczeń AC dla marki Toyota

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena AC
Toyota Yaris Kobieta, 26 lat, mazowieckie 60% Aviva 390 zł
Toyota Prius Mężczyzna, 40 lat, pomorskie 60% AXA 550  zł
Toyota Aygo Mężczyzna, 60 lat, małopolskie 60% Aviva 489 zł
Toyota Auris Kobieta, 58  lat, śląskie 60% Link4 490 zł
Toyota Corolla Mężczyzna, 38 lat, opolskie 60% Aviva 601 zł
Toyota Avensis Kobieta, 66 lat, świętokrzyskie 60% Aviva 598 zł 
Toyota Camry Mężczyzna, 29 lat, łódzkie 60% Aviva 700 zł
Toyota Land Cruiser Mężczyzna, 32 lata, mazowieckie 60% Link4 490 zł
Toyota RAV4 Mężczyzna, 50 lat, pomorskie 60% Uniqa 472 zł

Sprawdź ceny AC dla marki Toyota

Wpływ na ceny OC proponowane właścicielom Toyot ma wiele czynników, związanych z kierowcą i samochodem. Do najważniejszych należy wiek kierowcy, doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, wypracowane zniżki za bezszkodową jazdę oraz: pojemność silnika, rok produkcji auta, a nawet jego charakter (np. miejski, sportowy)

Podsumowanie

Toyota powstała prawie sto lat temu w Japonii za sprawą Sachisiego Toyody. Dziś jest wiodącą marką motoryzacyjną na całym świecie. Nowe technologie połączone z precyzją gwarantują wysoką pozycję marki na rynku światowym. Toyota promuje obecnie napęd hybrydowy i zwiększa swój zasięg na rynku hybryd. Toyota ma w swojej ofercie małe, miejskie samochody, rodzinne, SUV-y oraz legendarny model Camry.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny