[Głosów: 31 Średnia: 4.8]

Ubezpieczenie direct to polisa nabywana w modelu sprzedaży bezpośredniej – przez Internet lub telefon. Obliczenie składki i wybór najkorzystniejszej oferty odbywa się online, a transakcja może zostać sfinalizowana przelewem tradycyjnym, elektronicznym lub przy osobistym odbiorze polisy.

Ubezpieczenie direct – zalety

Do głównych zalet zakupu ubezpieczenia kanałem direct należą:

  • możliwość znalezienia najtańszej polisy,
  • brak konieczności wychodzenia z domu,
  • szybkość zrealizowania transakcji,
  • możliwość porównania różnych ofert w jednym miejscu np. w porównywarce ubezpieczeń.

Jak to działa?

Wystarczy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, wpisać wszystkie potrzebne dane, a następnie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Istnieje także możliwość skontaktowania się z telefonicznym konsultantem, który przeprowadzi przez cały proces zakupu polisy. Jeśli klient zdecyduje się na zakup oc online, dokument zostanie przesłany na jego skrzynkę mailową kilka minut po zakończeniu transakcji.

Czy takie ubezpieczenie jest ważne?

Ubezpieczenie direct jest pełnoprawnym dokumentem, takim samym jak polisa zakupiona w oddziale ubezpieczyciela. Ubezpieczenia jest honorowane przez służby uprawnione do jego kontroli.

Czy zakup ubezpieczenia direct jest bezpieczny?

Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia w kalkulatorze internetowym, nie musisz się niczego obawiać. Wszystkie przekazane przez Ciebie dane są w pełni chronione oraz odpowiednio przechowywane. Dostęp mają do nich wyłącznie współpracujący z porównywarką partnerzy, czyli towarzystwa ubezpieczeniowe.

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet o 20%!

Porównaj Ceny