Zakup ubezpieczenia OC za pośrednictwem banku? Tak! Już kolejna instytucja finansowa oferuje zarówno samochodowe OC, jak i dodatkowe polisy komunikacyjne. Sprawdzamy, w jaki sposób można ubezpieczyć auto w ING Banku Śląskim.
OC w ING to tak naprawdę OC w PZU. To właśnie znany polski ubezpieczyciel oferuje swoje produkty za pośrednictwem banku. Ubezpieczeniem może zostać objęty nie tylko samochód osobowy, ale także motocykl, skuter oraz auto dostawcze lub ciężarowe.
OC w ING Banku
Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawowo, co oznacza, że bez względu na miejsce zakupu polisy, klient zostaje objęty dokładnie taką sama ochroną. W ramach samochodowego OC, ubezpieczony może liczyć na pokrycie kosztów szkód spowodowanych osobom trzecim (zarówno osobowych, jak i majątkowych). W przypadku zakupu polisy za pośrednictwem banku ING, ubezpieczyciel (PZU) zobowiązuje się dodatkowo do zorganizowania naprawy na miejscu zdarzenia oraz odholowania pojazdów (sprawcy i poszkodowanego). Jeśli to klient towarzystwa zostanie poszkodowany, PZU bierze na siebie cały proces likwidacji szkody (tzw. bezpośrednia likwidacja szkody). Klient kontaktuje się więc z własnym ubezpieczycielem, ten wypłaca mu odszkodowanie, a następnie zwraca się z tzw. regresem do towarzystwa sprawcy zdarzenia. Jak kupić polisę? Wystarczy wejść na stronę internetową banku i kliknąć opcję „kup polisę”. Użytkownik zostanie przekierowany do serwisu PZU, gdzie może uzupełnić formularz oraz sfinalizować transakcję online.
Autocasco w ING
Ubezpieczenie AC kupione za pośrednictwem banku ING gwarantuje ochronę w razie uszkodzenia, zniszczenia lub utraty pojazdu, zniszczenia jego części lub wyposażenia, a także bezpłatny pakiet podstawowych usług assistance takich jak np. holowanie czy samochód zastępczy. Klient ma możliwość dopasowania zakresu ochrony polisy AC do własnych potrzeb. Może wybrać jeden z dwóch wariantów naprawy auta, do zrealizowania w jednym z 1200 współpracujących warsztatów:
- serwisowy – do naprawy użyte zostaną oryginalne części producenta,
- optymalny – do naprawy użyte zostaną wysokiej jakości zamienniki.
Istnieje również możliwość rozszerzenia ochrony o wariant Auto Non Stop. Wybierając tę opcję, klient będzie mógł liczyć na wypożyczenie auta zastępczego na cały okres naprawy jego pojazdu, a towarzystwo zorganizuje:
- odholowanie uszkodzonego auta do warsztatu,
- podstawienie klientowi samochodu zastępczego,
- naprawę samochodu i rozliczenie bezpośrednio na linii ubezpieczyciel-warsztat.
Klienci, którzy nie potrzebują pełnej ochrony w ramach ubezpieczenia Autocasco, mogą skorzystać z wariantu AC Mini, który zapewni wypłatę odszkodowania w trzech sytuacjach:
- uszkodzenie auta w wyniku zderzenia ze zwierzęciem (zobacz więcej w artykule „Ubezpieczenie samochodu od zdarzeń losowych – które warto wybrać?”
- kradzież lub zdemolowanie auta i jego wyposażenia,
- uszkodzenie auta w wyniku działania żywiołu.
Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne w banku ING
Poza obowiązkowym OC oraz popularnym Autocasco, kierowcy mają możliwość dokupienia kilku polis dodatkowych.
- Pomoc w drodze Super – ubezpieczenie assistance, zapewniające pomoc w przypadku uszkodzenia lub awarii auta,
- NNW – chroni kierowcę oraz jego pasażerów,
- Auto Szyba – ochrona szyb.
Ubezpieczenie w ING Banku Śląskim – co warto wiedzieć?
Po zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego za pośrednictwem ING, ochrona zaczyna obowiązywać następnego dnia i trwa przez 12 miesięcy. Bank umożliwia opłacenie polisy jednorazowo lub w wygodnych (półrocznych lub kwartalnych) ratach. Płatności można dokonać online, bezpośrednio po wypełnieniu wniosku ubezpieczeniowego. Jeśli klient, jego małżonek lub partner posiada ubezpieczenie PZU Dom, otrzyma zniżkę na polisę komunikacyjną w wysokości 100 zł (pod warunkiem, że zdecyduje się na zakup co najmniej dwóch produktów spośród OC, AC i NNW). Przed podpisaniem umowy, warto zapoznać się z OWU (ogólnymi warunkami ubezpieczenia), które szczegółowo omawiają zakres ochrony poszczególnych polis.