Najtańsze OC i AC dla BMW za 402 złote

BMW to niemiecka marka, która zawładnęła sercami wielu kierowców na całym świecie. Na zakup samochodu marki BMW trzeba jednak przeznaczyć sporo pieniędzy. Jego utrzymanie też nie należy do najtańszych. Sprawdzamy, jak wysokie są to koszty.

Marka BMW ma swój początek w lotnictwie. W 1916 r. Gustav Otto i Karl Popp założyli Bayerische Flugzeug Werke (BFW) – Bawarską Fabrykę Samolotów. Rok później jej nazwa została zmieniona na Bayerische Motoren Werke (BMW) – Bawarską Fabrykę Silników. Od czasu powstania, niezmienione pozostało logo BMW – jest to szachownica w barwach Bawarii, która symbolizuje krąg śmigła.

BMW początkowo produkowało silniki lotnicze i motocyklowe. W 1923 r. z fabryki wyjechał pierwszy motocykl, a w 1928 r. pierwszy samochód Dixi 3/15. Obecnie BMW to światowy lider wśród producentów samochodów i motocykli segmentu premium. Pojazdy marki BMW produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami. Dzięki temu odznaczają się doskonałą jakością.

Popularność BMW

W 2018 r., w rankingu popularności wyszukiwania modeli pojazdów w serwisie otomoto, liderem został model BMW serii 3. Najwięcej wyszukiwań miały auta czarne z silnikiem benzynowym, typu sedan. Również z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR wynika, że BMW było najpopularniejsze wśród aut luksusowych w Polsce.

W kwietniu tego roku BMW sprzedało najwięcej nowych aut (1891 sztuk), a w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych samochodów znalazło się aż pięć modeli BMW.

Ceny nowego BMW

Samochody BMW niestety nie są tanie. Najtańszy z szerokiej gamy pojazdów to BMW Serii 2 Active Tourer, który można kupić od 112 100 zł. BMW ma m.in. w swojej ofercie wersje cabrio – cena BMW Serii 2 Cabrio to ok. 150 300 zł, BMW Serii 4 Cabrio od 208 800 zł, a BMW Serii 8 Cabrio od 515 400 zł.  Popularne modele BMW X można kupić już od 137 000 zł. Najdroższy w ofercie BMW i8 Roadster to wydatek minimum 688 000 zł.

Innowacje BMW

Bezpieczeństwo i dynamika nie muszą się wykluczać – świadczą o tym najnowsze samochody marki BMW. BMW postawiło na lekki i sztywny materiał np. karbon zastosowany w kabinie pasażerskiej, aluminium w podwoziu, stal o wysokiej wytrzymałości w karoserii, ultranowoczesne stopy magnezu w silniku. Kabina z karbonu zapewnia maksymalną ochronę w czasie wypadku, jest przy tym lekka, co rekompensuje masę akumulatora wysokonapięciowego. Kiedyś zastosowanie karbonu było niemożliwe ze względu na ręczną produkcję, teraz dzięki produkcji włókien węglowych we własnym zakresie, BMW może stosować je w masowej produkcji samochodów. BMW ma także elementy poprawiające aerodynamikę np. sterowanie klapami powietrza, aktywny spojler tylny czy zasłona powietrza w pasie przednim. Dzięki temu BMW uzyskało optymalny współczynnik oporu powietrza. Ogranicza to hałas wewnątrz auta, ma wpływ na wydajność i stabilność jazdy.

Koszty użytkowania samochodu marki BMW

Kupując używany pojazd, zawsze trzeba liczyć się z wydatkami, związanymi z modernizacją zużytych elementów. Nie inaczej jest z modelami BMW. Jednak w tym przypadku inwestycja może być dość kosztowna – drogie są zarówno części zamienne, jaki i usługi serwisowe. Przykładowo, w używanych BMW serii 5 E39 trzeba uważać na automatyczne skrzynie biegów, które lubią być awaryjne, a ich wymiana może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Częstych napraw wymaga także elektryka, np. sterowniki, rezystory a nawet silniczki wycieraczek – koszt ich wymiany sięga niejednokrotnie kilkuset złotych.

Większość samochodów marki BMW posiada silniki o dużej pojemności i mocy, co zazwyczaj (szczególnie w starszych modelach) wiąże się ze sporym zużyciem paliwa. Osoby planujące zakup samochodu marki BMW powinny więc brać także pod uwagę ewentualne wysokie koszty ponoszone podczas tankowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC BMW

BMW jest zdecydowanie jedną z najdroższych marek w ubezpieczeniu OC. Z rankingu rankomat. pl za I półrocze 2019 r. wynika, że kierowcy płacili za ubezpieczenie OC BMW średnio 904 zł, czyli o 31,6% więcej niż wynosiła średnia cena OC w kraju (687 zł). (Sprawdź jak kupić tanie ubezpieczenie OC dla BMW)

Wysokie koszty ubezpieczenia samochodu marki BMW mogą wynikać z zazwyczaj wysokiej pojemności silnika (im większa pojemność, tym droższe może być OC). Auta tej marki są też często ubezpieczane przez młodych kierowców, a to również powoduje podwyższenie składki. Właściciele samochodów marki BMW płacą także więcej za polisy AC niż np. posiadacze Fiatów czy Skody, głównie z powodu wyższej wartości pojazdu (z reguły im wyższa suma ubezpieczenia tym wyższa składka). Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty OC i AC, jakie otrzymali użytkownicy korzystający z naszego kalkulatora OC:

Ceny ubezpieczeń OC dla marki BMW

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC
BMW X5 Mężczyzna, 45 lat, opolskie 60% AXA 490 zł
BMW Serii 1 Mężczyzna, 21 lat, mazowieckie 60% AXA 550  zł
BMW Serii 2 Kobieta, 33 lata, świętokrzyskie 60% Uniqa 600 zł
BMW Z4 Roadster Kobieta, 60 lata, łódzkie 60% Link4 402 zł
BMW Serii 5 Mężczyzna, 57 lat, mazowieckie 60% AXA 509 zł
BMW X1 Kobieta, 38 lat, pomorskie 60% Uniqa 599 zł 
BMW X2 Mężczyzna, 40 lat, mazowieckie 60% Link4 550 zł

Sprawdź ceny OC dla marki BMW

Ceny ubezpieczeń AC dla marki BMW

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena AC
BMW X5 Mężczyzna, 45 lat, opolskie 60% AXA 600 zł
BMW Serii 1 Mężczyzna, 21 lat, mazowieckie 60% LINK4 649  zł
BMW Serii 2 Kobieta, 33 lata, świętokrzyskie 60% Uniqa 759 zł
BMW Z4 Roadster Kobieta, 60 lata, łódzkie 60% Link4 612 zł
BMW Serii 5 Mężczyzna, 57 lat, mazowieckie 60% AXA 808 zł
BMW X1 Kobieta, 38 lat, pomorskie 60% AXA 898 zł 
BMW X2 Mężczyzna, 40 lat, mazowieckie 60% LINK4 935 zł

Sprawdź ceny AC dla marki BMW

Podsumowanie

BMW należy do segmentu aut luksusowych. Miłośników tej marki nie odstraszają wysokie ceny pojazdów, ani spore koszty utrzymania. Rekompensuje je wysoki komfort jazdy oraz bogate wyposażenie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny