Już wiemy jak w liczbach wyglądał cały rynek direct w 2013 roku. Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że przez telefon i internet kierowcy zakupili 5,18 mln polis. Na konto ubezpieczycieli wpłynęło 1,175 mld złotych składki z tego tytułu. Myślicie, że to dużo, czy mało?

Z tego artykułu dowiesz się:

Liczby te, według ekspertów PIU, oznaczają stabilizację rynku? Zapytacie dlaczego? W roku 2012 z tytułu polis sprzedanych w systemie direct zebrano o 1,2 proc więcej składki, a  konkretnie 1 888 mln złotych.

Jakie prognozy?

Mimo, że rok 2013 dla directów nie okazał się przełomowy, to wciąż uważa się, że ubezpieczenia sprzedawane w tym systemie będą cieszyły się zainteresowaniem kierowców. Niosąc pomoc kierowcom i szukając tanich i dobrych ubezpieczeń ubezpieczamy-auto.pl na pewno również się temu przysłuży.

 

1 direct 2013

Na stronie PIU możemy przeczytać wypowiedź eksperta PIU:

Wraz z rozwojem smartfonów, rosło będzie zainteresowanie klientów kupnem polis za pomocą najprostszych dostępnych narzędzi, które zawsze są pod ręką – mówi Paweł Zylm, przewodniczący Zespołu ds. Ubezpieczeń Direct PIU.

Zdecydowanie się z tym zgadzamy. Doskonale wiemy, jak szybko jesteśmy w stanie znaleźć w naszym kalkulatorze tanie ubezpieczenie OC lub dobry pakiet z autocasco. Wcale nie musicie nam wierzyć na słowo. Przecież możecie sprawdzić sami – wystarczy wypełnić formularz lub policzyć oferty razem z agentem pod numerem 22 466 46 66.

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny