Zakup ubezpieczenia OC za pośrednictwem banku? Tak! Już kolejna instytucja finansowa oferuje zarówno samochodowe OC, jak i dodatkowe polisy komunikacyjne. Sprawdzamy, w jaki sposób można ubezpieczyć auto w ING Banku Śląskim.

OC w ING to tak naprawdę OC w PZU. To właśnie znany polski ubezpieczyciel oferuje swoje produkty za pośrednictwem banku. Ubezpieczeniem może zostać objęty nie tylko samochód osobowy, ale także motocykl, skuter oraz auto dostawcze lub ciężarowe.

OC w ING Banku

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawowo, co oznacza, że bez względu na miejsce zakupu polisy, klient zostaje objęty dokładnie taką sama ochroną. W ramach samochodowego OC, ubezpieczony może liczyć na pokrycie kosztów szkód spowodowanych osobom trzecim (zarówno osobowych, jak i majątkowych). W przypadku zakupu polisy za pośrednictwem banku ING, ubezpieczyciel (PZU) zobowiązuje się dodatkowo do zorganizowania naprawy na miejscu zdarzenia oraz odholowania pojazdów (sprawcy i poszkodowanego). Jeśli to klient towarzystwa zostanie poszkodowany, PZU bierze na siebie cały proces likwidacji szkody (tzw. bezpośrednia likwidacja szkody). Klient kontaktuje się więc z własnym ubezpieczycielem, ten wypłaca mu odszkodowanie, a następnie zwraca się z tzw. regresem do towarzystwa sprawcy zdarzenia.  Jak kupić polisę? Wystarczy wejść na stronę internetową banku i kliknąć opcję „kup polisę”. Użytkownik zostanie przekierowany do serwisu PZU, gdzie może uzupełnić formularz oraz sfinalizować transakcję online.

Autocasco w ING

Ubezpieczenie AC kupione za pośrednictwem banku ING gwarantuje ochronę w razie uszkodzenia, zniszczenia lub utraty pojazdu, zniszczenia jego części lub wyposażenia, a także bezpłatny pakiet podstawowych usług assistance takich jak np. holowanie czy samochód zastępczy. Klient ma możliwość dopasowania zakresu ochrony polisy AC do własnych potrzeb. Może wybrać jeden z dwóch wariantów naprawy auta, do zrealizowania w jednym z 1200 współpracujących warsztatów:

  • serwisowy – do naprawy użyte zostaną oryginalne części producenta,
  • optymalny –  do naprawy użyte zostaną wysokiej jakości zamienniki.

Istnieje również możliwość rozszerzenia ochrony  o wariant Auto Non Stop. Wybierając tę opcję, klient będzie mógł liczyć na wypożyczenie auta zastępczego na cały okres naprawy jego pojazdu, a towarzystwo zorganizuje:

  • odholowanie uszkodzonego auta do warsztatu,
  • podstawienie klientowi samochodu zastępczego,
  • naprawę samochodu  i rozliczenie bezpośrednio na linii ubezpieczyciel-warsztat.

Klienci, którzy nie potrzebują pełnej ochrony w ramach ubezpieczenia Autocasco, mogą skorzystać z wariantu AC Mini, który zapewni wypłatę odszkodowania w trzech sytuacjach:

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne w banku ING

Poza obowiązkowym OC oraz popularnym Autocasco, kierowcy mają możliwość dokupienia kilku polis dodatkowych.

  • Pomoc w drodze Super – ubezpieczenie assistance, zapewniające pomoc w przypadku uszkodzenia lub awarii auta,
  • NNW – chroni kierowcę oraz jego pasażerów,
  • Auto Szyba – ochrona szyb.

Ubezpieczenie w ING Banku Śląskim – co warto wiedzieć?

Po zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego za pośrednictwem ING, ochrona zaczyna obowiązywać następnego dnia i trwa przez 12 miesięcy. Bank umożliwia opłacenie polisy jednorazowo lub w wygodnych (półrocznych lub kwartalnych) ratach. Płatności można dokonać online, bezpośrednio po wypełnieniu wniosku ubezpieczeniowego. Jeśli klient, jego małżonek lub partner posiada ubezpieczenie PZU Dom, otrzyma zniżkę na polisę komunikacyjną w wysokości 100 zł (pod warunkiem, że zdecyduje się na zakup co najmniej dwóch produktów spośród OC, AC i NNW). Przed podpisaniem umowy, warto zapoznać się z OWU (ogólnymi warunkami ubezpieczenia), które szczegółowo omawiają zakres ochrony poszczególnych polis.

Aleksandra Stefanska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 roku zawodowo związana z dziennikarstwem. Współpracowała z największymi serwisami internetowymi w kraju, tworząc materiały reportażowe i informacyjne. Prywatnie miłośniczka dalekich podróży i tematyki parentingowej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny