[Głosów:46    Średnia:4.5/5]

Ubezpieczenia Proama

Proama to jedna z najmłodszych, ale też najszybciej rozwijających się firm na polskim rynku ubezpieczeniowym. Oferuje swoim klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a dzięki prowadzeniu szeroko zakrojonych działań reklamowych, zakorzenia się w ich świadomości. Firma chcąc dotrzeć do różnych klientów, proponuje sprzedaż swoich usług w sposób tradycyjny – u agentów ubezpieczeniowych i dealerów samochodowych, a także nowoczesny – przez Internet i telefon. Proama ubezpiecza w Polsce już ponad milion klientów.

OC w Proama – przekonaj się, że warto

Ubezpieczenie OC zapewnia pomoc w likwidacji szkód wyrządzonych jego posiadaczom przez osoby trzecie. Obowiązek posiadania OC jest regulowany ustawowo, a jego brak grozi finansowymi konsekwencjami. Ubezpieczyciele prześcigają się w próbach przyciągnięcia klientów atrakcyjnymi dodatkami do ubezpieczenia obowiązkowego, a Proama w tej konkurencji zdecydowanie wychodzi na prowadzenie. Kupując OC klienci bez dodatkowych opłat mogą liczyć na:

 • wsparcie osobistego doradcy, który udziela profesjonalnych i spersonalizowanych porad,
 • Assistance Wypadkowy,
 • możliwość wyrobienia Zielonej Karty,
 • nawet 70 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców

banner-kup-oc-od-480-zl

AC w Proama

Ubezpieczenie AC pokrywa koszty naprawy auta uszkodzonego wskutek zdarzeń losowych, takich jak kolizje i wypadki drogowe, działanie żywiołów oraz akty wandalizmu. Ubezpieczony może także liczyć na odszkodowanie w przypadku kradzieży auta. Proama daje klientom do wyboru dwa warianty AC:

 • Casco ASO,
 • Casco Komfortowy

Oba warianty zawierają szeroki zakres świadczeń takich jak:

 • ubezpieczenie od kradzieży, (więcej o ubezpieczeniu samochodu od kradzieży)
 • all-risk – ochrona wszystkich zniżek,
 • przeniesienie zniżek z OC,
 • możliwość wypłaty odszkodowania w gotówce,
 • brak amortyzacji części,
 • door-to-door – darmowe odwiezienie samochodu z warsztatu we wskazane przez klienta miejsce po ukończeniu naprawy,
 • wybór sposobu likwidacji szkody – serwisowy lub warsztatowy,
 • naprawa poza granicami Polski (do 1000 euro),

Jedyną cechą różniącą oba warianty jest możliwość naprawy samochodu w Autoryzowanym Serwisie Obsługi – taką opcję posiada tylko Casco ASO.

All risk w Proama

Proama oferuje ochronę od wszystkich zdarzeń losowych, które mogą skutkować uszkodzeniem lub kradzieżą samochodu. Formuła nie obejmuje zdarzeń, które uwzględniono w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń Komunikacyjnych Proama.

Assistance w Proama

Proama oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług Assistance. Podstawowy pakiet tzw. Assistance Wypadkowy dodawany jest bezpłatnie do obowiązkowego OC. Bardziej rozbudowane wersje ubezpieczenia dostępne są w dwóch wariantach:

 • Mini Assistance – stanowi pomoc w przypadku większości zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas podróży i obowiązuje na terenie Polski,
 • Super Assistance – najbardziej bogata wersja Assistance, która zapewnia ubezpieczonemu pomoc niemal w każdej sytuacji na drodze, dodatkowo swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Polskę, ale też większość krajów europejskich.

Sprawdź także:

BLS – bezpośrednia likwidacja szkód
Zielona Karta

NNW w Proama

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu, śmierci lub pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

Korzyści z NNW w Proama:

 • ochrona obejmuje kierowcę i pasażerów,
 • suma ubezpieczenia na każdą osobę – 20 tys. zł.,
 • obowiązuje na terenie Polski i większości państw europejskich.

Nawet 70% zniżki dla bezszkodowych kierowców

Proama docenia bezszkodowych kierowców i oferuje im nawet 70% zniżki na OC i AC. Mogą otrzymać ją wszyscy kierowcy, którzy na poprzedniej polisie mieli minimum 50% zniżki. Dodatkowo, jeżeli klient nie posiadał na swoim koncie żadnej szkody z OC w ciągu ostatnich 12 miesięcy (okres przed podpisaniem nowej umowy z Proama) oraz 36 miesięcy z AC, to zniżkę w wysokości 70% klient otrzyma również na AC.

Kalkulator OC i AC w Proama

Proama oddaje do dyspozycji swoich klientów kalkulator OC i AC, dzięki któremu samodzielnie można obliczyć cenę polisy. Formularz jest prostu w obsłudze, jednak największą jego wadą jest to, że wyświetla jedynie oferty towarzystwa Proama. Użytkownik nie ma możliwości porównania kilku towarzystw w jednym miejscu, ani gwarancji, że inne towarzystwo nie zaoferuje lepszej oferty. Dodatkowym minusem kalkulatora w Proama jest konieczność podania szczegółowych danych osobowych – poza imieniem i nazwiskiem, w formularzu należy wpisać swój numer PESEL. Oblicz OC/AC w kalkulatorze w 7 minut!

baner-kalkulacja-oc

Zgłoszenie szkody w Proama

Wystąpienie szkody można zgłosić:

 • telefonicznie przez infolinię (pon-pt w godz. 8.00-18.00)
 • przez dowolną osobę, niekoniecznie przez poszkodowanego
 • z Assistance przez infolinię czynną całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Przed rozmową telefoniczną należy przygotować numer polisy, o który zapyta konsultant.

Wypowiedzenie OC Proama

Klient może wypowiedzieć umowę OC najpóźniej na jeden dzień przed upływem terminu obowiązywania obecnej polisy. W innym wypadku zostanie ona automatycznie odnowiona. Należy pamiętać, że kontynuacja polisy nie nastąpi w przypadku nabycia pojazdu i posiadania OC po zbywcy. Jeśli klient zawarł umowę telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu, może od niej odstąpić w terminie do 30 dnia od jej podpisania. Wzór dokumentu wypowiedzenia umowy można wygenerować za pośrednictwem tej strony: http://wypowiadamoc.pl/

Kontakt Proama

ul. Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

fax. 815 815 810

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00)

815 815 815

obsługa klienta: doradcy@proama.pl

likwidacja szkód: szkody@proama.pl

strona internetowa: www.proama.pl/

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00