Ubezpieczenia Proama

Proama to jedna z najmłodszych, ale też najszybciej rozwijających się firm na polskim rynku ubezpieczeniowym. Oferuje swoim klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, a dzięki prowadzeniu szeroko zakrojonych działań reklamowych, zakorzenia się w ich świadomości. Firma chcąc dotrzeć do różnych klientów, proponuje sprzedaż swoich usług w sposób tradycyjny – u agentów ubezpieczeniowych i dealerów samochodowych, a także nowoczesny – przez Internet i telefon. Proama ubezpiecza w Polsce już ponad milion klientów.

OC w Proama - przekonaj się, że warto

Ubezpieczenie samochodu zapewnia pomoc w likwidacji szkód wyrządzonych jego posiadaczom przez osoby trzecie. Obowiązek posiadania OC jest regulowany ustawowo, a jego brak grozi finansowymi konsekwencjami. Ubezpieczyciele prześcigają się w próbach przyciągnięcia klientów atrakcyjnymi dodatkami do ubezpieczenia obowiązkowego, a Proama w tej konkurencji zdecydowanie wychodzi na prowadzenie. Kupując OC klienci bez dodatkowych opłat mogą liczyć na:

 • wsparcie osobistego doradcy, który udziela profesjonalnych i spersonalizowanych porad,
 • Assistance Wypadkowy,
 • możliwość wyrobienia Zielonej Karty,
 • nawet 70 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców
banner-kup-oc-od-480-zl

AC w Proama

Ubezpieczenie AC pokrywa koszty naprawy auta uszkodzonego wskutek zdarzeń losowych, takich jak kolizje i wypadki drogowe, działanie żywiołów oraz akty wandalizmu. Ubezpieczony może także liczyć na odszkodowanie w przypadku kradzieży auta. Proama daje klientom do wyboru dwa warianty AC:

 • Casco ASO,
 • Casco Komfortowy

Oba warianty zawierają szeroki zakres świadczeń takich jak:

 • ubezpieczenie od kradzieży, (więcej o ubezpieczeniu samochodu od kradzieży)
 • all-risk - ochrona wszystkich zniżek,
 • przeniesienie zniżek z OC,
 • możliwość wypłaty odszkodowania w gotówce,
 • brak amortyzacji części,
 • door-to-door - darmowe odwiezienie samochodu z warsztatu we wskazane przez klienta miejsce po ukończeniu naprawy,
 • wybór sposobu likwidacji szkody - serwisowy lub warsztatowy,
 • naprawa poza granicami Polski (do 1000 euro),

Jedyną cechą różniącą oba warianty jest możliwość naprawy samochodu w Autoryzowanym Serwisie Obsługi – taką opcję posiada tylko Casco ASO.

All risk w Proama

Proama oferuje ochronę od wszystkich zdarzeń losowych, które mogą skutkować uszkodzeniem lub kradzieżą samochodu. Formuła nie obejmuje zdarzeń, które uwzględniono w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń Komunikacyjnych Proama.

Assistance w Proama

Proama oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług Assistance. Podstawowy pakiet tzw. Assistance Wypadkowy dodawany jest bezpłatnie do obowiązkowego OC. Bardziej rozbudowane wersje ubezpieczenia dostępne są w dwóch wariantach:

 • Mini Assistance – stanowi pomoc w przypadku większości zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas podróży i obowiązuje na terenie Polski,
 • Super Assistance – najbardziej bogata wersja Assistance, która zapewnia ubezpieczonemu pomoc niemal w każdej sytuacji na drodze, dodatkowo swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Polskę, ale też większość krajów europejskich.
Sprawdź także: BLS - bezpośrednia likwidacja szkód Zielona Karta

NNW w Proama

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu, śmierci lub pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

Korzyści z NNW w Proama:

 • ochrona obejmuje kierowcę i pasażerów,
 • suma ubezpieczenia na każdą osobę - 20 tys. zł.,
 • obowiązuje na terenie Polski i większości państw europejskich.

Nawet 70% zniżki dla bezszkodowych kierowców

Proama docenia bezszkodowych kierowców i oferuje im nawet 70% zniżki na OC i AC. Mogą otrzymać ją wszyscy kierowcy, którzy na poprzedniej polisie mieli minimum 50% zniżki. Dodatkowo, jeżeli klient nie posiadał na swoim koncie żadnej szkody z OC w ciągu ostatnich 12 miesięcy (okres przed podpisaniem nowej umowy z Proama) oraz 36 miesięcy z AC, to zniżkę w wysokości 70% klient otrzyma również na AC.

Kalkulator OC i AC w Proama

Proama oddaje do dyspozycji swoich klientów kalkulator OC i AC, dzięki któremu samodzielnie można obliczyć cenę polisy. Formularz jest prostu w obsłudze, jednak największą jego wadą jest to, że wyświetla jedynie oferty towarzystwa Proama. Użytkownik nie ma możliwości porównania kilku towarzystw w jednym miejscu, ani gwarancji, że inne towarzystwo nie zaoferuje lepszej oferty. Dodatkowym minusem kalkulatora w Proama jest konieczność podania szczegółowych danych osobowych – poza imieniem i nazwiskiem, w formularzu należy wpisać swój numer PESEL. Oblicz OC/AC w kalkulatorze w 7 minut!

baner-kalkulacja-oc

Zgłoszenie szkody w Proama

Wystąpienie szkody można zgłosić:

 • telefonicznie przez infolinię (pon-pt w godz. 8.00-18.00)
 • przez dowolną osobę, niekoniecznie przez poszkodowanego
 • z Assistance przez infolinię czynną całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Przed rozmową telefoniczną należy przygotować numer polisy, o który zapyta konsultant.

Wypowiedzenie OC Proama

Klient może wypowiedzieć umowę OC najpóźniej na jeden dzień przed upływem terminu obowiązywania obecnej polisy. W innym wypadku zostanie ona automatycznie odnowiona. Należy pamiętać, że kontynuacja polisy nie nastąpi w przypadku nabycia pojazdu i posiadania OC po zbywcy. Jeśli klient zawarł umowę telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu, może od niej odstąpić w terminie do 30 dnia od jej podpisania. Wzór dokumentu wypowiedzenia umowy można wygenerować za pośrednictwem tej strony: http://wypowiadamoc.pl/

Kontakt Proama

ul. Senatorska 18, 00-082 Warszawa, Oferta: nr tel.: 815 815 815, pon.-pt.: 8:00-20:00, adres e-mail: doradcy@proama.pl, Obsługa klienta: nr tel.: 815 815 815, pon.-pt.: 8:00-17:00, adres e-mail: centrumklienta@proama.pl, Likwidacja szkód: nr tel.: 815 815 815, pon.-pt.: 8:00-18:00, adres e-mail: szkody@proama.pl

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - Proama

ul. Senatorska 18, 00-082 Warszawa

Oferta:
nr tel.: 815 815 815
pon.-pt.: 8:00-20:00
adres e-mail: doradcy@proama.pl

Obsługa klienta:
nr tel.: 815 815 815
pon.-pt.: 8:00-17:00
adres e-mail: centrumklienta@proama.pl

Likwidacja szkód:
nr tel.: 815 815 815
pon.-pt.: 8:00-18:00
adres e-mail: szkody@proama.pl
Likwidacja szkód:
Subscribe
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Koala
7 lat temu

OC z AC all inclusive wyszło naprawdę korzystnie. Mam 2 letnie auto i w porównaniu do jego wartości to wcale nie przepłaciłem

Mati
7 lat temu

Idą wakacje dokupiłem sobie do OC dodatkowe ubezpieczenie assistance wole dmuchać na zimne. Polecam każdemu kto się wybiera na wakacje. Lepiej zapłacić parę groszy więcej i mieć spokojną głowę na urlopie.

gosc
7 lat temu

Fajnie, że w kalkulatorze nie musiałem podawać swojego nr telefonu. Unikam umieszczania swoich danych teleadresowych w necie. U nich nie musiałem i dzięki temu kupiłem ubezpieczenie bo cena była bardzo artakcyjna

Bolek
7 lat temu

Mogę polecić ubezpieczenie oc w proama. Nie ma co się oszukiwać taniej nie bedzie, ale z takimi towarzystwami jak proama zawsze można coś ugrać:)

Jajko
7 lat temu

Fajne pakiety oc z ac i to w dobrej cenie. Polecam Proame

goblin
7 lat temu
Reply to  Jajko

A brałeś z NNW czy bez?

grysik
7 lat temu
Reply to  goblin

Tak kupiłem cały pakiet z asistance też. I zapłaciłem 1500 zl za ubezpieczenie 3 letniego fiata.

depmods
7 lat temu

Ja dziękuje za taką porównywarkę na ich stronie gdzie jak nie podam nr pesel to ani rusz dalej. Nie będę im udostępniał takich danych jak nawet nie wiem czy zdecyduje się na ich ofertę.

biemdabliu
7 lat temu
Reply to  depmods

To skorzystaj z porównywarki nie na stronie proamy tylko na niezależnej porównywarce i tam zobaczysz jaką proama ma ofertę. Z tego co kojarzę są całkiem tani. Ja u nich nie mam ubezpieczenia ale jeden z tańszych ubezpieczycieli

depmods
7 lat temu
Reply to  biemdabliu

Skorzystałem ale proama i tak nie miała nic ciekawego do zaoferowania.

gosc1234
7 lat temu

Miałem ubezpieczenie w Proamie ale to już jakieś dwa lata temu. Nie narzekam. Raz miałem stłuczkę nie z mojej winy i nie było większych problemów z wypłatą pieniędzy. Nie wiem jak teraz to wygląda ale pewnie jak będą mieć jakąś dobrą cenę to do nich wrócę. Puki co mam ubezpieczenie OC i AC w PZU miałem taniej ale jak furka się zestarzeje to i już nie będę potrzebował ac to kto wie.

Abelard
7 lat temu

Zdecydowanie nie polecam, całe szczęście ze już tylko miesiąc i kończy mi się z nimi umowa. Ktoś zarysował mi auto na parkingu a miałem ubezpieczenie oc i ac. Tyle co musiałem czekać na decyzję i wypłatę to stwierdzam ze nie warto.

natkannnn
7 lat temu

Proama przekonała mnie do siebie ceną oc. Zakres ochrony wszędzie jest taki sam wiec kupiłem ubezpieczenie samochodu tam gdzie jest najtaniej.

gruby345
7 lat temu

Ja tam dziękuje za taką porówywarke gdzie musze podać pesel przy sprawdzaniu ceny. rozumiem jak się już zdecyduje ale nie na początku. skutecznie mnie odstraszyli

korolina
7 lat temu

Mam ubezpieczone już mieszkanie w proamie i teraz dokupiłam oc w bardzo dobrej cenie. Polecam tym co chcą zaoszczędzić

miso
4 lat temu

Rok temu ubezpieczałem auto w linku a teraz Proama zaoferowała mi ubezpieczenie 3 stówki tańsze

rySik
4 lat temu

Lipna ta ich stona nie dość ze musze podać nr telefonu mail to jeszcze pesel a co jak sie nie zdecyduje a przez te wszystkie zgody beda mnie nękać parę kolejnych lat

anonim
4 lat temu
Reply to  rySik

Ale to w czym problem, skożystaj z niezależnej poruwnywarki tam nie musisz podwac sfoich dancyh

Witus Kol
4 lat temu

Porównałem sobie oferty dla mojego Saba 2002 r. 2.0 silnik i proama ma najlepszą ofertę. Jedynie co to nie patrzyłem na HDI bo ich nie lubie.

damiano
4 lat temu

Kiedyś z ciekawości wpisałem w porównywarkę dane mojej furki (Seat Ibiza 2012 r. 1,4) i całkiem fajnie wyszła mi cena OC,AC i Asisstance. Zobaczymy jak będzie mi się kończyło ubezpieczenie jaka będzie ich oferta.

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny