Ubezpieczenie OC i AC dla marki Renault już za 380 zł

Francuska firma Renault każdego roku powiększa grono swoich klientów. Samochody tej marki cieszą się popularnością na całym świecie, głównie z powodu niskiej ceny zakupu oraz niewielkich kosztów eksploatacji. Sprawdzamy, z jakimi wydatkami wiąże się zakup samochodu marki Renault.

Spółka Renault została oficjalnie założona w 1899 r. we Francji przez trzech braci – Louisa, Marcela i Fernanda. Niestety, pozostała ona w ich wspólnym posiadaniu bardzo krótko. W 1903 roku, podczas wyścigów samochodowych zginął Marcel Renault, trzy lata później, ze względów zdrowotnych z przedsiębiorstwa odszedł drugi z braci Fernand. Gdy w 1909 roku zmarł, nazwa spółki została zmieniona na Les Automobiles Renault.

Obecnie, koncern Renault jest liderem pod względem globalnej sprzedaży aut oraz drugim na świecie producentem samochodów. Renault  produkuje nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze, sportowe, ciągniki i wagony kolejowe.

Ceny Renault

Najmniejszy i zarazem najtańszy z samochodów osobowych Renault Clio można kupić już od 43 900 zł. Kierowcy, którzy wolą trochę większy samochód, np. Renault Megane muszą przeznaczyć na niego ok. 63 000 zł. W klasie limuzyn, model Renault Talisman kosztuje 99 990 zł, natomiast samochody terenowe tej marki to wydatek około 130 000 zł. Renault Kangoo, najtańszy z samochodów dostawczych, kosztuje około 70 000 zł, natomiast koszt zakupu Renaulta Traffica lub Mastera jest wyższy: 92 000 – 122 000 zł.

Popularność marki

Według rankingu SAMAR, do najczęściej kupowanych nowych modeli Renault należy Clio. W 2018 roku sprzedano 2021 sztuk tych pojazdów. Kolejne miejsca zajmują Renault Captur (1736 sprzedanych sztuk) i Renault Megane (1523 sztuki).

Popularność tej marki nie dziwi. Stosunkowo niska cena w połączeniu z dobrym wyposażeniem standardowym zachęca kierowców do zakupu. Renault w ostatnich latach wprowadził także nowe technologie, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Obecnie, nawet najmniejszy z modeli Renault Clio otrzymał pięć gwiazdek w teście bezpieczeństwa przeprowadzonym przez Euro NCAP. 

Koszt eksploatacji

Wśród polskich kierowców dużą popularnością cieszą się nie tylko nowe, ale również używane samochody marki Renault. Z ich zalet wymienia się zazwyczaj tanie i łatwe do nabycia części zamienne. Przed zakupem używanego samochodu warto jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu jego stanu technicznego – już w kilkuletnich autach zaleca się wymianę  niektórych elementów. 

Samochody marki Renault mają zazwyczaj silniki o niewielkiej pojemności. Dzięki temu, ich właściciele sporo oszczędzają podczas tankowania paliwa. 

Klasa wyższa pojazdów Renault

Renault posiada w swojej ofercie także pojazdy, które należą do wyższej klasy na rynku motoryzacyjnym. Warto na przykład zwrócić uwagę na limuzynę Talisman, crossover Espace oraz SUV Koleos. Wygląd tych pojazdów jest unikatowy, a komfortowa jazda jest dodatkowym atutem. W tych modelach zostały użyte nowe technologie tj. system 4CONTROL z czterema kołami skrętnymi w modelach Escape i Talisman oraz napęd na dwa lub cztery koła w modelu Koleos.

Marka Renault wprowadziła silniki benzynowe wysokoprężne, które umożliwiają wysokie osiągi, nie obciążając portfela kierowcy ani środowiska. Są zgodne z normami 6.2, dotyczącymi zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Wyznacznikiem wyższej klasy Renault jest charakterystyczny układ świateł Full LED czy też wnętrze wyposażone w czarną skórę z czerwonymi przeszyciami. Renault postawił także na bezpieczeństwo. W niektórych modelach tej marki znajduje się regulator prędkości, który ostrzega przed zbyt małym odstępem od samochodu z przodu w trakcie jazdy, a także system wykrywania pieszych.

Ceny ubezpieczenia OC i AC 

Posiadacze samochodów marki Renault mogą cieszyć się tanim OC. W rankingu najtańszych cen OC Rankomat.pl ta marka uplasowała się na czwartym miejscu. W pierwszym kwartale tego roku ubezpieczenie OC Renault kosztowało średnio 627 zł i było niewiele droższe od najtańszej w rankingu Skody (620 zł).

Pamiętajmy jednak, że ceny OC zależą nie tylko od marki pojazdu. Ważniejsza w ocenie ryzyka ubezpieczenia samochodu jest np. indywidualna historia OC właściciela, jego miejsce zamieszkania, wiek oraz staż za kierownicą. Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty OC, przedstawiane właścicielom różnych modeli samochodów marki Renault

Ceny ubezpieczeń OC dla marki Renault

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC
Renault Laguna Mężczyzna, 59 lat, mazowieckie 60% LINK4 434 zł
Renault Koleos Kobieta, 25 lat, pomorskie 60% UNIQA 499  zł
Renault Talisman Mężczyzna, 45 lat, małopolskie 60% AXA 501 zł
Renault Clio Kobieta, 64  lata, dolnośląskie 60% LINK4 380 zł
Renault Megane Kobieta, 49 lat, opolskie 60% LINK4 409 zł
Renault Captur Mężczyzna, 38 lat, świętokrzyskie 60% AXA 424 zł 

Sprawdź ceny OC dla marki Renault

Właściciele samochodów marki Renault ponoszą zazwyczaj także niewielkie koszty związane z ubezpieczeniem autocasco (AC). Wpływ na wysokość składki ma suma ubezpieczenia, rok produkcji pojazdu, miejsce parkowania oraz informacje związane z jego właścicielem (wiek, lata posiadania prawa jazdy, wypracowane zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy).

Ceny ubezpieczeń AC dla marki Renault

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena AC
Renault Laguna Mężczyzna, 59 lat, mazowieckie 60% LINK4 517 zł
Renault Koleos Kobieta, 25 lat, pomorskie 60% LINK4 499  zł
Renault Talisman Mężczyzna, 45 lat, małopolskie 60% AXA 601 zł
Renault Clio Kobieta, 64  lata, dolnośląskie 60% Allianz 399 zł
Renault Megane Kobieta, 49 lat, opolskie 60% Uniqa 480 zł
Renault Captur Mężczyzna, 38 lat, świętokrzyskie 60% Allianz 561 zł 
Renault Laguna Mężczyzna, 59 lat, mazowieckie 60% LINK4 475 zł

Sprawdź ceny AC dla marki Renault

Podsumowanie

Renault jest popularnym pojazdem na polskich drogach. Samochody tej marki są tanie i ekonomiczne w użytkowaniu. Koncern Renault stawia na bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. Firma dba także o środowisko, produkując samochody w normie 6.2 i  ograniczając emisję spalin.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny