Towarzystwo ubezpieczeniowe Trasti pochodzi ze Słowenii, ale działa także na terenie innych państw:

 • Chorwacji,
 • Bośni i Hercegowiny,
 • Macedonii Północnej,
 • Serbii,
 • Czarnogóry.

Trasti oferuje ubezpieczenia komunikacyjne jak OC, AC, NNW, assistance. Firma wchodzi w skład Zavarovalnica Triglav, czyli jednego z największych towarzystw ubezpieczeń działających na obszarze Europy Południowej.

Ubezpieczenia komunikacyjne w Trasti

Trasti działa również na polskim rynku ubezpieczeń. To innowacyjna marka oferująca swoim klientom polisy obowiązkowe, czyli OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej), a także ubezpieczenia dodatkowe jak autocasco, assistance i  NNW.

W ofercie Trasti znajduje się także Assistance Opony zapewniające organizację pomocy w przypadku uszkodzenia koła, opony, dętki czy Assistance Holowanie gwarantujące odholowanie pojazdu uszkodzonego w wyniku wypadku.

Dla chętnych towarzystwo przygotowało również ubezpieczenie szyb oraz Zieloną Kartę, która jest bezpłatna dla osób mających w Trasti wykupioną polisę OC.

Ważne! W niektórych krajach nie wystarczy polskie OC, kierowca musi mieć Zieloną Kartę, która chroni przed odpowiedzialnością w przypadku spowodowania wypadku czy kolizji poza granicami Polski.

Polisa OC w Trasti

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi pamiętać o wykupieniu polisy od odpowiedzialności cywilnej. Za brak ważnego ubezpieczenia OC nakładane są wysokie kary finansowe.

Konieczność posiadania OC wynika z przepisów Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 roku.

Ubezpieczenie OC samochodu zabezpiecza przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych przez kierowcę pojazdu w wyniku kolizji, wypadku drogowego. OC chroni więc osoby poszkodowane w zdarzeniach drogowych, zapewniając im wypłatę świadczenia na pokrycie skutków szkody lub odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

Ważne! Polisa OC przypisana jest do danego pojazdu, nie do właściciela!

Polisa assistance w Trasti

Assistance oferowane w Trasti zapewnia pomoc w razie awarii lub wypadku na drodze. Towarzystwo ubezpiecza pojazdy do 20 lat eksploatacji i daje możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb kierowcy.

Na pomoc mogą liczyć osoby, których samochód uległ awarii, brał udział w wypadku lub został skradziony. W zakresie tej ochrony Trasti oferuje:

 • naprawę,
 • holowanie,
 • pomoc w kontynuacji podróży,
 • zorganizowaniu noclegu.

Assistance to tzw. pomoc w podróży, która obejmuje naprawę w miejscu zdarzenia lub odholowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, czy miejsca wskazanego przez kierowcę. W zależności od wybranego wariantu assistance zapewnia:

 • samochód zastępczy,
 • nocleg w hotelu do 3 dni od zdarzenia,
 • pokrycie kosztów kontynuowania podróży innym środkiem transportu.

Trasti oferuje kompleksową pomoc w poszczególnych wariantach ASS także w przypadku zdarzeń jak zgubienie kluczyków, brak paliwa czy zatankowanie niewłaściwego paliwa, a nawet rozładowany akumulator.

Więcej przeczytasz tutaj: Ubezpieczenie Assistance (ASS) - czym jest i co obejmuje?

Ubezpieczenie NNW w Trasti

W Trasti można wykupić ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. NNW zapewnia ochronę w przypadku uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci ubezpieczonego, do których doszło na skutek wypadku związanego z ruchem pojazdu, wsiadaniem i wysiadaniem z samochodu.

Trasti oferuje wysokie sumy ubezpieczenia (50, 100 oraz 200 tys. złotych), ochronę kierowców na terenie Polski oraz Europy. Ubezpieczający z wieloletnim doświadczeniem i wypracowanymi zniżkami za bezszkodową jazdę mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Jak przebiega zgłoszenie szkody w Trasti?

Jak przebiega zgłoszenie szkody w Trasti? Najszybszą metodą poinformowania towarzystwa o zajściu jest wypełnienie formularza online. Dzięki temu sprawa zostaje natychmiast przekazana do odpowiedniego departamentu, co przyspiesza proces wypłaty świadczeń. Po potrzymaniu wypełnionego formularza pracownik towarzystwa kontaktuje się z ubezpieczonym w ciągu 4 godzin roboczych.

Szkodę można zgłosić także telefonicznie – infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 (22 250 93 73), a także wysyłając przygotowane dokumenty na adres e-mail (szkody@trasti.pl) lub tradycyjną pocztą:

Trasti

Skr. Envelo 206

00-935 Warszawa

Wnioskując o wypłatę świadczenia należy pamiętać o prawidłowym wypełnieniu dokumentów i podaniu niezbędnych danych:

 • numeru polisy ubezpieczeniowej,
 • opisu zdarzenia, okoliczności, czasu (można dołączyć protokół spisany przez policję lub oświadczenie sprawcy),
 • danych osobowych (imię, nazwisko, PESEL ubezpieczonego) oraz adresowych.

Jak wypowiedzieć umowę OC w Trasti?

Aby wypowiedzieć umowę w Trasti, należy wypełnić zamieszczony na stronie internetowej formularz i przesłać na adres mailowy: kontakt@trasti.pl lub tradycyjną pocztą na wspomniany powyżej adres.

OC najczęściej wypowiadane jest na koniec trwania aktualnej umowy (najpóźniej dzień przed upływem terminu, na jaki została zawarta umowa) oraz w momencie zakupu samochodu (gdy nowy właściciel chce nabyć inną polisę i zrezygnować z ubezpieczenia zakupionego przez poprzedniego właściciela).

Wypowiedzenie umowy można również złożyć, gdy została ona automatycznie przedłużona, ale kierowca zakupił inną polisę i obecnie posiada dwa ubezpieczenia.

Jakie opinie ma towarzystwo Trasti?

Za nową, innowacyjną na polskim rynku ubezpieczeń marką Trasti stoją solidni i doświadczeni partnerzy – Triglav, towarzystwo notowane na giełdzie w Ljubljanie oraz SwissRe, jeden z największych reasekuratorów ubezpieczeń na świecie.

Trasti to marka handlowa spółki HPI GMA, która jest operatorem procesów sprzedaży, obsługi polis i wypłaty świadczeń. Hasło simply fair (po prostu fair) odzwierciedla ideę założycielską oraz misję Trasti. Produkty towarzystwa mają być proste, jednocześnie powinny spełniać wymagania klientów i odpowiadać ich potrzebom.

Oferta Trasti to nowość w Polsce (od marca 2021 roku działa w naszym kraju), jednak jej ciągłe poszerzanie sprawia, że dociera do coraz większej grupy zainteresowanych. Jakie opinie ma Trasti? Przede wszystkim nie znalazło się w grupie towarzystw, na które wpłynęła największa liczba skarg do Rzecznika Finansowego. To jeden z wyznaczników, który można brać pod uwagę szukając towarzystwa godnego zaufania.

Analizując opinie klientów na temat Trasti, zauważamy, że wśród największych zalet wymienia się:

 • możliwość szybkiego zakupu polisy przez Internet,
 • nieskomplikowane formularze,
 • interesujące, atrakcyjne promocje i oferty (Zielona Karta za darmo w przypadku zakupu ubezpieczenia OC),
 • bardzo krótki czas oczekiwania na przygotowanie propozycji ubezpieczenia,
 • niskie ceny polis,
 • możliwość rozbicia płatności na raty bez dodatkowych kosztów.

Adres towarzystwa ubezpieczeniowego

Dane kontaktowe - Trasti

Trasti
Skr. Envelo 206
00-935 Warszawa
------------
HPI GMA Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30/63, 00-116 Warszawa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny