kobiety sprawdzają ofertę ubezpieczenia samochodu w PKO Banku Polskim
2 stycznia 2019 (aktualizacja 6 listopada 2019)
[Głosów:43    Średnia:3.7/5]

PKO Bank Polski nawiązał współpracę z kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu jego zmotoryzowani klienci mogą zakupić ubezpieczenie samochodu oraz zawrzeć umowę o jedno z wielu dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń. Dowiedz się, jak zakupić ubezpieczenie OC właśnie w tym banku.

PKO Bank Polski w porozumieniu z towarzystwami ubezpieczeniowymi proponuje kilka ciekawych produktów ubezpieczeniowych. Aktualnie w jego ofercie dostępne są produkty następujących ubezpieczycieli: Benefia, InterRisk, Link 4, PKO Ubezpieczenia i Proama. Jeżeli obawiasz się zmiany ceny ubezpieczenia i tym samym podwyżki, w PKO Banku Polskim ubezpieczenie OC wraz z dodatkowymi polisami możesz zakupić nawet z półrocznym wyprzedzeniem.

Jak nabyć ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim?

Aktualnie umowę o polisę OC lub jedno z ubezpieczeń dodatkowych możesz zawrzeć we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego oraz wybranych agencjach. Listę agencji oferujących ubezpieczenia znajdziesz na internetowej stronie banku. Jednocześnie jego przedstawiciele zapewniają, że już w pierwszym kwartale 2019 roku wszyscy zainteresowani będą mogli zakupić ubezpieczenie również:

  • w aplikacji mobilnej IKO,
  • poprzez serwis transakcyjny IPKO.

Jeżeli musisz zakupić ubezpieczenie OC jeszcze w tym roku, czeka Cię osobiste spotkanie z pracownikiem banku. W rozmowie z doradcą uzyskasz informację o wysokości składki – zostanie Ci ona podana po przeprowadzeniu kalkulacji na podstawie wskazanych informacji.

Ubezpieczenie OC wraz z Zieloną Kartą w PKO Banku Polskim

Czym wyróżnia się oferta PKO Banku Polskiego? Ubezpieczenie OC jest oferowane wraz z Zieloną Kartą, którą otrzymasz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Taka propozycja może być dla Ciebie szczególnie korzystna, jeżeli często podróżujesz za granicę. Bank zapewnia również, że każdy produkt dostępny w jego ofercie – w tym Zielona Karta – ma taki sam zakres ochrony, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dodatkowe ubezpieczenia w ofercie PKO Banku Polskiego

Ubezpieczenie OC nie jest jedynym, które proponuje PKO Bank Polski. Jeżeli chcesz skorzystać również z dodatkowych polis, możesz zakupić:

  • ubezpieczenie AC. Jest ono dostępne w 3 wariantach, czyli: ASO, Warsztat i Mini. W zależności od wybranego wariantu, naprawa pojazdu może odbyć się np. w serwisie ASO na częściach oryginalnych serwisowych. Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje wszystkie państwa europejskie, w tym europejską część Rosji i Turcji;
  • ubezpieczenie Car Assistance. Otrzymasz pomoc techniczną m.in. po uszkodzeniu opony na drodze. Tutaj również dostępne są 3 warianty: Mini, Midi i Super. Limit odpowiedzialności ubezpieczyciela zależy od wariantu, który wybierzesz. W razie awarii lub kradzieży samochodu możesz liczyć na pojazd zastępczy;
  • ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Dostępne są 3 sumy ubezpieczenia do wyboru na każdą z osób – 20, 50 i 100 tys. zł. Kierowca i pasażerowie są objęci ochroną na terenie wszystkich państw europejskich oraz europejskich części Rosji i Turcji.
  •  

Jak zgłosić szkodę?

Ponieważ PKO Bank Polski współpracuje z kilkoma ubezpieczycielami, droga zgłaszania szkody z OC, AC, NNW czy Zielonej Karty zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, na ofertę którego się zdecydowałeś. Przykładowo:

  • Benefia przyjmuje zgłoszenia szkód telefonicznie (pod numerem 22 501 35 57) w godzinach od 6 do 22; mailowo (zgłoszenia.compensa.pko@vigekspert.pl) i poprzez formularz zamieszczony na jej stronie internetowej (www.compensa.pl);
  • jeżeli zdecydowałeś się na ofertę Inter Risk, szkodę możesz zgłosić telefonicznie (22 212 20 12), za pośrednictwem operatora pocztowego (skrytka pocztowa nr 3334, 40-610 Katowice) lub wypełniając formularz na stronie internetowej ubezpieczyciela (www.interrisk.pl/interrisk/zglos-szkode/).

Szczegółowe informacje o sposobach zgłaszania szkód znajdziesz na stronie internetowej PKO Banku Polskiego.

Ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim – czy warto?

Jednym z największych atutów oferty przygotowanej przez PKO Bank Polski jest współpraca z wieloma ubezpieczycielami co przekłada się na duży wybór. Dodatkowo bank zadbał, aby zakres ochrony w przypadku każdej polisy był taki sam, co pozwala kierować się przy wyborze wyłącznie ceną zarówno w przypadku ubezpieczenia OC, jak i dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli oferta przedstawiona przez pracownika PKO Banku Polskiego będzie kusząca, warto ją rozważyć.

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
edward Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
edward
Gość
edward

Witam. Prosząc o ofertę podsunięto mi do podpisu zgodę na przekazanie danych osobowych objętych tajemnicą bankową oczywiście bardzo drobnym drukiem i nie informując słownie .Dane przekazywane są do kilku ubezpieczalni. Moim zdaniem takie postępowanie przez PKO bp jest nie właściwe nawet bardzo.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00