Wiemy doskonale jak ważne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia – odpowiednio dobranego do potrzeb i oczekiwań kierowcy. W momencie wypadku – OC, AC lub assistance jest wręcz niezbędne (OC nawet konieczne, bo obowiązkowe). Równie ważna jest ochrona domu lub mieszkania. Przedstawiamy zatem kilka sposobów na dobre i tanie ubezpieczenie nieruchomości.

Łącz ubezpieczenia w pakiecie

W pakiecie taniej. Tak było od zawsze i właściwie nie ma odstępstw od tej reguły. Jeśli chcesz kupić OC i AC – zrób to w jednej firmie. Może nawet zaoszczędzisz na tyle, że będziesz mógł dokupić ubezpieczenie domu lub mieszkania?

No właśnie… sprawdź koniecznie jakie oferty łączone przygotuje dla Ciebie Twoja firma.

Wiemy, że niektóre towarzystwa wręcz wyspecjalizowały się w ułatwianiu klientom życia. Bo czyż nie wygodniej jest załatwić kompleksową ochronę całego majątku (bądź jego wybranych elementów) podczas jednej rozmowy z agentem? W dodatku z gwarancją oszczędności pieniędzy.

Porównywarka ubezpieczamy-auto.pl znalazła godne polecenia pakiety, które łączą ze sobą ochronę domu i samochodu. Oferty Ergo Hestii o nazwie Hestia 1 i Hestia 7 obejmują mieszkanie lub dom, samochód i na dodatek jeszcze ubezpieczenie w razie wypadku. W zależności od wybranej propozycji zakres będzie węższy lub szerszy. Jest jeszcze jeden pakiet, o nazwie Ergo 7, w którym można samodzielnie wybrać poszczególne elementy polisy – z jednej rzeczy rezygnując, przy innej zwiększając zakres do maksimum.

Przeczytaj także:
Zielona Karta
BLS – bezpośrednia likwidacja szkód

To tylko jeden przykład pakietów „łączonych”. Na rynku ubezpieczeniowym jest ich naprawdę sporo.

Dodatkowe promocje

oc dom i samochód

Przy szukaniu różnego rodzaju powiązań między ubezpieczeniami mieszkania i samochodu odkryliśmy, że za bezszkodową jazdę w niektórych towarzystwach dostaje się zniżkę na polisę mieszkaniową lub odwrotnie. Kiedy długo ubezpiecza się dom, można kupić tańsze OC. Przykładem może być Proama, która proponuje 10% zniżki na ochronę samochodu, jeśli ma się polisę dla nieruchomości.

Dbaj o dom jak o samochód

Porównywarka OC ubezpieczamy-auto.pl specjalizuje się w polisach samochodowych, ale wie również, że o dom lub mieszkanie też trzeba dbać. Posiadając ubezpieczenie auta jesteś spokojnym, bo nie straszne Ci żadne szkody. Tak samo powinieneś myśleć o domu, bo przecież z pewnością lubisz do niego wracać…

Znalezienie odpowiedniej polisy nie musi wcale być trudne. Wystarczy, że skorzystasz z odpowiednich narzędzi. Na przykład ubezpieczenie domu na rankomat.pl jest nie tylko proste, ale także daje możliwość rozwinięcia swojej wiedzy o ubezpieczeniach.

Pamiętaj

Podobnie jak w przypadku AC, dokładnie sprawdzaj co obejmuje twoje ubezpieczenie. Koniecznie zapoznaj się przynajmniej z najważniejszymi pojęciami OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), zakresem ochrony i wyłączeniami od odpowiedzialności ubezpieczyciela.

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny