Polisa OC dla marki Opel już za 350 zł!

Niemiecka marka Opel powstała w XIX wieku i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kierowców. Sprawdziliśmy, ile kosztuje nowy Opel, jakie innowacje są wykorzystywane do jego produkcji i czy warto kupić używany model. 

Nazwa Opel pochodzi od nazwiska niemieckiego przemysłowca Adama Opla, który w 1862 r. skonstruował pierwszą maszynę do szycia. Dopiero po jego śmierci, z inicjatywy żony i synów Opla, rozpoczęto prace nad produkcją pojazdów. Pierwszy samochód wyprodukowano w 1899 r. Pod koniec lat 20. XX wieku Opel był największym producentem na rynku motoryzacyjnym. Dziś samochody tej marki znane są na całym świecie. 

Ile kosztuje nowy model Opla?

Najtańszego z modeli, Opla Corsę, można kupić już za 48 050 zł, natomiast na Opla Adam trzeba przeznaczyć niewiele więcej, bo 52 400 zł. Popularne w Polsce Ople Astry są nieco droższe, a ich ceny zaczynają się od 71 700 zł. Na inny, znany w naszym kraju model Opel Insignia, trzeba wydać już co najmniej 102 450 zł. 

W rodzinie Opla znajdują się także crossovery (najtańszy z nich Crossland X można kupić od 62 950 zł) oraz samochody dostawcze. Kosztują one co najmniej 70 400 zł (Opel Combo). 

Opel stosuje najnowsze technologie

Producenci Opla stawiają na nowoczesność, bezpieczeństwo i wygodę kierowcy. W najnowszych modelach Opla zostały zastosowane np. adaptacyjne reflektory AFL LED, które zwiększają widoczność po zmroku oraz adaptacyjny tempomat ACC, który pozwala zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Dla osób które nie lubią parkowania, Opel przygotował system wspomagania APA, który przy prędkości poniżej 30 km/h wykrywa dogodne miejsce, a następnie wspomaga manewrowanie pojazdem. Kierowcy pozostaje tylko sterowanie pedałem gazu, hamulca i biegami. Nowe Ople są także wyposażone w panoramiczne kamery 180̊ lub 360̊.

Na uwagę zasługują również fotele AGR montowane w niektórych modelach Opla, które dopasowują się do sylwetki kierowcy. Powstały one dzięki współpracy producenta z niemieckim niezależnym stowarzyszeniem lekarzy i terapeutów. Nowe Ople posiadają także bezkluczykowy system Open and Start, który pozwala na otwieranie pojazdu bez wyjmowania kluczyków z kieszeni. Komfortowym rozwiązaniem są również elektrycznie sterowane drzwi bagażnika.  

Czy warto kupić używanego Opla?

Używane Ople cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kierowców. Na polskich drogach, bez trudu można zobaczyć kilkunastoletnie lub starsze auta tej marki. Główną ich zaletą jest stosunkowo mała awaryjność w porównaniu do wieku oraz niskie koszty utrzymania.

Do najczęściej kupowanych samochodów marki Opel należy Corsa. Jest to miejskie auto, klasy B, przeznaczone raczej do pokonywania krótkich tras. Corsa idealnie nadaje się na pierwszy samochód młodego kierowcy. Auto polecane jest głównie osobom, które podróżują same lub we dwoje, ponieważ w środku nie ma za wiele miejsca. Na rynku przeważają modele z silnikami benzynowymi, jednak często zakładana jest w nich instalacja gazowa. Niewiele jest natomiast modeli z silnikami diesla.

Samochody z popularnymi silnikami benzynowymi 1.0 nie posiadają niestety dużej dynamiki - rozpędzają się do 100 km/h w ciągu 16 s. Ich właściciele skarżą się często na awarie łańcucha rozrządu i korozję. Plusem tych pojazdów jest natomiast dość bogate wyposażenie w starszych modelach, takie jak np. tempomat, reflektory ksenonowe czy czujniki parkowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC Opla?

W I półroczu 2019 r. średnia cena ubezpieczenia samochodu dla Opla wyniosła 653 zł. Tym samym, marka Opel znalazła się na 6.miejscu w naszym rankingu najtańszych ubezpieczeń (na 11 najczęściej ubezpieczanych marek). Pamiętajmy jednak, że na cenę OC wpływa nie tylko marka ubezpieczanego pojazdu. Podczas wyceny składki ważniejsza jest np. historia ubezpieczenia kierowcy, jego miejsce zamieszkania czy szczegółowe parametry pojazdu. 

Przeprowadziliśmy kilka przykładowych kalkulacji, aby przekonać się, jak zmieniają się najtańsze oferty OC, po uwzględnieniu modelu pojazdu oraz danych jego właściciela.

 

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena OC
Opel Vivaro Mężczyzna, 49 lat, mazowieckie 60% Allianz 435 zł
Opel Astra Kobieta, 30 lat, małopolskie 60% Aviva 350  zł
Opel Corsa Mężczyzna, 22 lata, opolskie 60% AXA 428 zł
Opel Adam Kobieta, 59 lat, śląskie 60% Link4 395 zł
Opel Insignia Kobieta, 38 lat, mazowieckie 60% Link4 496 zł
Opel Zafira Mężczyzna, 45 lat, mazowieckie 60% Allianz 350 zł 
Opel Mokka Kobieta, 55 lat, świętokrzyskie 60% AXA 340 zł

 

Ceny dobrowolnego ubezpieczenia autocasco zazwyczaj nie są wysokie. Jednak wiele zależy od wartości ubezpieczanego pojazdu (im droższy samochód, tym droższe AC). Podobnie jak w przypadku obowiązkowego OC, ważna jest także m.in. historia ubezpieczenia kierowcy, jego wiek oraz miejsce zamieszkania.

 

Marka Model Właściciel Zniżki Towarzystwo Cena AC
Opel Vivaro Mężczyzna, 49 lat, mazowieckie 60% Allianz 369 zł
Opel Astra Kobieta, 30 lat, małopolskie 60% Aviva 645  zł
Opel Corsa Mężczyzna, 22 lata, opolskie 60% AXA 558 zł
Opel Adam Kobieta, 59 lat, śląskie 60% Link4 421 zł
Opel Insignia Kobieta, 38 lat, mazowieckie 60% Link4 568 zł
Opel Zafira Mężczyzna, 45 lat, mazowieckie 60% Allianz 698 zł 
Opel Mokka Kobieta, 55 lat, świętokrzyskie 60% AXA 547 zł

 

Podsumowanie

Opel to niemiecka marka, która w swojej ofercie ma komfortowe, dobrze wyposażone auta osobowe, crossovery i samochody dostawcze. Innowacyjna technologia przysparza coraz więcej zwolenników nowych modeli tej marki. W Polsce nie brak także nabywców kilkunastoletnich, używanych Opli, głównie z powodu ich taniego utrzymania. Ubezpieczenie samochodu marki Opel zazwyczaj nie jest drogie. Podczas poszukiwania najkorzystniejszej oferty warto jednak porównać ceny i wybrać najtańsze OC bo mogą się one różnić, w zależności od wybranego towarzystwa.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny