[Głosów:555    Średnia:4.4/5]

PZU Ubezpieczenia

Polski Zakład Ubezpieczeń to najdłużej funkcjonująca i prężnie działająca firma na polskim rynku ubezpieczeń. Jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży. Jej udział w rynku ubezpieczeń majątkowych (w tym komunikacyjnych) to ponad 30 proc. W 2014 roku do Grupa PZU przejęła wszystkie akcje towarzystwa Link4, a tym samym stała się jej nowym właścicielem. PZU posiada szeroką ofertę, dostosowaną do profilu niemal każdego klienta i oferuje kompleksową ochronę życia, zdrowia i majątku.

baner-tanie-oc2

OC PZU – sprawdź czy warto

Ubezpieczenie OC powinien posiadać każdy kierowca. W ramach polisy ubezpieczyciel oferuje dokładnie takie same świadczenia, jak każde inne towarzystwo, gdyż warunki OC reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. PZU zachęca klientów do kupna polisy dodawanymi za darmo:

 • Assistance w wersji Komfort (holowanie, samochód zastępczy),
 • Zieloną Kartę.

PZU jako pierwszy polski ubezpieczyciel wprowadził w ramach OC tzw. Bezpośrednią Likwidację Szkody, dzięki której klient posiadający OC w PZU nie musi kontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy w razie kolizji, a proces związany z otrzymaniem odszkodowania przejmuje na siebie PZU.

Ubezpieczenie AC w PZU

Dobrowolne ubezpieczenie Autocasco chroni samochody przed przed zdarzeniami losowymi. PZU oferuje kompleksowe usługi w ramach AC oraz możliwość swobodnego dopasowania usług do ceny, którą klient może przeznaczyć na polisę. Grupa PZU oferuje także szereg dodatków przy zakupie AC:

 • bezpłatny, podstawowy pakiet usług Assistance (holowanie, samochód zastępczy),
 • zniżki na inne ubezpieczenia (szyby, pełna wersja Assistance),
 • promocje dla nowych klientów.

W ramach AC klienci sami określają sposób likwidacji szkody. Do wyboru są dwie opcje:

 • serwisowa – gwarantująca naprawę z użyciem oryginalnych części,
 • optymalna – zakłada korzystanie z wysokiej jakości zamienników.

Porównaj ceny OC AC w kalkulatorze!

 

Klienci, którzy nie potrzebują pełnej wersji ubezpieczenia, mogą wykupić tzw. Małe AC, w którego zakres wchodzą podstawowe usługi Autocasco, czyli wypłata odszkodowania w przypadku:

 • zderzenia ze zwierzęciem,
 • kradzieży lub zniszczenia pojazdu i jego wyposażenia,
 • działania żywiołów (burza, gradobicie itp.).

Więcej na temat tego czy warto inwestować w AC znajdziemy w artykule pt.: „Kiedy opłaca się kupić dodatkowe ubezpieczenie AC?”

NNW w PZU

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, znane jako NNW, gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku:

 • uszczerbku na zdrowiu,
 • śmierci,
 • pokrycia kosztów leczenia i rehabilitacji.

Ubezpieczenie obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów i dotyczy wypadków w związku z użytkowaniem auta – nie tylko jazdy, ale także wsiadania, wysiadania, załadunku itp. PZU oferuje NNW w bardziej korzystnej cenie, jeśli klient decyduje się na jego zakup w pakiecie z OC lub AC.

Przeczytaj także:

BLS – bezpośrednia likwidacja szkód
Zielona Karta

Jakie Assistance oferuje PZU?

Ubezpieczenie assistance gwarantuje pomoc w losowych sytuacjach, które mogą przydarzyć się na drodze. Assistance w zależności od wybranego pakietu gwarantuje różne usługi w związku z wystąpieniem zdarzenia na drodze. PZU oferuje:

 • Assistance Komfort – dodawany bezpłatnie do ubezpieczenia OC lub AC, który obejmuje:

– holowanie,

– samochód zastępczy,

– podstawowe usługi assistance,

 • Assistance Super, który obejmuje m.in.

– transport medyczny,

– dowóz paliwa,

– opiekę nad dziećmi.

Ochrona zniżek w PZU

Każdy kierowca otrzymuje zniżki za bezszkodową jazdę i traci je w momencie kolizji lub  wypadku. W przypadku wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia na drodze, którego efektem jest konieczność wypłacenia przez ubezpieczyciela odszkodowania, kierowca traci zniżki. Jest to szczególnie dotkliwe dla doświadczonych kierowców, którzy na swoje zniżki zapracowali latami bezszkodowej jazdy.

PZU oferuje swoim klientom możliwość wykupienia dodatkowej opcji tzw. ochronę zniżek – nawet 60 %.

Co zyskuje klient?

 • ochronę wypracowanych zniżek już po roku bezszkodowej jazdy,
 • stałą zniżkę, mini wypłaty odszkodowania,
 • niską składkę – od 20 zł.

Kalkulator OC w PZU

Na stronie internetowej ubezpieczyciela dostępny jest specjalnie przygotowany kalkulator OC PZU, który ma pomóc klientowi w wyliczeniu ceny składki. Aby dokonać kalkulacji, należy wpisać dane osobowe, informacje dotyczące samochodu oraz wybrać rodzaj i zakres polisy. Ponadto PZU pozwala na wyliczenie składki tylko dla określonych parametrów samochodu. Są to:

 • masa całkowita nie przekraczająca 3,5 tony,
 • auto zarejestrowane w Polsce,
 • maksymalna wartość rynkowa samochodu – 300 tys. zł.,
 • także wiek auta nie przekraczający 10 lat

Alternatywną opcją wyliczenia ceny ubezpieczenia jest kontakt z infolinią, co w tym przypadku może okazać się szybszym i prostszym rozwiązaniem. Tak jak w przypadku innych TU, również PZU wyświetla jedynie swoje oferty, przez co klient nie ma możliwości porównania i wyboru najkorzystniejszej dla siebie opcji. Użytkowników może zaskoczyć również fakt, że mimo wyliczenia on-line, nie ma możliwości zakupu polisy w ten sam sposób. Potencjalny klient otrzymuje informację, że zakup ubezpieczenia jest możliwy jedynie bezpośrednio w jednym z oddziałów ubezpieczyciela. Porównaj ceny OC w kalkulatorze OC/AC!

baner-porownywarka-oc

Wypowiedzenie OC w PZU

Klient może wypowiedzieć OC w PZU najpóźniej na jeden dzień przed jej zakończeniem. Grupa PZU nie wymaga sporządzenia specjalnego pisma, w związku z czym wypowiadając umowę, należy przygotować standardowy dokument, taki jak w każdym innym towarzystwie i dostarczyć go za pośrednictwem poczty do siedziby firmy. Dokument wypowiedzenia można wygenerować z pomocą tej strony http://wypowiadamoc.pl/. Należy jednak pamiętać, że pismo musi zostać potwierdzone własnoręcznym podpisem ubezpieczonego. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wypowiedzenia w PZU, można skontaktować się z przedstawicielem firmy poprzez infolinię, udać się bezpośrednio do jednego z oddziałów towarzystwa lub umówić się na spotkanie z agentem.

Kontakt PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU S.A.)

Al. Jana Pawła II 24

00-133 Warszawa

Infolinia (dostępna całą dobę)

801 102 102

(22) 566 55 55

Redakcja
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Oblicz ceny online lub zadzwoń do naszego agenta

(22) 270 00 00