PKO Bank Polski nawiązał współpracę z kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu jego zmotoryzowani klienci mogą zakupić ubezpieczenie samochodu oraz zawrzeć umowę o jedno z wielu dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń. Dowiedz się, jak zakupić ubezpieczenie OC właśnie w tym banku.

PKO Bank Polski w porozumieniu z towarzystwami ubezpieczeniowymi proponuje kilka ciekawych produktów ubezpieczeniowych. Aktualnie w jego ofercie dostępne są produkty następujących ubezpieczycieli: Benefia, InterRisk, Link 4, PKO Ubezpieczenia i Proama. Jeżeli obawiasz się zmiany ceny ubezpieczenia i tym samym podwyżki, w PKO Banku Polskim ubezpieczenie OC wraz z dodatkowymi polisami możesz zakupić nawet z półrocznym wyprzedzeniem.

Jak nabyć ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim?

Aktualnie umowę o polisę OC lub jedno z ubezpieczeń dodatkowych możesz zawrzeć we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego oraz wybranych agencjach. Listę agencji oferujących ubezpieczenia znajdziesz na internetowej stronie banku. Jednocześnie jego przedstawiciele zapewniają, że już w pierwszym kwartale 2019 roku wszyscy zainteresowani będą mogli zakupić ubezpieczenie również:

  • w aplikacji mobilnej IKO,
  • poprzez serwis transakcyjny IPKO.

Jeżeli musisz zakupić ubezpieczenie OC jeszcze w tym roku, czeka Cię osobiste spotkanie z pracownikiem banku. W rozmowie z doradcą uzyskasz informację o wysokości składki – zostanie Ci ona podana po przeprowadzeniu kalkulacji na podstawie wskazanych informacji.

Ubezpieczenie OC wraz z Zieloną Kartą w PKO Banku Polskim

Czym wyróżnia się oferta PKO Banku Polskiego? Ubezpieczenie OC jest oferowane wraz z Zieloną Kartą, którą otrzymasz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Taka propozycja może być dla Ciebie szczególnie korzystna, jeżeli często podróżujesz za granicę. Bank zapewnia również, że każdy produkt dostępny w jego ofercie – w tym Zielona Karta – ma taki sam zakres ochrony, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dodatkowe ubezpieczenia w ofercie PKO Banku Polskiego

Ubezpieczenie OC nie jest jedynym, które proponuje PKO Bank Polski. Jeżeli chcesz skorzystać również z dodatkowych polis, możesz zakupić:

  • ubezpieczenie AC. Jest ono dostępne w 3 wariantach, czyli: ASO, Warsztat i Mini. W zależności od wybranego wariantu, naprawa pojazdu może odbyć się np. w serwisie ASO na częściach oryginalnych serwisowych. Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje wszystkie państwa europejskie, w tym europejską część Rosji i Turcji;
  • ubezpieczenie Car Assistance. Otrzymasz pomoc techniczną m.in. po uszkodzeniu opony na drodze. Tutaj również dostępne są 3 warianty: Mini, Midi i Super. Limit odpowiedzialności ubezpieczyciela zależy od wariantu, który wybierzesz. W razie awarii lub kradzieży samochodu możesz liczyć na pojazd zastępczy;
  • ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Dostępne są 3 sumy ubezpieczenia do wyboru na każdą z osób – 20, 50 i 100 tys. zł. Kierowca i pasażerowie są objęci ochroną na terenie wszystkich państw europejskich oraz europejskich części Rosji i Turcji.
  •  

Jak zgłosić szkodę?

Ponieważ PKO Bank Polski współpracuje z kilkoma ubezpieczycielami, droga zgłaszania szkody z OC, AC, NNW czy Zielonej Karty zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, na ofertę którego się zdecydowałeś. Przykładowo:

  • Benefia przyjmuje zgłoszenia szkód telefonicznie (pod numerem 22 501 35 57) w godzinach od 6 do 22; mailowo (zgłoszenia.compensa.pko@vigekspert.pl) i poprzez formularz zamieszczony na jej stronie internetowej (www.compensa.pl);
  • jeżeli zdecydowałeś się na ofertę Inter Risk, szkodę możesz zgłosić telefonicznie (22 212 20 12), za pośrednictwem operatora pocztowego (skrytka pocztowa nr 3334, 40-610 Katowice) lub wypełniając formularz na stronie internetowej ubezpieczyciela (www.interrisk.pl/interrisk/zglos-szkode/).

Szczegółowe informacje o sposobach zgłaszania szkód znajdziesz na stronie internetowej PKO Banku Polskiego.

Ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim – czy warto?

Jednym z największych atutów oferty przygotowanej przez PKO Bank Polski jest współpraca z wieloma ubezpieczycielami co przekłada się na duży wybór. Dodatkowo bank zadbał, aby zakres ochrony w przypadku każdej polisy był taki sam, co pozwala kierować się przy wyborze wyłącznie ceną zarówno w przypadku ubezpieczenia OC, jak i dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jeżeli oferta przedstawiona przez pracownika PKO Banku Polskiego będzie kusząca, warto ją rozważyć.

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
edward
4 lat temu

Witam. Prosząc o ofertę podsunięto mi do podpisu zgodę na przekazanie danych osobowych objętych tajemnicą bankową oczywiście bardzo drobnym drukiem i nie informując słownie .Dane przekazywane są do kilku ubezpieczalni. Moim zdaniem takie postępowanie przez PKO bp jest nie właściwe nawet bardzo.

Katarzyna
2 lat temu

Nie polecam polisy car assistance w pko towarzystwo ubezpieczeń sa. Opłaciłam składkę za wariant super. Niestety nie mogę otrzymać samochodu zastępczego na czas naprawy w warsztacie, bo mój samochód nie był unieruchomiony. Miałam uszkodzone drzwi i mogłam sama dostarczyć samochód do naprawy. Okazuje się że samochód należy się tylko w przypadku kradzieży lub unieruchomienia pojazdu w miejscu awarii kolizji itp.

×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny