PKO Bank Polski od 2023 roku, po tym jak przestał współpracować z ubezpieczycielami zewnętrznymi, oferuje własną polisę, które funkcjonuje pod nazwą PKO Moto. To oferta skierowana do kierowców i właścicieli pojazdów, którzy szukają szerokiej i konkurencyjnej oferty.
- Jak nabyć ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim?
- Ubezpieczenie OC wraz z Zieloną Kartą w PKO Banku Polskim
- Dodatkowe ubezpieczenia w ofercie PKO Banku Polskiego
- Jak zgłosić szkodę?
- Ubezpieczenie auta w PKO na raty
- Ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim – czy warto?
- FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim
PKO Moto od PKO Ubezpieczenia to kompleksowy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, dostępny w PKO Banku Polskim. Obejmuje on obowiązkowe OC, Autocasco, Auto Assistance, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz Zieloną Kartę. W ramach dodatkowych ubezpieczeń, zmotoryzowani mogą wybierać spośród trzech wariantów AC. W najwyższym wariancie, oprócz ochrony all risk, klienci otrzymują gwarancję użycia oryginalnych części przy naprawie pojazdu. Auto Assistance oferowane jest w czterech opcjach, co pozwala kierowcom wybrać optymalny dla siebie zakres ochrony.
Jak nabyć ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim?
Aktualnie umowę o polisę OC lub jedno z ubezpieczeń dodatkowych możesz zawrzeć we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego oraz wybranych agencjach. Listę agencji oferujących ubezpieczenia znajdziesz na internetowej stronie banku. Jednocześnie jego przedstawiciele zapewniają, że już w pierwszym kwartale 2019 roku wszyscy zainteresowani będą mogli zakupić ubezpieczenie również:
- w aplikacji mobilnej IKO,
- poprzez serwis transakcyjny IPKO.
Korzystając z serwisu lub aplikacji, musisz wejść do zakładki „Moje dokumenty”, a następnie „Ubezpieczenia”. Tak będzie czekał wniosek, do którego wypełnienia będą potrzebne:
- dowód rejestracyjny,
- stan licznika auta,
- podstawowe dane pojazdu.
W następnym kroku można dostosować zakres ubezpieczenia, a następnie wysłać wniosek. Bank obliczy składkę i umożliwi podpisanie umowy.
To szybkie, proste i wygodne. Bank PKO zaznacza również, że dba o bezpieczeństwo danych oraz transakcji. Jeśli więc szukasz wygodnego sposobu na podpisanie umowy ubezpieczeniowej, oferta największego polskiego banku może być rozwiązaniem idealnym.
Ubezpieczenie OC wraz z Zieloną Kartą w PKO Banku Polskim
Czym wyróżnia się oferta PKO Banku Polskiego? Ubezpieczenie OC jest oferowane wraz z Zieloną Kartą, którą otrzymasz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Taka propozycja może być dla Ciebie szczególnie korzystna, jeżeli często podróżujesz za granicę. Bank zapewnia również, że każdy produkt dostępny w jego ofercie – w tym Zielona Karta – ma taki sam zakres ochrony, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego.
Jeśli Zielona Karta jest rozwiązaniem, które cię interesuje, musisz w tej sprawie skontaktować się z bankiem. Według podanych na stronie danych, należy to zrobić 14 dni przed wyjazdem za granicę. Najlepiej sprawę załatwić drogą telefoniczną (+48 81 535 67 68).
Dodatkowe ubezpieczenia w ofercie PKO Banku Polskiego
Ubezpieczenie OC nie jest jedynym, które proponuje PKO Bank Polski. Jeżeli chcesz skorzystać również z dodatkowych polis, możesz zakupić:
- ubezpieczenie AC. Jest ono dostępne w 3 wariantach, czyli: ASO, Warsztat i Mini. W zależności od wybranego wariantu, naprawa pojazdu może odbyć się np. w serwisie ASO na częściach oryginalnych serwisowych. Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje wszystkie państwa europejskie, w tym europejską część Rosji i Turcji;
- ubezpieczenie Car Assistance. Otrzymasz pomoc techniczną m.in. po uszkodzeniu opony na drodze. Tutaj również dostępne są 3 warianty: Mini, Midi i Super. Limit odpowiedzialności ubezpieczyciela zależy od wariantu, który wybierzesz. W razie awarii lub kradzieży samochodu możesz liczyć na pojazd zastępczy;
- ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Dostępne są 3 sumy ubezpieczenia do wyboru na każdą z osób – 20, 50 i 100 tys. zł. Kierowca i pasażerowie są objęci ochroną na terenie wszystkich państw europejskich oraz europejskich części Rosji i Turcji.
- ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmuje ochronę na terenie Polski i innych krajów Europy. Zapewnia pomoc dla wszystkich osób podróżujących autem, oferuje ubezpieczenie nawet do 100 tys. zł, a także świadczenie za pobyt w szpitalu w razie wstrząśnienia mózgu oraz wsparcie finansowe na wypadek śmierci.
Jak zgłosić szkodę?
Aby zgłosić szkodę w PKO Ubezpieczenia, należy pamiętać o poniższych zagadnieniach. Są one kluczowe w kontekście poprawności składania wniosku, a także sprawności przeprowadzania procesu weryfikacyjnego. Klienci, którzy zadbali o prawidłowe przeprowadzenie tego procesu mogą liczyć na szybsze załatwienie sprawy.
- Ubezpieczenie OC – jeśli spowodujesz wypadek, podaj poszkodowanemu numer swojej polisy OC. Uczestnicy wypadku powinni wspólnie wypełnić oświadczenie o zdarzeniu drogowym – wydrukuj dokument lub sprawdź jego treść. Jeśli ktoś został ranny w wypadku, masz obowiązek wezwać policję.
- Auto Assistance – aby uzyskać pomoc drogową, zadzwoń do Centrum Operacyjnego, które działa 24/7 pod numerem: +48 22 264 49 06.
- AC – skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem w ciągu 7 dni roboczych od daty powstania szkody lub dnia, w którym ją odkryłeś.
- NNW – skontaktuj się z ubezpieczycielem w ciągu 14 dni od wypadku lub od momentu otrzymania informacji, że wypadek wpłynął na stan zdrowia Twój lub innych uczestników.
- Zielona Karta – jeśli spowodujesz wypadek w kraju objętym systemem Zielonej Karty, podaj poszkodowanemu szczegóły swojej Zielonej Karty (seria, numer, nazwa towarzystwa ubezpieczeń oraz okres ubezpieczenia) i wspólnie wypełnijcie oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem w ciągu 7 dni od zdarzenia.
W przypadku problemów w załatwieniem sprawy, możesz kontaktować się bezpośrednio z bankiem korzystając z infolinii lub udać się do jednej z placówek rozsianych po całej Polsce (ich lista dostępna jest na stronie PKO Banku Polskiego).
Ubezpieczenie auta w PKO na raty
PKO Bank Polski oferuje możliwość zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych na raty, co umożliwia rozłożenie płatności na określoną w umowie liczbę rat. Oferta PKO Moto jest elastyczna, pozwalając klientom na zakup pojedynczych polis lub pakietów obejmujących OC, AC, NNW i Assistance.
Po więcej szczegółów należy zgłosić się do banku – również drogą elektroniczną – ponieważ oferta ratalna tworzona jest z myślą o konkretnym kliencie, dlatego może różnić się w zależności od wybranej opcji kredytowania polisy.
Ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim – czy warto?
Ubezpieczenie OC od PKO Ubezpieczenia, dostępne w ramach pakietu PKO Moto, to atrakcyjna opcja dla zmotoryzowanych, którzy szukają kompleksowej ochrony. Pakiet obejmuje nie tylko obowiązkowe OC, ale również szeroki wybór dodatkowych ubezpieczeń takich jak Autocasco, Auto Assistance, NNW i Zieloną Kartę.
Dzięki temu klienci mogą dostosować zakres ochrony do swoich indywidualnych potrzeb. Szczególnie godne uwagi jest ubezpieczenie Autocasco, dostępne w trzech wariantach, które w najwyższej opcji gwarantuje wykorzystanie oryginalnych części przy naprawie pojazdu, co zapewnia najwyższą jakość naprawy.
PKO Ubezpieczenia oferuje nowoczesne rozwiązania w procesie zgłaszania i likwidacji szkód, co dodatkowo podnosi atrakcyjność ich oferty. Klienci mogą korzystać z intuicyjnych formularzy zgłoszeniowych online, a także śledzić status swojej szkody za pośrednictwem serwisu iPKO. Szeroka sieć partnerskich warsztatów zapewnia szybką i profesjonalną naprawę pojazdów na terenie całego kraju. Oferta PKO Moto to także korzyści w ramach Auto Assistance, które obejmuje pomoc drogową oraz holowanie pojazdu, a w pakietach Premium i PRO dodatkowe ubezpieczenie Auto Szyby. Wszystko to sprawia, że ubezpieczenie OC od PKO Ubezpieczenia jest wartościową propozycją dla każdego kierowcy.
Pamiętaj jednak, żeby przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej porównać ofertę z innymi dostępnymi na rynku. Korzystaj z porównywarek OC oraz kalkulatorów OC, które są wygodne i pozwalają na dobranie polisy do swoich indywidualnych potrzeb.
- PKO Moto oferuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym obowiązkowe OC, Autocasco, Auto Assistance, NNW oraz Zieloną Kartę, co zapewnia kompleksową ochronę dla kierowców i właścicieli pojazdów.
- Ubezpieczenie Autocasco jest dostępne w trzech wariantach, z opcją ochrony all risk oraz gwarancją użycia oryginalnych części przy naprawie pojazdu w najwyższym wariancie. Auto Assistance można wybrać w czterech różnych opcjach, dostosowując zakres ochrony do indywidualnych potrzeb.
- Umowę o polisę OC lub dodatkowe ubezpieczenia można zawrzeć we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego, wybranych agencjach, a także drogą elektroniczną przez aplikację mobilną IKO i serwis transakcyjny iPKO.
- Ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim jest oferowane wraz z Zieloną Kartą bez dodatkowych kosztów, co jest korzystne dla osób często podróżujących za granicę. Ponadto, klienci mają dostęp do szerokiej sieci partnerskich warsztatów i nowoczesnych rozwiązań w procesie likwidacji szkód.
- PKO Ubezpieczenia umożliwia zgłaszanie szkód online, śledzenie statusu szkody oraz wygodne zarządzanie polisami poprzez serwis iPKO. Klienci mogą liczyć na profesjonalną naprawę pojazdów oraz szybkie i wygodne procesy likwidacji szkód.
FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC w PKO Banku Polskim
-
Czy mogę podpisać umowę OC z PKO korzystając z aplikacji mobilne IKO?
Tak, bank daje taką możliwość. Żeby przejść do oferty, należy w IKO przejść do zakładki „Moje dokumenty”, a następnie wybrać „Ubezpieczenia”. Proces generowania oferty, a także ewentualnego podpisania umowy można w całości przeprowadzić z poziomu aplikacji banku PKO.
-
Czy do OC w PKO Moto mogę w każdej chwili dokupić inne polisy?
Istnieje taka możliwość. Dokupienie AC, NNW czy Auto Assistance jest możliwe w każdej chwili, ponieważ są to polisy dodatkowe. Warto jednak mieć świadomość, że wybierając pakiet polis wraz z OC można otrzymać korzystniejszą ofertę.
-
Ile wersji AC jest dostępnych w ofercie PKO Moto?
W ofercie PKO Moto znajdują się trzy wersje polisy AC – ASO, Warsztat i Mini. Różnią się one nie tylko ceną, ale przede wszystkim zakresem usług. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zapoznać się ze szczegółową ofertą, żeby wybrać rozwiązanie skrojone pod własne oczekiwania. Więcej informacji na temat wspomnianych wersji polisy AC znaleźć można na stronie PKO Banku Polskiego.
-
Od kiedy można kupować polisy ubezpieczeniowe w PKO Moto?
PKO Moto funkcjonuje od marca 2023 roku. Wcześniej bank PKO był jedynie pośrednikiem, który oferował plisy innych ubezpieczycieli, ale od wspomnianej daty ma w swojej ofercie OC i polisy dodatkowe, które dostępne są dla klientów banku. W przypadku polis zakładanych po marcu 2023 roku nie ma żadnych pośredników – umowa podpisana jest bezpośrednio z PKO.
Witam. Prosząc o ofertę podsunięto mi do podpisu zgodę na przekazanie danych osobowych objętych tajemnicą bankową oczywiście bardzo drobnym drukiem i nie informując słownie .Dane przekazywane są do kilku ubezpieczalni. Moim zdaniem takie postępowanie przez PKO bp jest nie właściwe nawet bardzo.
Nie polecam polisy car assistance w pko towarzystwo ubezpieczeń sa. Opłaciłam składkę za wariant super. Niestety nie mogę otrzymać samochodu zastępczego na czas naprawy w warsztacie, bo mój samochód nie był unieruchomiony. Miałam uszkodzone drzwi i mogłam sama dostarczyć samochód do naprawy. Okazuje się że samochód należy się tylko w przypadku kradzieży lub unieruchomienia pojazdu w miejscu awarii kolizji itp.
Pani Katarzyno. Jak zawsze uczulamy, by zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Assistance to ubezpieczenie dobrowolne i każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo dowolnie kształtować jego postanowienia. Ogólne Warunki Ubezpieczenia PKO TU SA Car Assistance stanowią, iż świadczenie w Wariancie Super należy się w przypadku kradzieży, awarii, kolizji lub innego zdarzenia drogowego. Inne zdarzenie drogowe to według definicji: ” zdarzenie, w wyniku którego doszło do Unieruchomienia Pojazdu, przez które rozumie się następujące rodzaje zdarzeń: 1) unieruchomienie Pojazdu wskutek braku paliwa, 2) zatankowanie niewłaściwego paliwa, 3) zatrzaśnięcie kluczyków/sterowników w Pojeździe, 4) zagubienie/uszkodzenie/kradzież kluczyków albo sterowników, 5) rozładowanie akumulatora, 6) awarię oświetlenia Pojazdu,… Czytaj więcej »