Jeśli to tej pory mBank kojarzył Ci się jedynie z instytucją, której możesz powierzyć swój kapitał, to mamy dla Ciebie niespodziankę. Bank posiada w swojej ofercie ubezpieczenie OC oraz inne ubezpieczenia komunikacyjne. Propozycja nie dotyczy jednak wszystkich osób…

 • 10% zniżki na pakiet OC/AC
 • Składka OC już od 366 rocznie
 • Płatność jednorazowa lub w ratach

To hasła, którymi mBank chce zachęcić klientów do zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych. Ale czy OC w mBanku rzeczywiście jest tak korzystne i kto może je kupić? Przyjrzeliśmy się tej ofercie.

Ubezpieczenie OC w mBanku – jak kupić?

Na wstępie zaznaczmy, że oferta ubezpieczeń samochodowych w mBanku skierowana jest wyłącznie do posiadaczy rachunku bankowego w mBanku. Należy mieć również dostęp (login i hasło) do bankowości online, gdyż tylko po zalogowaniu się na indywidualne konto klienta istnieje możliwość skalkulowania składki OC. mBank nie jest oczywiście towarzystwem ubezpieczeniowym, a sprzedaż polis komunikacyjnych to owoc współpracy z AXA. A ile kosztuje OC w mBanku? Cena polisy zależy oczywiście od danych właściciela pojazdu oraz parametrów samochodu, ale bank informuje, że składki zaczynają się już od 366 zł za rok. Klient może dokonać opłaty jednorazowo lub rozbić ją na 2,4 lub 12 rat.

pakiet-oc-ac

Jak zlikwidować szkodę?

Proces likwidacji szkody z OC i AC nikomu nie powinien sprawiać kłopotu. W razie wystąpienia kolizji lub wypadku należy skontaktować się jednak nie z mBankiem za pośrednictwem, którego została zakupiona polisa, ale bezpośrednio z ubezpieczycielem (AXA). Istnieją trzy możliwości:

 • telefon: 48 22 459 10 00 (od pon. do pt. w godz. 8:00 – 18:00),
 • email: likwidacjaszkod@axaubezpieczenia.pl,
 • tradycyjna poczta: Centrum Pomocy AXA Ubezpieczenia, AXA Ubezpieczenia TUiR S.A, ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.

W serwisie internetowym mBanku klient może zamówić także usługę kontakt, a przedstawiciel firmy skontaktuje się z ubezpieczonym i krok po kroku przeprowadzi go przez proces likwidacji szkody.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie można kupić w mBanku?

Poza obowiązkową polisą OC i najbardziej popularnym ubezpieczeniem dodatkowym AC, mBank oferuje także szereg innych ubezpieczeń samochodu. Klient ma możliwość wykupienia ochrony:

 • NNW – ubezpieczenie obejmuje śmierć, czasowy uszczerbek na zdrowiu lub trwałe inwalidztwo kierowcy i pasażerów na skutek wypadku komunikacyjnego. Do wyboru są dwie sumy ubezpieczenia – 10 000 zł lub 20 000 zł.
 • Assistance – zapewnia ochronę w przypadku zdarzeń mających miejsce na terytorium Polski (w wariancie Minimum i Standard) oraz Europy i Rosji z jej azjatycką częścią (w wariancie Europa i Super). Zapewnia pomoc w przypadku awarii, wypadku, kradzieży auta oraz zniszczenia lub utraty kluczyków.
 • Assistance Samochód Zastępczy – dodatkowa usługa assistance, zapewniająca samochód zastępczy po szkodzie na 7 lub 14 dni, w zależności od wybranego wariantu ochrony.
 • Ubezpieczenie szyb – zapewnia wymianę szyby zniszczonej po wypadku lub w wyniku działania sił przyrody. Przedmiotem ubezpieczenia jest szyba czołowa, tylna oraz szyby boczne. Wiek ubezpieczanego pojazdu nie może przekraczać 15 lat.
 • Ubezpieczenie opon – zapewnia zorganizowanie lub zorganizowanie i pokrycie kosztów w razie uszkodzenia ogumienia. Gwarantuje naprawę lub wymianę koła na koło zapasowe, znajdujące się pojeździe. Usługa dostępna na miejscu zdarzenia lub po odholowaniu auta do warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie samochodu w mBanku czy warto kupić?

W przypadku ubezpieczenia OC, którego zakres regulowany jest ustawą, warto kierować się głównie zaproponowaną ceną. Jeśli więc mBank zaoferuje Ci korzystne warunki, na pewno warto rozważyć zakup polisy. Jeśli chodzi o ubezpieczenia dodatkowe, najważniejszy jest ich zakres. Zanim więc zdecydujesz się na podpisanie umowy, sprawdź czy polisa zagwarantuje Ci odpowiednią ochronę w razie kolizji lub wypadku.

baner-tanie-oc2

 

Podsumowanie:

 • Oferta ubezpieczeń samochodowych w mBanku skierowana jest wyłącznie do posiadaczy rachunku bankowego w mBank
 • Poza obowiązkową polisą OC, mBank oferuje także szereg innych ubezpieczeń samochodowych jak: NNW, Assistance, Ubezpieczenie szyb czy opon.
 • mBank nie jest towarzystwem ubezpieczeniowym – sprzedaż polis komunikacyjnych to owoc współpracy z AXA.
 • Cena ubezpieczenia zależy oczywiście od danych właściciela pojazdu oraz wielu innych czynników
Aleksandra Stefanska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 roku zawodowo związana z dziennikarstwem. Współpracowała z największymi serwisami internetowymi w kraju, tworząc materiały reportażowe i informacyjne. Prywatnie miłośniczka dalekich podróży i tematyki parentingowej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny