Już niedługo wakacje. Dla wielu przepracowanych osób to szczególny powód do radości. A żeby było im jeszcze weselej podczas podróży (z najnowszych badań wynika, że z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża na urlop własnymi samochodami), postanowiliśmy podpowiedzieć, jak właściwie się do niej przygotować. Gotowi? No to w drogę!

Po pierwsze – odwiedź mechanika

Nie ma znaczenia czy jedziesz nad polskie morze, czy w Twoich planach są gorące plaże Chorwacji. Przed każdą dłuższą podróżą samochodową powinno się do niej właściwie przygotować. Wskazane jest odwiedzeniu warsztatu w celu dokonania przeglądu. Lepiej wiedzieć wcześniej czy auto jest sprawne, czy wszystko gra i czy można spokojnie jechać dalej. Dzięki temu nie trzeba obawiać się usterek w trakcie jazdy.

Po drugie – sprawdź wyposażenie pojazdu

Przed dłuższą podrożą koniecznie trzeba sprawdzić, co mamy w bagażniku. A co powinniśmy mieć? Nie obejdzie się bez trójkąta ostrzegawczego, gaśnicy i apteczki. Koniecznie trzeba mieć z sobą kamizelkę ostrzegawczą, podnośniki i koło zapasowe. Warto mieć również rękawice ochronne, różne bezpieczniki oraz zapasowe żarówki.

Wyjeżdżając za granicę, trzeba sprawdzić, co w krajach przed które będzie się przejeżdżało znajduje się w wyposażeniu obowiązkowym –  normy i wymogi są różne.

Przeczytaj także:
Zielona Karta – do czego jest potrzebna?
Wypowiedzenie OC

Po trzecie – pamiętaj o formalnościach, przygotuj się do jazdy

To naturalne, że samochód powinien być ubezpieczony, warto zatem sprawdzić, czy polisa się nie kończy, pomyśleć (jeśli jeszcze go nie masz) o ubezpieczeniu autocasco bądź Assistance – w końcu podczas podróży o niefortunne zdarzenia nie tak trudno.

Ochronę samochodu zapewnia czasem ubezpieczenie turystyczne. Takie koniecznie na wakacje trzeba zabrać, bo pokrywa koszty leczenia za granicą (tych, których nie refunduje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – informacje o EKUZ znajdziesz na stronie wakacyjnapolisa.pl), zapewnia ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych wypadków, chroni bagaż i dokumenty.

Koszt polisy na 7- dniowy urlop to raptem 20-30 zł. Wyliczyć cenę i porównać pakiety można w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych, szybko, oszczędnie i optymalnie. Ubezpieczenie podróży na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/ pozwoli czuć się bezpiecznie przez całe wakacje!

Każdy kierowca, który planuje dłuższą podróż powinien się do mniej właściwie przygotować – zaplanować postoje (trzeba być wypoczętym, a bez odpoczynków w trakcie jazdy tego osiągnąć się nie da) i miejsca na posiłek. Do auta warto również zabrać płyty z ulubioną muzyką (pod warunkiem, że nie będzie usypiająca).

Wyjeżdżając za granicę samochodem trzeba wiedzieć gdzie nie wystarczy samo ubezpieczenie OC – niektóre kraje wymagają Zielonej Karty (często dodawana jest do polisy OC bezpłatnie).

Podróżuj bezpiecznie na wakacje

Wyjazd na urlop własnym samochodem to doskonałe rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim – komfortowa jazda, tylko w gronie własnych znajomych, możliwość robienia postojów w dowolnych miejscach – tym samym większa niezależność.

Zanim jednak wyruszy się w kierunku Grecji, Chorwacji czy Bułgarii, koniecznie trzeba zastosować się do naszych zasad. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i zagwarantuje szczęśliwe dotarcie do celu, a potem udany urlop!

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny