Korzystasz z produktów bankowych? Możesz nie wiedzieć, że w Sandanter Consumer Banku zakupisz również ubezpieczenie OC. Postanowiliśmy prześwietlić dostępną ofertę, aby sprawdzić, co ubezpieczony otrzyma w zamian za opłacenie składki.

Santander Consumer Bank nawiązał współpracę z towarzystwem ubezpieczeniowym Compensa Vienna Insurance Group, w efekcie czego proponuje m.in. ubezpieczenie OC. Jeżeli masz samochód, z pewnością wiesz, że musisz obowiązkowo podpisać umowę o ubezpieczenie samochodu z wybranym ubezpieczycielem. W odróżnieniu od wielu banków współpracujących z ubezpieczycielami, produkt oferowany przez Santander Consumer Bank jest dostępny dla wszystkich chętnych, a nie tylko dla klientów tego banku.

Jak zakupić ubezpieczenie w Santander Consumer Bank?

Jeżeli zdecydujesz się zakupić ubezpieczenie OC w Santander Consumer Bank, możesz to zrobić jednym z trzech kanałów, czyli:

  • przez internet – wystarczy, że wypełnisz formularz zamieszczony na stronie internetowej banku,
  • telefonicznie podczas rozmowy z doradcą (dzwoniąc na infolinię banku 1 9999); możesz też zamówić rozmowę z pracownikiem banku na jego stronie internetowej,
  • korzystając z aplikacji mobilnej Santander mobile (aplikacja jest dostępna na stronie internetowej banku).

Po nabyciu ubezpieczenia OC przez aplikację mobilną Santander mobile i opłaceniu składki, polisę będziesz mógł pobrać na swój telefon w postaci pliku PDF. Dodatkowo bank prześle Ci dokumenty na wskazany adres e-mail.

W przeszłości zdarzyło Ci się, że nie miałeś przy sobie polisy OC, choć była Ci ona potrzebna? Po zakupie ubezpieczenia poprzez Santander mobile, będziesz mógł w każdym momencie ją pobrać – wystarczy, że w aplikacji zeskanujesz kod z dowodu rejestracyjnego.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Santander Consumer Banku?

Z informacji zamieszczonych na stronie banku wynika, że wszyscy klienci mogą liczyć na korzystną ofertę, a to dlatego, że:

  • podczas kalkulacji  składki polisy OC, ubezpieczyciel bierze pod uwagę ostatnie 10 lat historii ubezpieczeniowej,
  • składkę można zapłacić w jednej, dwóch lub czterech ratach,
  • przy zakupie ubezpieczenia AC, ubezpieczony otrzymuje w gratisie ubezpieczenie szyb.

Aby obliczyć wysokość składki, musisz wypełnić wniosek, do którego link znajdziesz na stronie banku. Zostaniesz poproszony o podanie informacji o pojeździe oraz swoim stażu za kierownicą. Wypełnienie wniosku zajmie Ci dosłownie kilka minut, a na podstawie podanych informacji zostanie przeprowadzona kalkulacja. Jeżeli zdecydujesz się na zaproponowaną ofertę, pozostanie Ci złożyć wniosek.

Nie tylko OC – jakie ubezpieczenia proponuje Santander Consumer Banku?

Santander Consumer Bank proponuje nie tylko ubezpieczenie OC, lecz także szereg dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli:

  • ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC (autocasco) obejmuje ochroną szkody wynikające z kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu np. przez osoby trzecie. Santander Consumer Bank deklaruje, że klienci, którzy zakupią polisę OC w pakiecie z AC, otrzymają atrakcyjną zniżkę oraz ubezpieczenie szyb w gratisie. Z dodatkowej promocji mogą skorzystać właściciele pojazdów następujących marek: Dacia, Fiat, Opel i Skoda. Jeżeli masz samochód wymienionych producentów, otrzymasz dodatkowy rabat.

Wypłata odszkodowania z ubezpieczenia AC nie zmniejsza sumy ubezpieczenia, a ubezpieczyciel proponuje rozliczenie szkody w dwóch formach – bezgotówkowej i gotówkowej. Polisa AC oferowana przez Santander Consumer Bank obowiązuje na terenie całej Europy;

  • ubezpieczenie assistance SOS

Jeżeli wykupisz to ubezpieczenie, możesz liczyć na pomoc drogową w nagłych zdarzeniach drogowych. Usterka zostanie usunięta przez fachowców na miejscu, a gdy nie będzie to możliwe, samochód zostanie odholowany do warsztatu. Ubezpieczyciel udostępni Ci też samochód zastępczy lub opłaci podróż innym środkiem transportu (jeżeli naprawa potrwa dłużej niż jeden dzień).

Ubezpieczenie assistance SOS działa na terenie całej Europy;

  • ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest wypłacane w razie śmierci lub uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub pasażerów, jeśli  doszło do tego na skutek wypadku komunikacyjnego.

Czy opłaca się zakupić ubezpieczenie OC w Santander Consumer Banku?

Wybierając ubezpieczenie OC, możesz kierować się wyłącznie wysokością składki, bo zakres tego ubezpieczenia jest uregulowany ustawą. Jeżeli Santander Consumer Bank zaproponuje Ci najtańszą ofertę, warto z niej skorzystać. W przypadku pozostałych ubezpieczeń nie obejdzie się bez dokładnego wczytania się w OWU. Tylko gdy upewnisz się, co otrzymasz w zamian za składkę, będziesz mógł zdecydować, czy przygotowana oferta jest dla Ciebie korzystna.

redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny