Samochód marki Toyota

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jak zminimalizować szansę na zakup „szrota”? Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest dekodowanie VIN Toyota. Dowiedz się, jak to zrobić. Bezawaryjne i wyposażone w zaawansowane rozwiązania – tak postrzegane są samochody japońskich producentów. Chociaż w Polsce używane auta z logo Toyota nie zajmują pierwszego miejsca wśród najchętniej kupowanych, to całkiem spore grono kierowców wybiera ten koncern. Ty również planujesz zakup używanej toyoty? Pierwszym krokiem, jeszcze przed skontaktowaniem się ze sprzedającym, powinno być sprawdzenie VIN Toyota.

Numer VIN w samochodach marki Toyota

Aby możliwe było dekodowanie VIN Toyota, w pierwszej kolejności należy znaleźć numer VIN. Japoński producent umiejscawia identyfikator VIN w różnych miejscach w pojeździe. Warto jednak podjąć poszukiwania, bo w ten sposób można sprawdzić, czy auto nie jest oznakowane dwoma różnymi numerami. Zakup auta z dwoma numerami VIN oznacza dla nabywcy duży problem. Toyota VIN – przykładowe miejsca, gdzie można znaleźć numer VIN:

 • przednia szyba samochodu,
 • środkowy słupek karoserii,
 • podłoga – w okolicach fotela pasażera,
 • elementy w komorze silnika,
 • rama nośna w pobliżu przedniego koła.

Numer VIN Toyota znajdziesz też w dowodzie rejestracyjnym. Jednak aby wykonać dekodowanie VIN Toyota, nie musisz kontaktować się ze sprzedającym – numer VIN najczęściej jest podawany w treści ofert.

Zobacz także: Sprawdzenie wyposażenia samochodu po VIN – Poradnik

Zdarza się, że numer VIN jest porównywany do DNA. To trafna metafora – numer VIN to unikalny ciąg znaków, który zawiera najważniejsze informacje o pojeździe. Dekodowanie VIN Toyota czy VIN innej marki pozwala dotrzeć do danych charakteryzujących sprawdzany egzemplarz.

Przykładowe numery VIN dla toyoty

Jakie informacje są zawarte w identyfikatorze VIN? Dobry dekoder VIN Toyota z ciągu znaków jest w stanie pozyskać naprawdę imponujący zakres danych – parametry techniczne pojazdu, spis elementów wchodzących w skład wyposażenia podstawowego i opcjonalnego czy wreszcie listę akcji serwisowych i przeglądów technicznych. Poznaj przykładowe informacje, jakie najczęściej można uzyskać bezpłatnie, wykorzystując dekoder VIN Toyota.

Nr VIN Toyota – JTNBC58E20J005297

Specyfikacja pojazdu Wyposażenie standardowe
Marka – ToyotaLiczba drzwi – 4 Komputer pokładowy
Model – Corolla D Liczba siedzeń – 4-5Radio AM/FM
Rok modelowy – 2008 Moc – 69 KM Centralny zamek
Wersja – brak informacji Norma emisji spalin – ECE4 Elektryczne szyby
Styl nadwozia – 4-drzwiowy sedan Skrzynia biegów – 5-biegowa manualna Wspomaganie kierownicy
Typ silnika – 1.4Rodzaj paliwa – dieselABS
Kraj produkcji – Japonia --

Nr VIN Toyota – JTDKB22U853046227

Specyfikacja pojazdu Wyposażenie opcjonalne
Marka – ToyotaLiczba drzwi – 4 Kontrola stabilności
Model – Prius Liczba siedzeń – 5Odtwarzacz kasetowy
Rok modelowy – 2005 Moc – 76 KM Zmieniarka CD
Wersja – brak informacji Ilość cylindrów – 4 Nawigacja
Styl nadwozia – 4-drzwiowy hatchbackPojemność silnia – 1.5Xenony
Typ silnika – 1.5L L4 DOHC 16V FWD Koła przód – 185/65R15 Światła przeciwmgielne
Typ paliwa – benzyna (hybryda)Spalanie w mieście – 60 l na 100 kmSkórzane fotele
Skrzynia biegów – automatyczna --

Nr VIN Toyota – SB1EJ56L80E054199

Specyfikacja pojazdu Wyposażenie opcjonalne
Marka – ToyotaLiczba drzwi – 5 Tempomat
Model – AvensisLiczba siedzeń – 5Nawigacja
Rok modelowy – 2005 Moc – 147 KM Centralny zamek
Wersja – Technical Ilość cylindrów – 4 Xenony
Styl nadwozia – 5-drzwiowe combi Pojemność silnia – 2,0Wspomaganie kierownicy
Typ silnika – 2.0L DOHC 16V FWD Kraj produkcji – Wielka Brytania Podgrzewane fotele
Typ paliwa – benzyna-Skórzane fotele
Skrzynia biegów – 5-biegowa manualna -Felgi aluminiowe
Jak wynika z powyższych przykładów, pula informacji nie w każdym przypadku jest identyczna. Dekoder VIN Toyota nie zawsze wskazuje kraj produkcji samochodu czy elementy wchodzące w skład wyposażenia standardowego i opcjonalnego.

Dlaczego warto sprawdzić VIN Toyota?

Sprawdzenie VIN Toyota to najprostszy sposób, aby zyskać pewność, że sprzedający nie pomylił się, podając informacje w ogłoszeniu. Niestety, to zjawisko wcale nie jest marginalne. Czasem z powodu lenistwa, a czasem braku czasu sprzedający wpisuje w pola formularza cokolwiek, wychodząc z założenia, że potencjalny nabywca i tak się z nim skontaktuje. Inne powody, dla których dekodowanie VIN Toyota to dobry pomysł:

 • możesz uniknąć zakupu samochodu z przebitym numerem VIN – najczęściej oznacza to, że auto ma niejasną historię i może pochodzić z kradzieży,
 • zyskujesz pewność, że pojazd posiada elementy wyposażenia, na których Ci zależy – treść ogłoszenia może wprowadzać w błąd,
 • nie tracisz czasu na spotkanie ze sprzedawcą – od razu wiesz, czy rzeczywiście warto skontaktować się z autorem ogłoszenia.
Czy wiesz, że dekodowanie VIN Toyota wykorzystuje również bezpłatna usługa HistoriaPojazdu.gov.pl? W zakresie sprawdzania samochodów zarejestrowanych po raz pierwszy poza granicami kraju usługa pozyskuje informacje z komercyjnych dekoderów VIN.

Dekodowanie VIN Toyota – jak to zrobić? Dobre i bezpłatne strony

Skoro dekodowanie VIN Toyota to sposób, aby uniknąć zakupu np. kradzionego samochodu, to warto skorzystać z tej usługi, prawda? Pozornie łatwą czynność komplikuje fakt, że dobrych i jednocześnie bezpłatnych serwisów z dekoderami VIN nie ma wiele. Co więcej, pula informacji możliwych do uzyskania bez opłaty jest ograniczona – czasem niewystarczająca, aby podjąć decyzję o zakupie samochodu. Stąd też na poniższej liście znalazły się również komercyjne narzędzia. Dekoder VIN Toyota – polecane narzędzia:

 • VINdecoder.pl. Serwis ten udostępnia bezpłatny, sprawdzony dekoder VIN Toyota. Wpisując Toyota VIN, dowiesz się m.in. w jakim kraju wyprodukowano pojazd, poznasz też rok jego produkcji czy typ nadwozia.
 • Autobaza.pl. To kolejny sprawdzony serwis, który pozwala na dekodowanie VIN Toyota. W jego przypadku trzeba jednak liczyć się z opłatą. Cenę raportu użytkownik poznaje po wpisaniu numeru VIN toyoty.
 • AutoDNA.pl. Pod wskazanym adresem znajduje się często rekomendowany dekoder VIN Toyota. Narzędzie to jest płatne. Obok podstawowych informacji raport prezentuje też dodatkowe dane, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji o zakupie pojazdu.

Możliwość sprawdzenia numeru VIN toyoty wystawionej na sprzedaż dają również inne serwisy. Jeżeli chcesz skorzystać ze strony, która nie została wymieniona powyżej, wykaż się ostrożnością. Niektóre serwisy zbierają jedynie dane, inne nawet po dokonaniu opłaty ograniczają się do wskazania podstawowych informacji o pojeździe.

Zagraniczne strony do rozkodowania VIN Toyota

Sprawdzenie używanego samochodu przed zakupem to zagadnienie łączące kierowców z całego świata. To również powoduje, że serwisy z dekoderami VIN powstają w różnych krajach. Poniżej znajdziesz przykładowe zagraniczne strony, na których możliwe jest dekodowanie VIN Toyota. Dekoder VIN Toyota – zagraniczne serwisy:

 • FreeVINdecoder.eu. To darmowy, intuicyjny w obsłudze dekoder VIN Toyota. Korzystając z niego, sprawdzisz też pojazdy innych marek. Zawartość serwisu została przetłumaczona na język polski.
 • CarVertical.com. Komercyjne narzędzie, za pomocą którego możliwe jest sprawdzenie VIN Toyota. Jego atuty to prosta w obsłudze wyszukiwarka numerów VIN i polska wersja językowa.
 • Carfax.eu. To dekoder VIN Toyota, który jednak daje dostęp do dodatkowych informacji o pojeździe. Z przykładowego raportu wynika, że użytkownik uzyskuje dane m.in. o imporcie, uszkodzeniach czy kradzieży.

Jak rozkodowywany jest numer VIN Toyota?

Dla Ciebie to proste – wchodzisz na wybraną stronę, wpisujesz numer VIN sprawdzanej toyoty i otrzymujesz raport. Czy wiesz jednak, jak odbywa się dekodowanie VIN Toyota? Za odczytanie danych odpowiada algorytm. Oprócz podstawowych parametrów pojazdu, w zależności od zawartości bazy danych serwisu, pula otrzymanych informacji może być różna. Poznaj przykładowe informacje pozyskane z numeru VIN toyoty.

Toyota VIN VNKKL3D340A061827 – dekodowanie

Jak nazywa się dany fragment numeru VIN? Pod którymi znakami VIN kryje się informacja?Które to znaki w przykładowym numerze VIN?
Squish VIN – wyposażenie samochodu Pierwsze 11 cyfr z pominięciem 9. znakuVNKKL3D30A
WMI – region producenta i nazwa firmy Pierwsze 3 znakiVNK – Toyota Motor Manufacturing France
VDS – to m.in. rodzaj nadwoziaZnaki od 4. do 9. KL3D34
Identyfikator rokuZnak 10. 0 – 2012 r.
VIS – dane m.in. o silniku i napędzieZnaki od 10. do ostatniego 0A061827

Kod lakieru Toyota – gdzie go znajdziemy?

Używane samochody bywają bardzo zadbane – częstym mankamentem są jednak niedoskonałości karoserii. Wówczas warto znać kod lakieru, aby usunąć problem estetyczny we własnym zakresie. Kod lakieru jest zawarty w numerze VIN, ale odczytują go nieliczne dekodery – jeden z nich znajdziesz na tej stronie internetowej. Stąd też warto znać alternatywne sposoby pozyskania tej informacji. Kod lakieru Toyota znajdziesz na tabliczce znamionowej. Najczęściej znajduje się ona:

 • pod maską samochodu – może to być miejsce mocowania amortyzatora,
 • na progu drzwi po stronie pasażera.

Więcej na: Jak sprawdzić kod lakieru po VIN?

Kod lakieru samochodów marki Toyota składa z 3 znaków. Przykładowo kod lakieru dla samochodu z numerem VIN VNKKL3D340A061827 to 1F7 – Classic Silver Metallic.

Dekodowanie VIN a marka samochodu

Zobacz, jak sprawdzić auto po VIN-ie w innych popularnych markach.

BMW VIN

Ford VIN

Audi VIN

Volkswagen VIN

Opel VIN

Mercedes VIN

Fiat VIN

Mazda CIN

Podsumowanie:

 • Dekodowanie VIN Toyota pozwala poznać podstawowe informacje o pojeździe, w tym rocznik i wersję wyposażenia.
 • Sprawdzenie VIN Toyota pozwala uniknąć zakupu auta z przebitym numerem VIN, czyli najpewniej skradzionego.
 • Stron z dekoderami Toyota VIN jest niewiele i większość z nich działa na zasadach komercyjnych – za raport trzeba zapłacić.
 • Raporty z komercyjnych dekoderów Toyota VIN zawierają więcej informacji niż tylko podstawowe dane auta.
 • Kod lakieru Toyota można znaleźć m.in. na tabliczce znamionowej, która może znajdować się pod maską.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o dekoder VIN Toyota

 1. Czy dekodowanie VIN Toyota jest trudne?

  Zdecydowanie nie. Dobry dekoder VIN Toyota to proste, intuicyjne w obsłudze narzędzie – wystarczy podać numer VIN, a algorytm zajmie się resztą. Informacje zostaną przedstawione w czytelnych raporcie.

 2. Po co jest numer VIN pojazdu?

  Numer VIN pojazdu to dodatkowe zabezpieczenie stosowane przez producentów. Dzięki temu, że każdy pojazd opuszczający fabrykę ma unikalny numer, to przestępcom trudniej wprowadzić do obiegu skradziony pojazd. Sprawdzenie VIN Toyota pozwala upewnić się, że nie została zgłoszona kradzież sprawdzanego auta.

 3. Czy można sprawdzić Toyota VIN za darmo?

  Jest z tym pewien problem – darmowy dekoder VIN Toyota to rzadkość. Jednocześnie algorytmy bezpłatnych dekoderów mają pewne ograniczenia. W rezultacie pula informacji, jakie można otrzymać w ramach darmowego raportu, jest niewielka. To główny argument przemawiający za skorzystaniem z komercyjnych narzędzi.

 4. Gdzie jest numer VIN w dowodzie rejestracyjnym?

  Numer identyfikacyjny pojazdu, czyli numer VIN, znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. Nie trzeba go długo szukać – jest on widoczny na pierwszej stronie, w polu oznaczonym znakiem „E”.

[Głosów: 0 Średnia: 0]