Obowiązkowe ubezpieczenie OC, dobrowolne AC w kilku wariantach i szeroki wybór dodatkowych rozszerzeń to oferta dostępna za pośrednictwem Millenium Banku. Jak i kto może kupić ubezpieczenie komunikacyjne w tej instytucji?

Po szyldem banku Millenium ubezpieczenia sprzedaje Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Oferta nie jest jednak dostępna dla wszystkich. Mogą z niej skorzystać jedynie klienci  posiadający w banku rachunek bieżący lub kartę kredytową wraz z aktywnym dostępem do bankowości internetowej Millenet lub Aplikacji Mobilnej Banku. Ponadto, polisy AC, assistance, NNW i ubezpieczenie szyb mogą zostać kupione tylko w pakiecie z OC.

Ubezpieczenie OC w Millenium

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że kierowca, który zdecyduje się na zakup polisy w banku Millenium zostanie objęty dokładnie taką samą ochroną, jak w przypadku wyboru innego pośrednika lub innego ubezpieczyciela. Warto więc sprawdzić, jaką składkę zaproponuje nam Millenium. Aby przeprowadzić kalkulację, należy zalogować się do bankowości online Milenet.

Co warto wiedzieć o OC w Millenium Banku?

Bank stara się jak najbardziej uprościć i skrócić proces wyliczenia składki. Z pomocą aplikacji mobilnej klient nie musi bowiem wprowadzać danych ręcznie. Wystarczy, że zeskanuje kod z dowodu rejestracyjnego, a formularz zostanie wypełniony automatycznie. Usługa ta dostępna jest w aplikacji mobilnej dla urządzeń z systemem operacyjnym Android oraz IOS. Składka może zostać opłacona jednorazowo lub ratalnie, co miesiąc.

Jak zgłosić szkodę?

Grupa Ergo Hestia uczestniczy w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkody (BLS). Jeśli więc klient zostanie poszkodowany w wypadku lub kolizji, może zgłosić się bezpośrednio do towarzystwa. Ubezpieczyciel zajmie się całościowo procesem likwidacji szkody. Każdy klient ma własnego opiekuna szkody, z którym może skontaktować się z mailowo lub telefonicznie. W ciągu 48 godz. klienta odwiedza jeden z 175 rzeczoznawców, który dokonuje oględzin uszkodzonego pojazdu i wycenia powstałe szkody. Jeśli szkoda nie jest rozległa, rzeczoznawca może podjąć decyzję dotyczącą procesu jej likwidacji już na miejscu oględzin.

Ubezpieczenie AC w Millenium

Autocasco dostępne za pośrednictwem Millenium Banku, klient może dopasować do własnych potrzeb. Do wyboru ma bowiem aż trzy warianty tej polisy.

  • AC Mini – zapewnia ochronę w przypadku kradzieży pojazdu oraz działania 10 żywiołów. Sposób naprawy auta odbywa się metodą kosztorysową więc ubezpieczony ma możliwość samodzielnego wybrania warsztatu, w którym naprawi auto. Naprawa odbywa się przy użyciu części zamiennych. Polisa obowiązuje w przypadku szkód powstałych na terenie Polski.
  • AC Ekonomiczne – zapewnia ochronę w przypadku kradzieży pojazdu, a także jego uszkodzenia na skutek kolizji, wypadku, aktu wandalizmu czy działania sił przyrody. Do naprawy używane są części zamienne. Metoda rozliczenia to tzw. kosztorys, czyli wypłata odszkodowania w formie gotówkowej. Polisa obowiązuje na terenie Europy.
  • AC Optymalne – zapewnia ochronę w tych samych sytuacjach, w których AC Ekonomiczne, a dodatkowo gwarantuje stałą sumę ubezpieczenia. Auto zostaje naprawione przy użyciu oryginalnych części w ASO. Polisa obowiązuje na terenie Europy. Wariant dostępny jest tylko dla właścicieli aut nie starszych niż 9 lat.

Dodatkowe ubezpieczenia w Millenium Banku

Klienci banku mogą również kupić dodatkowe polisy, które rozszerzą ubezpieczenie samochodu. Są one jednak dostępne wyłącznie przy jednoczesnym wykupieniu ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie Assistance

Polisa, która w wersji Standard zapewnia wsparcie w sytuacjach takich jak np. rozładowanie akumulatora, brak paliwa w drodze, holowanie pojazdu do 200 km, samochód zastępczy do 3 dni. Ochrona obowiązuje na terenie Polski. Usługi pomocowe można rozszerzyć, kupując Assistance Plus, który zagwarantuje samochód zastępczy do 5 dni, holowanie do 300 km, a w razie potrzeby pokryje koszty noclegu w hotelu lub zorganizowania kierowcy zastępczego. Dodatkowo, ochrona obowiązuje na terenie Europy.

Ubezpieczenie NNW

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, która zapewnia ochronę zarówno kierowcy, jak i jego pasażerom. Ubezpieczenie gwarantuje pomoc finansową w razie uszczerbku na zdrowiu, niezdolności do pracy na skutek wypadku oraz śmierci.

Suma ubezpieczenia: 15 000 zł na osobę
Zakres terytorialny: Europa

Ubezpieczenie Szyb

Dodatkowa ochrona szyb w samochodzie. W razie uszkodzenia szyb: przedniej, tylnej lub bocznych, ubezpieczyciel zagwarantuje ich naprawę lub wymianę. Zaletą polisy jest brak utraty zniżek w AC.

Suma ubezpieczenia: 5500 zł
Zakres terytorialny: Polska

Zanim klient zdecyduje na zakup polisy, powinien zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, a szczególnie z rozdziałem dotyczącym wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa.

Aleksandra Stefanska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 roku zawodowo związana z dziennikarstwem. Współpracowała z największymi serwisami internetowymi w kraju, tworząc materiały reportażowe i informacyjne. Prywatnie miłośniczka dalekich podróży i tematyki parentingowej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
×

Zmniejsz koszt polisy OC nawet do 50%!

Porównaj Ceny